VIDEO: I dalje najuspješniji na prvenstvenih 10000m uz još jedan novi hrvatski rekord zlatne Bartaković!

Rekorderka zlatna Lorena Bartaković Foto: AK Agram Rekorderka zlatna Lorena Bartaković

Ove godine se tradicionalno održalo hodačko prvenstvo Hrvatske skup s onim prvenstvom na 10000m za seniore, seniorke, juniore i juniorke gdje su naše članice i članovi osvojili 4 medalje od čega po jednu zlatnu, srebrnu i dvije brončane čime smo ujedno i ponovno najuspješniji klub natjecanja.

Od naših se ponajviše istaknula Lorena Bartaković istrčavši svoj najbolji rezultat na ovoj disciplini koji nje vrijedan samo naslova U20 prvakinje Hrvatske već i novog mlađejuniorskog rekorda!

Dobro je iskoristila to što su juniorke i seniorke trčale jednu utrku pa je samim time kompetitivnost bila samo na dodatno većem nivou, a u konačnici ciljem prolazi u vremenu 36:47,1! Super utrka kojom je zaslužila najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Nije bila jedina naša medaljašica ovdje, Hana Malović napravila je značajan rezultatski napredak naspram prošlogodišnji 42:15,3 i s novim osobnim rekordom od 39:10,8 stiže do nove medaje ovdje, ovaj puta brončanog sjaja. Između njih u poretku iz Varaždina se pozicionirala Jambrešić. Osim njih, u ovoj konkurenciji debi je imala Ema Ralić s 44:33,8.

Kod seniorki je vrlo dobru utrku, štoviše, za sebe najbolju utrku karijere istrčala srebrna Ana Štefulj koja je dugo vremena provela s pobjednicom Bjeljac. U završnici je došlo do promjene ritma, ali nije se 'slomila' i 34:29,30 više je nego lijep napredak-iskorak u 2021. gdje u svakoj utrci poluči određen uspjeh.

Četvrtoplasirana i petoplasirana bile su Sandra Šrut i Katarina Vukančić, istrčale su 37:13,8 i 37:54,3.

Nakon njih trčali su juniori gdje smo imali jednog predstavnika u liku Omera Hasanbegovića koji je debitirao u ovoj disciplini i ostavio dobar dojam s 37:16,4 i 6. mjestom. Od 1. do 3. mjesta poredali su se Rožić, Vuletić i Salopek.

Za još jednu medaju pobrinuo se Petar Bratulić u posljednjoj utrci dana, onoj seniorskoj. Istrčao je 31:00,6 i tako zaslužio 3. mjesto, a nakon njega ciljem prolazi Filip Svalina kao petoplasirani u vremenu 31:13,2 za novi osobni rekord. Nisu bili jedini, Bojan Kuljić je zauzeo 12. mjesto, a istrčao je 35:24,4. Prva dva mjesta pripala su Bošnjaku i Novoselu.

Spomenimo i da se prije natjecanje održala set izvankonkurencijskih disciplina, nama najzanimljivijih 1500m (mlađi juniori) radi nastupa Nike Kožula (4:26,4 - 1. mjesto), Vite Carla Fadinija (4:31,1 - 3. mjesto), Ivana Cvitića (4:36,6 - 5. mjesto) i Antonija Blažića (4:42,2 - 6. mjesto).

Čestitamo našima na ostvarenim postignućima!

• Natjecanje: Prvenstvo Hrvatske na 10000m
  • Mjesto: Zagreb