Domaća natjecanja

Nova potvrda kvalitete : Kadetima i kadetkinjama Kup!

Time su naši kadeti i kadetkinje završili ekipnu godinu kao pobjednici Ekipnog PH i Kupa Hrvatske u svim kategorijama što je zaista fantastičan uspjeh!

 

Juriša i Rakić osvajale najviše bodova, Petreš ponovno osobni na 600m, hodačice na razini

Nika Rakić u pojedinačnim disciplinama je osvojila čak 15 bodova! Za prvih 7 bodova pobrinula se na 100m gdje je s 13.28 zauzela 6.mjesto, a poziciju više i još 8 bodova osvojila je na 300m s 43.60.

 

Na 100m trčala je još Iva Žugaj, njezinih 13.71 (-1.5 vjetar) bili su dovoljni za 11.mjesto i 2 boda. Nije to bilo sve od Ive, osvojila je dodatna 3 boda na  dalju s 4.36. Jelena Brkić također je uz Niku sudjelovala u osvajanju bodova (5) na 300m, trčala je 44.90 i sveukupno osvojila 8.mjesto.

 

Novu dobru utrku i osobni rekord trčala je Anamarija Petreš! U cilj je ušla kao drugoplasirana, a njezino današnje vrijeme je 1:37,03. Vrijeme i rezultat vrijedni 11 bodova! Osim nje je trčala i Katarina Ivšac, njezinih 1:46,86 i 10.mjesto donijeli su 3 nova boda.

 

Brža nego u kvalifikacijama bila je Ana Fortuna na 2000m! Istrčala je 7:05,71 i utrku završila na 3.mjestu što je značilo 10 novih bodova! Za još jedan bod više u ovoj disciplini zaslužna je Josipa Livaković s 8:03,28. Već smo i prije napisali, Josipa će još 2 godine imati pravo nastupa i sigurno će biti još bržih utrka za nju. Nakon nešto slabijeg nastupa u kvalifikacijama na 300m prepone, Karla Zuanović danas je popravila dojam s 52.33, vremenom vrijednim 7.mjesta i 6 bodova!

 

Naše hodačice na 3km ponovno su bile sjajne! U utrci gdje čak 5 od 9 natjecatelja nije završilo svoj nastup (diskvalifikacije), Antonela Golobić i Josipa Čičak osvojile su 2. i 3.mjesto! Antonelino današnje vrijeme je 20:54,50, a od Josipe vrijeme iznosi 21:15,21. Zajedno su osvojile veliku zalihu od čak 21 boda!

 

Lara Juriša je u pravom trenutku poboljšala kvalitetu svojih skokova na dalju, u posljednja dva nastupa najbolji rezultati bili su na 4.65, ali danas je skočila 4.83 i osvojila 4.mjesto! Identičan plasman osvojila je na visu s preskočenih 150cm! Uz nju su još 3 konkurentice bile preskočile istu visinu, ali presudila je Larina kvalitetnija izvedba skokova čime je imala manji broj pokušaja nego preostale 3 djevojke. Sveukupno je za naš klub osvojila 18 bodova!

 

Kugla kao najjači adut u tehničkim disciplinama

Na kugli smo osvojili čak 27 bodova! Agramerke zaslužne za takav broj su Ana Šarić, Antonela Popko, Valentina Slobodić i Laura Štefanac. Ana je bacila 11.08 (2.mjesto), Antonela 10.73 (6.mjesto), Valentina 9.78 (8.mjesto) i Lauri je s 9.54 pripalo 9.mjesto.

 

Nastupale su djevojke i u ostalim tehničkim disciplinama. Antonela je nastupala u bacanju kladiva gdje je bila plasmanom još bolja! Osvojila je 5.mjesto (8 bodova) bacivši 33.22, a spomenimo da je to istovremeno i njezin novi osobni rekord! Na disku je Valentina bacila točno 30 metara i osvojila 3.mjesto te osigurala 10 novih bodova dok je petoplasirana (8 bodova) bila Ana s bačenih 24.95. Ostaje nam još Laura na bacanju koplja, danas je najdalje letjelo na 27.07 za 5.mjesto!

 

Do štafeta praktički je sve bilo riješeno i trebalo je samo rutinski "odraditi" 4x100m. Agram su predstavljale Iva Žugaj, Jelena Brkić, Iva Šakić i Nika Rakić - 4.mjesto s 53.20 i novih 9 bodova!

 

Kadetkinje su tako mogle početi slaviti svoju više nego zasluženu pobjedu s 168 bodova!

 

Josipović u cilj ušao s 8:44,68 , Jednačak ponovno pobjeđivao

Mateo Kovačić danas je bio jedan od onih koji su također nastupali pojedinačno u dvije discipline. Na 100m sveukupno je bio petoplasirani s još bržim rezultatom nego u kvalifikacijama, u cilj je ušao s 12.30. Disciplina u kojoj je još bolji, 300m također je odlično istrčao - 37.23 je vrijeme kojim je osvojio 3.mjesto! Kad zbrojimo Mateove bodove na 100m i 300m dobijemo velikih 18!

 

"Dvostruki program" osim Kovačića imao je i Filip Grčić. On je stotku isto istrčao brže nego u kvalifikacijama, govorimo o 12.47, 6.mjestu i 7 novih bodova! Još bodova (3) osvojio je 10.mjestom na 300m s istrčanih 39.77. Ne zaboravljamo Tihomira Potrkača, našeg trećeg natjecatelja na 100m - 12.72, 8.mjesto i 5 novosvojenih bodova.

 

Na 1000m Anton Strmečki-Stakor bio je 5 sekundi brži nego u prošlom nastupu na istom terenu (2:43,98) i time je ponovno osvojio 2.mjesto, rezultat vrijedan 11 bodova!

 

Kakvu je samo utrku istrčao Jure Josipović na 3000m! Dovoljno je samo reći rezultat kojim je ušao u cilj - fenomenalnih 8:44,68! Jure je trčao samostalnu utrku, a takve su uvijek teže za trčanje kada "ganjate" rezultat. Ovime je daleko premašio svoj prijašnji osobni rekord i nastavio svoj napredak u rezultatima! Naravno, plasman nikad nije bio upitan - 1.mjesto i 12 bodova!

 

Zanimljivo je bilo na 100m s preponama gdje je Bruno Jednačak pobjedio s identičnim rezultatom kao i na pojedinačnom PH za kadete - 14.93. No ovaj je zasigurno vrijedniji jer je vjetar u prsa bio čak 1.6. U sličnim uvjetima (-1.5) trčao je i Karlo Jednačak, a sveukupno je natjecanje završio na 6.mjestu s 17.16 (7 bodova). Na dalju je Brunu ovaj puta čekala jača konkurencija, ali nije podlegao pritisku, skočio je 6.29 i pokazao kako je naprosto nepobjediv u domaćoj konkurenciji kadeta. Dvije Brunine pobjede značile su novih 24 bodova za nas!

 

Anđelić i 3.put, kugla i kod kadeta kao najjači adut u tehničkim disciplina

U redovima iznad spomenuli smo zahtjevnu utrku na 3km kod hodačica, ništa drugačija situacija nije bila ni kod hodača gdje je 6 od 12 natjecatelja završilo utrku. Naravno, među njima bio je i Matej Anđelić koji je s 18:28,44 uvjerljivo pobjedio i treći puta ove sezone! Visoke plasmane ostvarili su i Mateo Čosić i Sandro Vugrinčić na 3. i 4.mjestu! Još s bržim rezultatima u odnosu na prošli nastup ušli su u cilj. Mateov rezultat je 19:40,77, blizu je i Sandro s 19:44,11. Naš trio na hodanju sveukupno je osvojio 31 bod!

 

Na visu je Arijan Islami s preskočenih 155cm osvojio još bolji plasman nego prošli puta u Čakovcu, radi se o 6.mjestu i 7 novih bodova! Arijan je osim toga, nastupao na kugli gdje smo još imali i Frana Hojsaka, Antu Zubaka i Luku Bulaju. Najistaknutiji pojedinac ovaj puta bio je Fran s bačenih 13.11 na 5.mjestu. Odmah iza njega slijedi Ante s 12.91 na 6.mjestu dok su Arijan i Luka osvojili 9. i 11.mjesto. Arijan je prebacio preko 11m, točnije 11.24, a Luka je danas najdalje bacio 9.57. Bacači su nam donijeli 21 bod!

 

No nije od njih četvero samo Arijan nastupao dvaputa, upravo suprotno, Fran, Ante i Luka nastupali su i u ostalim tehničkim disciplinama. Luka je na disku bio šestoplasirani s 38.89, rezultat vrijedan 7 bodova. Vrijedi napomenuti da je u konkrenciji diskaša bio jedini mlađi kadet! Fran je našim sveukupnim bodovima pridodao i svoja osvojena 3 na koplju s 34.96 i 10.mjestom. Na kladivu je nastupao Ante, a on je natjecanje završio na 7.mjestu (6 bodova) s najdalje bačenih 31.23.

 

Kod kadeta je bila nešto manja bodovna razlika u odnosu na druge konkurente, ali dodatnu sigurnost davale su čak dvije štafete (jedini naspram ostalih klubova) na 4x100m. Agram I (Karlo Jednačak, Bruno Jednačak, Filip Grčić i Mateo Kovačić) u cilj je ušao s još bržim vremenom nego u kvalifikacijama, trčali su 47.39 i osvojili 2.mjesto. Vrlo zanimljiv sastav druge štafete (Luka Bulaja, Josip Halužan, Fran Hojsak i Tihomir Potrkač) sveukupno je osvojio 8.mjesto, a vrijeme je 53.18. Za kraj se osvojilo sveukupno 16 bodova!

 

Sveukupni zbroj svih disciplina glasio je 178 za Agramere i slavlje je moglo početi. Naravno, pobjede kadeta i kadetkinja dovode nas do jednostavne računice u kojoj je naš klub osvojio sveukupnu pobjedu i posve zasluženo digao veliki (preneseno i doslovno) trofej!

 

Sjajna sezona za kadete i kadetkinje

Velike čestitke našim trenerima i atletičarima na još jednom povijesnom klupskom uspjehu! Godina u kojoj su osvojeni i Ekipno PH i Kup Hrvatske zaista zaslužuje svaku pohvalu. Ponovna dokazivanja nikad nisu lagana, ali uz naše kadete i kadetkinje to djeluje baš tako, a to možemo samo zahvaliti njima i njihovim trenerima na odličnoj pripremi.

 

Kada kliknete na današnje rezultate, točnije OVDJE primjetiti ćete kako nekolicina više neće imati pravo nastupa za kadete i kadetkinje. Nadamo se kako je ovo kadetsko razdoblje njihove atletske karijere bilo svojevrsno zagrijavanje za još bolje i kvalitetnije rezultate tokom idućih godina. No nekolicini naših atletičarima sigurno ovo nisu bili posljednji nastupi u konkurenciji kadeta i kadetkinja, 1.10 u Slovačkoj je na rasporedu petoboj reprezentacija (SVK-CRO-CZE-HUN-SLO) i za očekivati je kako će i naši članovi dobiti pozive i dati svoj doprinos.

 

Svakako vam preporučamo da pogledate današnju galeriju s natjecanja, princip je uvijek isti - OVDJE za Picasa web albume, a OVDJE za Facebook. Kroz iduće dane očekujte videozapise i dodatne slike!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook