Domaća natjecanja

Nekoliko novih osobnih rekorda na 5. kolu HALS-a za starije

Start jedne od utrki na 300m Foto: AK Agram Start jedne od utrki na 300m

U Zagrebu se održalo 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever, ovaj puta za starije kategorije dok će mlađi sačekati za svoj nastup na ovom natjecanju radi sutrašnjeg održavanja Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje.

Mlađe juniorke

Nika Rakić danas je dva puta osvojila 2. mjesto, prvo je oko 10:30 100m istrčala za 13.56 (-0.8 vjetar), a četrdesetak minuta kasnije na 300m, tamo je istrčala 43.50. Nastupala je u konkurenciji mlađih juniorki, dobna je to kategorije od koje se polako oprašta (rođena je 1996. godine), iduće godine ima pravo nastupa u konkurenciji starijih juniorki.

Nije bila jedina u dvostrukoj ulozi, Ana Marija Kisegi na 100m je osvojila 5. mjesto (13.89 s vjetrom u prsa -1.2) dok je identičan plasman ponovila u utrci na 300m gdje je istrčala točno 45 sekundi. Treća naša natjecateljica u ove dvije discipline bila je Ivona Vidović, sveukupno 12. mjesto pripalo joj je na 100m s vremenom 14.87, a na 300m je ostvarila još bolji plasman (10. mjesto) s istrčanih 49.18-

Na 600m najbolja je bila Marija Hartl koja je uvjerljivo slavila s 1:42,16. Nije njezino najbrže vrijeme, ali nije bilo ni prave konkurentice da ju "povuče" prema još bržoj utrci tako da je Marija kao nominalno najiskusnija u ovoj utrci - opravdala ulogu favorita!

Skok u dalj najviše nas je zanimao radi Rafaele Ivanović koja je sa svojim današnjim najboljim skokom od 4.77 osvojila 4. mjesto. Spomenuti rezultat je i najdalje što je ikad u životu skočila. Sigurni smo kako će u nekoj budućnosti biti još bolja.

Mlađi juniori

Ovdje je nastupio zaista velik broj naših članova. Počnimo od 100m gdje ih je bilo čak šestero. Najbolji je bio Jakob Franjo Kulić s 11.92 kao sveukupno trećeplasirani, a odmah iza njega pozicionirao se Filip Grčić s 12.14. Vrijedi i napomenuti razliku u vjetru, Jakobu je bilo nešto lakše s -0.4 u prsa dok je Filipu više smetao (-1.9 u prsa).

Šestoplasirani bio je Karlo Jednačak (12.24), ali on je ionako svoju 'pravu' utrku istrčao pola sata ranije, o tome u idućim rečenicama. Marko Blažević osvojio je 11. mjesto (12.55) dok su se na 14. i 15. mjestu našli Kruno Marić (12.87) i Stjepan Mikulić (13.27).

Mnogi od njih nastupali su kasnije i na 300m. Tako je Jakob s 37.49 zauzeo 4. mjesto, Filip se ponovno plasirao tik do njega s istrčanih 37.95 je Kruno s 40.94 bio 11. Pritom ne zaboravljamo ni Stjepanovih 42.26, rezultat vrijedan 14. mjesta.

Karlo je prije stotke trčao na jednoj od prvih utrka današnjeg programa, 400m prepone. Vidjeli smo jedan obećavajuć nastup gdje se Karlo po prvi puta 'spustio' ispod jedne minute istrčavši spomenutu disciplinu za 59.02 (novi osobni rekord)! Osim toga ostvario je i pobjedu!

Jednako uspješan bio je Fran Hojsak na bacanju koplja (700g), njegovih 57.30 bilo je predaleko za ostatak konkurencije! 

Žene

U ovoj dobnoj kategoriji pravo nastupa imaju stariji juniori, mlađi seniori i seniori.

Na 300m nastupale su Dorotea Lukačević i Suzana Bumbar. Dorotea je u cilj ušla s 44.33 i sveukupno osvojila 6. mjesto, a Suzana je s 54.45 bila 13.

Dodamo li ovoj disciplini još jednu nulu, dobit ćemo 3000m, a tamo je do pobjede stigla Danijela Vrhovski! Istrčala je 10:44,72, a uz nju je iz našeg kluba trčala Petra Đurđević, ona je s 13:30,27 ciljem prošla kao četvrtoplasirana.

Muškarci

Zanimljivo je bilo na 300m za vidjeti Dominika Grdanjskog kojemu je inače primarna disciplina skok u vis. No već prošli tjedan na mlađeseniorskom prvenstvu Hrvatske pokazao je kako može i u nekim drugim (trkačkim) disciplinama, kao što su na 100m i 400m. U ovoj prvi bio je izuzetno uspješan s obzirom na to da je na kraju naša Agram II štafeta osvojila mlađeseniorsku broncu, a on je nastupao u prvoj izmjeni. Danas je sveukupno osvojio 8. mjesto, a istrčano vrijeme je 38.33

Na 3000m vidjeli smo dobar nastup Vedrana Muhara koji je u ovoj disciplini iz utrke u utrku sve brži i brži, a danas je prvi puta osjetio kako je to proći ciljem s rezultatom bržim od 10 minuta! Točnije, radi se o 9:51,51, a u cilj je ušao 9:51,51. Spomenuti napredak u kratkom vremenu itekako može biti dobar poticaj za nastavak u daljnjem tijeku karijere.

Čestitamo svima na postignutim rezultatima i plasmanima!

  • Natjecanje: 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 14.9.2013.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook