Dobar povratak planinskom trčanju: Svalina pojedinačno 2., dečki ekipno 2., a cure 3.

Naša ekipa i pas Leo Naša ekipa i pas Leo

Mrkopalj je mjesto gdje se održalo novo izdanje Pojedinačnog i ekipnog prvenstva Hrvatske u planinskom trčanju.

Organizator je bio HAAK Mladost, a održavalo se u 2 (4) kategorije, ona seniorska (M i Ž) te juniorska (M i Ž). Odaziv nije bio svugdje jednak, ali to je posve normalno za ovo natjecanje posebno u ova vremena.

Seniori su trčali čak 11.5km, a među njima se od naših najbolje snašao Filip Svalina kod kojeg se nije osjetio manjak iskustva u ovim utrkama i tako je zaslužio srebro u vremenu 50:11.

Petoplasirani u ovoj utrci bio je Petar Bratulić (51:34), a 21. mjesto zaslužio je Nikola Klarić (56:25).

Za ekipni poredak to je značilo vrijeme od 2:38:10 čime smo sveukupno zauzeli 2. mjesto.

Kod seniorki najbliže medalji bila je Katarina Vukančić s 57:20, cure su trčale jednako dugu dionicu, a našoj članici pripalo je 4. mjesto.

Sandra Šrut je istrčala 1:04:15 i tako zaslužila 9. mjesto, a ekipu nam je 'zaokružila' Hana Malović s 15. mjestom i 1:10:36. Tako smo u zbroju imali 3:12:11 i osvojili 3. mjesto.

Pojedinačno medalja i ekipni trofeji u okolnostima gdje smo se praktički u zadnji čas odlučili za nastup ovdje dobar je uspjeh i čestitamo našim atletičarkama i atletičarima na super brzoj adaptaciji i reakciji!

• Natjecanje: Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju
  • Mjesto: Mrkopalj
  • Datum: 12.9.2020.