Domaća natjecanja

Rekordna Šmid i Bartaković do pojedinačnih naslova prvakinja Hrvatske u cestovnom trčanju, seniori ekipni prvaci Hrvatske!

Lorena Bartaković i Tina Šmid Lorena Bartaković i Tina Šmid

U Zaprešiću je održano Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju i to u pojedinačnom te ekipnom karakteru.

Ugodne vremenske uvjete za ovakve utrke odlično su iskoristili neki od naših članova i članica.

Zlatna Šmid vrhunsku formu prenijela i izvan staze

Prva u redu je Tina Šmid koja je nastavila sa sjajnom jesenskom formom i pokazala da može biti itekako dobra u vidu vanstadionske atletike, a u toj kategoriji je upravo 10km koji se trči na ovom natjecanju. U zadnjoj godini staža juniorki postiže velike stvari, a među njih svakako spadaju ostvarenja postignuta u sklopu ove utrke.

Tako je osim uvjerljive pobjede na spomenutoj desetki i naslova prvakinje Hrvatske stigla i do novog hrvatskog juniorskog rekorda! Do ove utrke držala ga je naša članica Sandra Šrut sa 36:34, a Tina ga je sada poboljšala za još 12 sekundi. Tako ispred drugoplasirane stiže s prednošću od skoro 4 minute.

Nije bila jedina naša trkačica ovdje, blizu medalje plasmanom je bila Hana Malović čije vrijeme iznosi 41:24, a ne zaboravljamo ni na Vivu Kovač (42:51) i Emu Baftiri (44:39). U konkurenciji juniora nastupao nam je Tomislav Mikić čije vrijeme iznosi 40:34.

Bratuliću srebro, dečki ekipni prvaci Hrvatske

Kod seniorki je petoplasirana bila Katarina Vukančić s istrčanih 36:45, a spomenimo i srebro Ane Štefulj (35:39) koja do kraja godine nastupa za AK Sljeme, a završetkom prijelaznog roka očekujemo ju i službeno u našim redovima. 

Petar Bratulić je kod seniora obranio svoj naslov doprvaka Hrvatske u novoj rekordnoj utrci za njega s 30:39 što je lijepo novo pomicanje vlastitih granica. Nije on jedini u toj kategoriji, Filip Svalina ovaj puta nije bio na postolju (pojedinačno), ali je istrčao 31:21 za 4. mjesto što je pokazatelj trenutno kvalitetne forme.

U samom vrhu poretka (najbržih 15) bili su i Ivan Dračar (31:42), Domagoj Jakopović (32:19), Bruno Erent (32:25) i Nikola Klarić (33:22) pa u takvom raspletu ponovno uvjerljivo ekipno osvajamo 1. mjesto. Prošlo je malo manje od 2 mjeseca nakon ekipnog naslova u polumaratona, a sada je tu još jedan, malo kraći, na 10km.

Bartaković pobjednički blizu U18 rekorda, Galić brončana kod kadetkinja

Zanimljivo je bilo na 5km kod mlađih juniorki gdje je Lorena Bartaković pobjedonosno prošla ciljem istrčavši prvi puta brže od 18 minuta tj. 17:56 što je samo 3 sekunde sporije od državnog rekorda discipline koji inače drži naša Katarina Vukančić. Tako je i Lorena poput svoje prijateljice Tine zasluženo zasjala na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja!

Jona Tomić je bila visoko pozicionirana 4. istrčavši 21:15, a nedaleko od nje su Nika Brdal, Lucija Kozina i Ema Ralić vremenima 22:07, 22:18 i 22:22 od 7. do 9. mjesta.

Mlađi juniori su trčali jednaku dužinu, a tu je od naših najbolji bio Ivan Vukančić kao sedmoplasirani (17:20), a poredak zaključuju Edmond Dobruna i Antonio Belas kao 11. i 12. s 19:01 i 20:02.

Kadeti i kadetkinje su očekivano imali najkraću dionicu, dugačku 3km. Puno naših novih mladih trkača je nastupalo ovdje tako da od 7. do 12. mjesta su pozicionirani Niko Kožul (10:23), Vito Carlo Fadini (10:32), Antonio Blažić (10:45), Fran Anić (10:51), Mihael Perić (10:55) i Vid Berković (11:16).

Najmlađi ovdje bio je Niko Zlopaša Mužić koji je tek 2007. godište i istrčao je 12:25 za 15. mjesto i svakako dobro iskustvo.

U ženskoj konkurenciji smo imali jednu, ali vrijednu i brončanu Olju Galić koja je svoju novu medalju zaslužila s 10:56 te tako pokazala kako se i dalje dobro snalazi na nešto dužim utrkama naspram 400-600-800m gdje smo ju najčešće gledali ove sezone.

Čestitamo svima na ostvarenjima!

  • Natjecanje: Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju
  • Mjesto: Zaprešić
  • Datum: 17.10.2020.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook