Domaća natjecanja

Nova povijest, novi rekordi: Osvojen 6. uzastopni naslov juniorskog Kupa Hrvatske!

Nova velika generacija juniora Foto: AK Agram Nova velika generacija juniora

Po prvi puta u povijesti ovog natjecanja dogodilo se da je jedan klub 6 godina zaredom osvojio Kup Hrvatske za juniore i juniorke, ponovno smo premoćno pobijedili u sve tri kategorije!

Nije ovaj puta bilo preko 1000 bodova (niti je to ovaj puta i bio cilj), ali zato ćemo osim povijesne uzastopne 'šestice' pamtiti čak 20 pobjeda koji su postigli naši atletičari i atletičarki. Sve skupa je to samo dvije pobjede manje od ostalih klubova zajedno. Spominjemo taj podatak čisto kao kontra argument tezi koja se zna provlačiti kako naslove osvajamo isključivo radi 'masovnosti' što zapravo i je poanta ovog natjecanja, ali realitet je da bez kvalitete ne možete ništa.

Konačni bodovni saldo iznosio je 928,5 bodova, od čega juniorke su pridonijele s 388 bodova, a juniori sa 540,5 bodova više.

Veseli nas ovaj novi uspjeh posebice kada usporedimo aktualnu i prošlu godinu te je neupitno da smo vidjeli bolji odaziv upravo u ovoj 2016. godini. Nadamo se nastavku trenda i u godinama koje slijede, posebice kad se radi o jednom ovakvom natjecanju s velikom i lijepom tradicijom.

Nakon 1000 bodova, pa sada i 6. uzastopnog naslova čime ostajemo sami na toj ljestvici rekorda, ostaje pitanje što iduće godine? To je barem jasno, 'sedmica' će biti nova velika želja, ali naravno, konkurencija će biti tu i jedva čekamo novu borbu za trofeje.

Do tada, posvetimo se junacima nove lijepe priče, naravno, radi se o našima atletičarima i atletičarkama uz trenere, simbioza koja je donijela još jedan grandiozan uspjeh!

Velika utrka Bloudeka na 800m

 

Nakon 100m, idući dan dočekalo nas je očigledno stresnijih 200 metara s obzirom na niz ozljeda koje su se događale tijekom discipline. Iz tog razloga su neki od naših članova dobili uputu da ne 'stisnu gas do papučice' već u miru odrade spomenutu disciplinu.

Bruno Penezić lakoćom je istrčao 22.64 čime mu je pripalo 3. mjesto. Idući je četvrtoplasirani Filip Orlović na diobi 4. mjesta u vremenu 22.96, a izuzetno blizu, sa samo dvije stotinke sporijim rezultatom bio je Antonio Kovačić. Nizu osvajanja bodova pridružili su se i Jakov Raguž i Edin Mešić na 9. odnosno 10. mjestu u vremenima 23.39 i 23.48. Sveukupno smo ovdje osvojili čak 32,5 bodova.

Na 800m glavnu riječ vodio je Marino Bloudek s novim briljantnim finišem u posljednjih 100m čime pobjeđuje, a rezultat je jednako dobar kao i ta završnica - 1:51,88! Ponovno je Marino pokazao vrhunski karakter, kada se činilo da je daleko i da nema šanse za rezultatom ili pobjedom, uvjerio nas je iznova da za njega nije gotovo dok je gotovo.

Marino Bloudek

Trećeplasirani u ovoj utrci bio je Sven Cepuš, zavrijedio je taj plasman istrčavši 1:55,93. Uz njih je trčao najmlađi sudionik utrke, Antonio Tumpić, njegovih 2:14,08 vrijedilo je 13. mjesta. Radi se o 2002. godištu i njegovo vrijeme tek dolazi.

Kožuhar 'poveo' Klarića na 3000m

Na 3000m Zlatko Kožuhar je nastavio s nastupima visoke razine uz sličan recept kao i u dosadašnjim utrkama, drži određeni ritam i nakon toga sam se izdvaja iz skupine i kreće u završnicu. Ponovno mu je to donijelo veliku pobjedu, a veseli nas da je sa svojih 8:59,44 'povukao' i Nikolu Klarića do osobnog rekorda od 9:00,56!

Zlatko Kožuhar i Nikola Klarić

Tako se i Nikola polako približava utrci bržoj od 9 minuta što je svakako već hvalevrijedan rezultat. Osvajanju bodova priključio se i Josip Josipović na 10. mjestu s utrkom od 11:41,23. 

Istu dionicu hodanja trebalo je riješiti sa što manje stresa, a tako nekako je i bilo. Očekivanu pobjedu i ulogu favorita ostvario/opravdao je Bruno Rožman koji ulazi u cilj sa 14:23,63, Jurica Stanko zauzima 3. mjesto (15:47,60), Maksimilijan Međimorec 5. mjesto (17:59,57) i Krešimir Hartl zaključuje utrku na 7. mjestu (17:59,57). Tu se osvojilo puno ponovno bodova, njih 36.

Čukmanov pojedinačni 'hat-trick'

Nakon hodanja svjedočili smo trećoj pobjedi Hrvoja Čukmana na ovom natjecanju! Nakon 110m prepone i 400m je upravo disciplina spojena sa spomenute dvije - 400m prepone. Nije bilo potrebe za 'jurnjavom', ciljem je prošao u vremenu 53.17 i tako dao dodatan pečat svim svojim nastupima ovdje tijekom vikenda.

Na 3000m zapreke smo imali čak 6 predstavnika što je možda izazvalo upite kod nekih, ali zapravo teorije zavjere ne postoje. Filip Svalina u ovom trenutku još uvijek je III. kategorizirani sportaš i samim time nije ulazio u kvotu i limit od 5 ljudi po disciplini. Spomenuti je upravo i suvereno slavio u ovoj utrci s vremenom 10:11,23, a onda su se od 6. do 10. mjesta poredali Andrija Palička, Vedran Muhar, Danijel Zečević, Domagoj Jakopović i Mario Gostrec

Dečki su odradili vrhunski posao i pridonijeli s velikih 37 bodova!

Nije loše bilo ni na troskoku, posebice kad se uzme količina pokušaja naših petero skakača. Ante Zuanović unatoč manjim problemima s ozljedom uspio je i u takvom stanju osvojiti 5. mjesto sa skokom od 12.69, zatim slijedi sedmoplasirani Ivan Sindičić sa 12.19, Jakov Raguž na 8. mjestu (11.70), Bruno Penezić na 9. mjestu (11.45) i Karlo Blažević kao 12. (11.05). 

Svoje prve bodove na ovom natjecanju osvojio je i Kristijan Vrdoljak, njegovih 2.20 u debiju na skoku s motkom vrijedilo je 11. mjesta i 2 boda. 

Islami mirno do pobjede na disku

Pobjednik bacanja diska očekivano je bio Arijan Islami bacivši 53.15, nije njegov najdalji hitac u životu, ali ponovno više nego dostatan za sigurnu pobjedu. Štoviše, njegov najslabiji hitac ponovno bi vrijedio 1. mjesta.

Arijan Islami pobjednik

Na 4. mjestu se pozicionirao Luka Medvidović sa hicem od 37.67, Josip Miloš je šestoplasirani (34.62) i na 8. mjestu je Ivan Blažević sa hicem od 29.42. 

Zato je Ivan glavnu riječ vodio u bacanju kladiva gdje je slavio sa 49.56, a odmah iza njega uslijedio je Tomislav Blekić bacivši ga do 44.75! Od 7. do 9. mjesta poredali su se Josip Miloš (39.32), Arijan Islami (35.54) i Luka Medvidović (27.08). Ovdje je posebno dobar posao napravljen s obzirom na osvojenih 38 bodova!

Na kraju je bilo ponešto problema s elektronikom pa se iz tog razloga krenulo ručnim mjerenjem. S obzirom na to da je ostala samo disciplina 4x400m, nije to bio prevelik problem posebice kad se uzme u obzir da je bitan plasman.

Pobjeda je pripala Agramu II, Bruno Penezić, Marino Bloudek, Filip Orlović i Sven Cepuš istrčali su 3:22,4 dok nakon njih ciljem prolazi Agram I za koji su trčali Edin Mešić, Antonio Kovačić, Mihael Jurčić i Hrvoje Čukman

Filipović kao predvodnik generacije juniorki

Dora Filipović nastavila je tamo gdje je započela, pobjedama! Bez ikakve sumnje bila je naša glavna snaga kod juniorki pobijedivši 3 puta, na 200m je suvereno slavila istrčavši 24.58!

Uz nju je još trčala Mara Šimundić, njezinih 29.25 vrijedilo je 15. mjesta.

U dobrom izdanju vidjeli smo Stelu Poljanac na 800m, nastupala je u prvoj skupini gdje je bila drugoplasirana, a sveukupno je njenih 2:20,63 vrijedilo 5. mjesta! Uz nju su trčale Valentina Jozić i Klaudia Dešić, na 14. i 15. mjestu. 

Disciplina 3000m donijela nam je nastupe Tine Šmid i Katarina Vukančić, nije bilo jednostavno po malo većim temperaturama za trčati, ali uspjele su izdržati napore i osvojile 2. te 3. mjesto, Tina je zaslužila to s rezultatom 10:40,30, a Katarina 10:41,99. Od 14. do 16. mjesta poredale su se Laura Kutlić, Maja Zečević i Maja Milunić

Tina Šmid i Katarina Vukančić

Hodačice do maksimalnog broja bodova

Zato su nam se na hodanju od 1. do 5. mjesta poredale naše hodačke snage u liku Antonele Golobić, Aleksandre Stefany Bižić, Eli Pevec, Petre Štefanović i Klare Krenek. Rezultati su zaista bliski, od 18:27,40 do 18:28,32, dakle ni sekunda razlike!

U ovoj disciplini osvojili smo maksimalni broj bodova, dakle velikih 50 bodova, bravo za naše hodačice!

Nije bodova nedostajalo ni na 400m prepone. Josipa Livaković je pružila jedan hrabar nastup u kojem je možda nedostajala malo brža završnica, ali i tako je zaslužila pohvalu za pristup kojm je nagrađena s novim osobnim rekordom od 1:06,63 i osvojenim 2. mjestom!

Na listu se upisala i Leonarda Farkaš na svom debiju u vremenu 1:10,33 za 5. mjesto, kao i Ariana Baronica s 1:20,63 za 11. mjesto. 

Odlično je u dalj skakala Rea Vusić, iz serije u seriju se metar dalje razvlačio, i na kraju je završila nastup s osobnim rekordom od 5.15 čime je zaslužila 6. mjesto. Od 14. do 16. mjesta poredale su se Marta Bošnjak, Karla Kovačić i Magdalena Borić u skokovima 4.89 - 4.88 - 4.87, dakle svega centimetar razlike, a ne zaboravljamo ni Martu Ivkić kao 19. sa 4.72.

Rea Vusić preko 5

Martu smo ranije gledali na skoku u vis gdje je preskočivši 150cm donijela 1 bod kao 12. Istu visinu preskočila je Karla Kovačić, ali s većim brojem pokušaja. Uz njih je malo ranije završila sa nastupom Lea Babić preskočivši 145cm, a nije loše to izgledalo ni na 150cm. 

Ema Glas je preskočila 155cm i tako zauzela 8. mjesto dok je isto napravila i Lara Juriša, ali iz prvog pokušaja, čime je na kraju završila natjecanje na 4. mjestu. 

Nakon duže vremena, ženska štafeta pobjednički ciljem

U bacanju kugle očekivano je Laura Štefanac bila naša najbolja predstavnica, ovaj puta je najdalje bacila do 12.58 i tako bila trećeplasirana, a odmah iza nje poredale su se Marija Balenović (11.50) i Barbara Geld (11.45) na 4. odnosno 5. mjestu. Nije to bilo sve od naših bacačica, za još bodova pobrinule su se Antonela Popko (10.49) i Ana Marija Bonić (10.47) kao osmoplasirana odnosno devetoplasirana. Sve skupa je to plodonosnih 36 bodova!

Koplje je tu bilo manje produktivno, ali najbitnije je ne završiti na 0, Laura Štefanac bacila je 41.26 za 5. mjesto, a uz nju su još bile Ana Marija Bonić (26.40 - 14. mjesto), Hanna Alagić (17.55 - 18. mjesto) i Marija Balenović (15.53 - 19. mjesto). 

Nakon poduže vremena dočekali smo i trenutak kada naša ženska 4x400m štafeta prolazi ciljem i osvaja 1. mjesto! Josipa Livaković, Stela Poljanac, Ana Marija Kisegi i Dora Filipović zaslužile su pobjedu istrčavši 4:02,5, a bodovni konto poboljšale su nam još Valentina Jozić, Klaudia Dešić, Hana Ostojić i Ariana Baronica kao Agram II na 7. mjestu.

Kao i kod muškaraca, mjerenje je radi problema s elektronikom bilo ručno.

Otprilike tako je izgledalo osvajanje novih trofeja za nas s posebnim predznakom povijesnog postignuća. Veliko hvala i sve moguće čestitke svakom od našeg člana i članice koji je nastupio ovdje i sudjelovao u novom prekrasnom uspjehu.

Svi smo dio ove velike priče i svaki kompliment nije pretjeran, to je najmanje što se može reći (napisati) za sve postignuto tijekom ovog vikenda. Za kraj možemo samo šest puta se ponoviti - Bravo, bravo, bravo, bravo, bravo i bravo!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za juniore i juniorke, 2.dan
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 23.5.2016.
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook