Domaća natjecanja

Počela dvoranska sezona 2019: Mrčić, Svalina, Vuković i Židov do U23 naslova prvaka Hrvatske!

Svalina i Mrčić (gore), Vuković i Židov (dolje) Foto: AK Agram Svalina i Mrčić (gore), Vuković i Židov (dolje)

Hrvatska atletika po prvi puta će premijerno imati pravu atletsku sezonu koja je započeta dvoranskim prvenstvom Hrvatske za mlađe seniore i seniorke gdje smo bili klub s najuspješnijim pojedincima sveukupno osvojivši 23 medalje od čega njih 8 zlatnih, 7 srebrnih i 8 brončanih!

Mrčić ponovno najbolji, niz skakačkih repriza iz 2018.

Na skoku u vis Filip Mrčić možda nije ostvario željeni rezultat i možda neće biti zadovoljan s 2.07 metara, ali zadovoljstvo treba pronaći u svojoj novoj tituli i obrani naslova mlađeseniorskog prvaka Hrvatske u dvorani, i to prvi u pravoj dvorani.

Odlično je skakao na svim nižim visinama i na 2.07m u drugom pokušaju, a onda je na 2.10 (iako blizu) 'zapeo' i ostao na spomenutoj visini. No kao što smo rekli, sezona je tek počela i sigurno ga čekaju još bolji skokovi od ovog danas.

Osim njega skakali su naši mlađi članovi, Jurica Hercigonja (4. mjesto - 1.80), Bruno Košćica (5. mjesto - 1.75) i Roko Spaseski Baburek (6. mjesto - 1.70).

Kod žena smo vidjeli nastup Marte Bošnjak vrijedan brončanog odličja (1.59), a skakale je i Lea Babić, petoplasirana s 1.50. Uz to, Marta je trčala u finalu 60m i bila 6. s rezultatom 8.30 (kvalifikacije 8.29).

Nastavimo u skakačkom tonu, odmah na početku natjecanja do bronce je stigla Karla Kovačić koja je to zaslužila na troskoku sa skokom od 11.13 iz druge serije. Isto je napravio i Antonio Frančić na muškom troskoku skočivši osobni rekord od 12.68 za 3. mjesto čime je ponovio prošlogodišnji uspjeh.

Muški dalj donio je još jedno ponavljanje prošlogodišnjeg uspjeha, Karlo Blažević skočio je 6.70 čime je ponovno 3. najbolji mlađi senior Hrvatske, a ovaj puta je za srebro nedostajalo samo 1cm. Vili Nagl je skočio 6.13 za 6. mjesto. 

Blizu smo bili i na ženskom dalju, tamo je Paula Herceg bila 4. skočivši novi osobni rekord od 5.09, a osim nje 5. i 6. mjesta pripala su Marti Ivkić (5.09) i Rei Vusić (4.97). 

U bacanju kugle Luka Medvidović još jedan je od onih koji su imali reprizu 2018. godine te je tako obranio svoj mlađeseniorski naslov doprvaka Hrvatske, a za to je bacio 13.23, bio nedaleko i od zlata - 7 centimetara.

Prvi puta je u ovoj konkurenciji nastupala Lucija Leko koja više nije kadetkinja te ju sada čekaju i malo ozbiljnije stvari. Tako je njezina kugla letjela do 10.50 i time je zaslužila 5. mjesto.

Vuković najbolji na 800m

Na najkraćoj dionici, 60 metara, istaknuo se Jakov Raguž koji se plasirao u finale vremenom 7.19, a tamo je izjednačio svoj osobni rekord od 7.12 čime je zaslužio brončanu medalju, ujedno i svoju prvu pojedinačnu u karijeri!

Na 400m Hrvoje Čukman ostao je na korak do medalje kao četvrtoplasirani vremenom 49.94 dok su odmah iza njega plasmanima bili Jakov Vuković i Dominik Krešo s istrčanih 50.93 i 51.16.

Osim njih, Lovro Obajdin je istrčao 54.04, a prvi nastup, doduše izvan konkurencije, za naš klub imao je Mateo Ružić koji je istrčao 48.94 u početnoj skupini.

Zato je Jakov prije toga bio znatno uspješniji na 800 metara gdje smo gledali jednu taktičku utrku gdje je snažnijim finišem naspram ostalih ipak u posljednjih 50 metara stigao do zlata i svog prvog mlađeseniorskog naslova prvaka Hrvatske u dvorani! 

Osim njega u toj utrci trčao je i Dominik, 2:04,06 vrijeme je vrijedno 4. mjesta, a 5. i 6. su Zvonimir Ćurić i Ivan Vukančić vremenima 2:04,87 i 2:05,34.

Zvonimir, Dominik, Jakov i Hrvoje osvojili su medalju srebrnog sjaja na štafeti 4x400m istrčavši 3:25,40, a osim njih bio je tu i naš drugi sastav (Raguž, Mrčić, Dubajić i Obajdin) čije vrijeme 3:33,97 je vrijedilo 5. pozicije.

Zlatno-brončani Svalina na 1500-3000m

Odličan je bio Filip Svalina koji je prvo trčao na 1500 pa na 3000m. Očekivano, na ovoj kraćoj dionici bio je i uspješniji i to tako što je pobijedio s 4:01,55 čime se i on upisuje u ovu listu "prvih" i "mlađeseniorskih prvaka u dvorani". Utrka je bila dinamična, zanimljiva iako je na kraju završni dio on preuzeo vodstvo koje nije ispustio ni u jednom trenutku!

Filip Svalina 

Sat vremena poslije trčao je i 3000m gdje je ostvario 8:52,06. Filip je u početnom djelu utrke trčao u nešto sporijem ritmu te kasnije ubrzao, tko zna, da je možda malo ranije krenuo s tim, možda bi njegova medalja bila još sjajnija od osvojene bronce. No i ovo je vrlo dobro ostvarenje, tim više što nije bilo previše pauze između. Dobro je sezonu otvorio i Domagoj Jakopović, 9:03,73 vrijedilo je 5. mjesta.

Židov prvakinja na 800m, doprvakinja na 400 i brončana na 4x400m

Jedna od uspješnijih na ovom natjecanju sveukupno gledajući je Tajana Židov koja je osvojila sve tri medalje, dvije pojedinačno i jednu štafetno.

Svakako je najvrijednija ona na 800m gdje je pobijedila s 2:13,56 i tako uspješno započela svoju posljednju godinu unutar ove mlađeseniorske kategorije (1997. godište je). Osim zlata, svakako vrijedi istaknuti da je ovo osobni rekord za Tajanu! Na postolju joj se pridružila Leonarda Farkaš koja je također bila najbrža do sad u dvorani i s 2:14,05 zaslužila je svoju titulu doprvakinje Hrvatske.

 

Na korak do postolja s za nju dobrih 2:18,56 ostala je Tina Šmid koja time osvaja 4. mjesto, a ovim vremenom si je osigurala i bolju poziciju za iduća natjecanja kada su skupine u pitanju. 

Nakon toga Tajana je bila uspješna i na 400m, tamo je osvojila srebrnu medalju istrčavši 58.29 što je također poboljšanje dosadašnjeg osobnog rekorda.

U štafeti 4x400m je trčala s Martom Bošnjak, Leonardom i Tinom te su zajedničkim snagama stigle do bronce vremenom 4:08,20. 

Čestitamo svima na svemu ostvarenom na ovom natjecanju, počevši od osvojenih medalja, ali i samih plasmana te rezultata!

  • Natjecanje: Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe seniore i seniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 12.1.2019.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook