Domaća natjecanja

Agrameri i Agramerke za povijest rekordnom pobjedom na juniorskom Kupu Hrvatske!

Osim fantastičnog rezultata na Kupu, pojedinačno se istaknula Anamarija Petters s ostvarenom normom za Donetsk Foto: Renato Branđolica Osim fantastičnog rezultata na Kupu, pojedinačno se istaknula Anamarija Petters s ostvarenom normom za Donetsk

U sveukupnom poretku osvojeno je 868 bodova što do sada nije uspjelo nijednom klubu prije nas! Od toga su juniorke osvojile 487 bodova što je također rekordan broj bodova, nitko do sada u bogatoj povijesti ovog natjecanja nije uspio osvojiti preko 300 bodova, a što tek reći za naše juniorke koje su blizu brojke 500. Jednako smo ponosni i na juniore koji su prvi puta u povijesti našeg kluba s 381 bodom osvojili pobjednički trofej! U povijesti kupa za juniore nakon današnjeg dana jedino je ASK Split u konkurenciji juniora još uvijek bolji s 446,5 bodova.

Prije današnjeg dana rekord sveukupnog poretka držao je također ASK Split, 2009. godine osvojili su 659 bodova. Tako je naš klub na najljepši mogući način ušao u povijest ovog natjecanja i nema sumnje, dugo ćemo još pamtiti današnji dan.

Petters potvrdila dobru formu i istrčala normu za Doneck

Jedna od onih koja će ga zasigurno isto dugo pamtiti je Anamarija Petters koja je danas uspjela ispuniti normu za mlađejuniorsko Svjetsko prvenstvo (Donetsk) na 800m! Od samog početka je odlično trčala i pratila konkurenticu Sandu Kočiš (Dinamo-Zrinjevac) što je rezultiralo istrčanim vremenom 2:11,70! U cilj je ušla kao drugoplasirana i donijela ekipi 11 bodova, ali to je ipak naspram norme nešto manje bitnije, pogotovo nakon današnje uvjerljive ekipne pobjede.

Anamariji sada eventualno preostaje da pokuša istrčati normu za 400m gdje je također blizu, nedostaje joj 19 stotinki. Nije Anamarija jedina osvajala bodove, blizu svog osobnog rekorda bila je danas četvrtoplasirana Pia Ocvirk s 2:22,89. Iduća najbrža Agramerka je Katarina Vukančić na 8. mjestu i 2:28,34. Zatim slijedi desetoplasirana Marija Hartl (2:29,55) i Ana Marija Kisegi na 11. mjestu s istrčanih 2:31,37. Trideset bodova sveukupno za naše djevojke, vrlo lijepo ostvarenje.

Na 200m još bolja nego prvi dan bila je Dora Filipović s novim osobnim rekordom 26.39, rezultat kojim je pobijedila u svojoj skupini, a sveukupno bila u vrhu poretka kao trećeplasirana! Iva Marija Sobočanec je pobijedila u skupini ranije s 26.87 dok je sveukupno zauzela 6. mjesto. Blizu je i Nika Rakić na 8. mjestu s 27.14, a bodove je još osvojila Lucija Kosaber kao desetoplasirana istrčavši 27.20.

Hrelec do druge pobjede na Kupu, Renić najbolja na hodanju

Nikolina Hrelec je nakon jučerašnje pobjede i ostvarene norme na 3000m zapreke ponovila svoj plasman na istoj dionici, samo bez zapreka. Manirom prave rutinerke vodila je utrku i diktirala ritam kako je ona htjela, a to je na kraju rezultiralo njezinim poznatim finišem u posljednjih 100m i novom pobjedom! Vrijeme pobjednice je 11:04,47.

Očito je Nikolinin ritam odlično odgovarao Josipi Livaković koja je ciljem prošla kao trećeplasirana (11:24,34), a nisu se ni loše snašle Ana Fortuna i Dora Hornik, petoplasirana (11:37,39) i šestoplasirana (11:37,82) danas.

Ponovno je svoj obol osvajanju bodova nakon jučerašnjeg 5. mjesta na 5000m dala triatlonka Sonja Škevin s 12:13,69 i 8. mjestom. Bez bodova za klub u ovoj disciplini nije ostala ni desetoplasirana Odri Tomas, njezino istrčano vrijeme je 13:15,59.

Na 3000m hodanje najbolja je bila Ivana Renić s istrčanih 16:30,62, a vrlo brzo je u cilj stigla i Antonela Golobić s 16:49,32. Tijekom utrke je 'zaradila' dvije opomene nakon čega se apsolutno razumljivo posvetila čuvanju 2. mjesta i novim bodovima. Pobjednica Renić je ovime još jednom potvrdila dobru formu uoči SP za mlađe juniore i juniorke gdje će nastupiti kao prva hrvatska hodačica od samostalnosti naše države.

Hana Hajsok je završila utrku kao četvrtoplasirana i rezultatom 18:31,54, a nakon nje slijede petoplasirana Josipa Čičak (20:51,39) i šestoplasirana Josipa Anđelović (20:54,39).

Ivšac najbolja na 400m prepone, pregršt bodova osvojeno na tehničkim disciplinama i štafeti

Katarina Ivšac se današnjom utrkom na 400m prepone prometnula kao trenutačno najbrža juniorka s obzirom na to kako je danas ostvarila svoju prvu pobjedu! Značajno je popravila osobni rekord istrčavši svoju utrku za 1:05,32. Uz nju smo u ovoj disciplini imali Karlu Zuanović, njoj je u konačnici pripalo 11. mjesto, imala je poteškoća u zadnjih 100m kada je 'zapela' za jednu preponu, ali uspješno joj se othrvala i kroz cilj prošla za 1:20,73.

Skok u dalj jedina je disciplina kod juniorki gdje nismo uspjeli osvojiti nijedan bod, od naših je najbolja bila Rafaela Ivanović na 17. mjestu s 4.66. Nakon nje slijede Ivana Arapović (4.60 - 19. mjesto), Matea Budiščak (4.59 - 20. mjesto), Lara Jednačak (4.59 - 21. mjesto) i Lara Juriša (4.41 - 24. mjesto). No radi se o djevojkama koje su tek mlađe juniorke (Budiščak i Jednačak još kadetkinje) i kroz koju godinu mogu zasigurno biti još bolje na ovom natjecanju.

Lara Juriša je zato na visu bila nešto uspješnija osvojivši dvostruko bolje mjesto naspram onog u dalju. Preskočila je 145cm i zauzela 12. mjesto. Iza nje su se na 13. mjestu poredale tri naše skakačice - Ema Glas, Lorena Džuzdanović i Lara Jednačak s 140cm. Na 16. mjestu je još Matea Krišto s preskočenih 135cm.

Na kugli je najbolja bila Ana Šarić, bacala je na razini svojih najboljih rezultata. Najbolji hitac bio je 11.28 i njime je osvojila 3. mjesto. Iza nje na 4. mjestu slijedi Ana Marija Bonić s 10.45. Valentina Slobodić je bacila 9.81, hitac vrijedan 6. mjesta, a Antonela Popko je s 9.58 zauzela 7. mjesto. Ovdje smo sveukupno osvojili 32 boda!

Lauru Štefanac jedinu smo od naših gledali na bacanju koplja (600g) i vidjeli smo jedan dobar nastup gdje je postignut novi osobni rekord - 36.60. Hitac vrijedan 4. mjesta, a veseli kako je Laura bila najbolja u svojoj dobnoj konkurenciji (kadetkinje).

Rekordnu pobjedu juniorki zaključile su štafete 4x400m gdje ste mogli vidjeti kako sufiks "II" (dva) ne znači nužno slabiju štafetu. Upravo je to dokazao sastav Agram II (Iva Marija Sobočanec, Nikolina Hrelec, Dora Filipović i Anamarija Petters) pobijedivši Agram I (Katarina Ivšac, Nika Rakić, Marija Hartl i Lucija Kosaber). Pobjedničko vrijeme štafete Agrama II je 3:57,86, a vrijeme drugoplasiranog Agrama II 4:02,32. Juniorke su tako osvojile maksimalan broj u ovoj disciplini - 33!

Anđelić nakon crnog niza ušao u pobjednički niz na hodanju

Zvonimir Topić bio je naš jedini osvajač bodova na 200m s 11. mjestom i istrčanih 23.67. Nastupili su još Noel Bagić (16. mjesto - 24.36), Edin Mešić (17. mjesto - 24.53) i Jakob Franjo Kulić (18. mjesto - 24.83).

Mateo Kovačić nije završio utrku na 400m prepone, ali to se nije dogodilo na 800m gdje je s 2:00,68 došao do 4. mjesta. Bruno Trupinić i Vedran Muhar ovdje nažalost nisu uspjeli doći do bodova za juniore, Bruno je bio 14. (2:15,57), a Vedran 15. (2:17,35).

Još više bodova osvojili smo na 3000m, Zlatko Kožuhar je bio najbrži od naših kao 7. istrčavši 9:42,38 što je ujedno i njegov osobni rekord! Odmah iza njega ciljem prolazi osmoplasirani Ivan Jakovac (9:42,67) još jedan član Triatlon kluba Swibir koji se rado odazvao pomoći našem atletskom klubu. Blizu osobnog rekorda bio je i Julijan Kralj s 9:50,35 na 11. mjestu. Prava je šteta što je Julijana u zadnje vrijeme mučila jedna ozljeda i što mu nedostaje treninga, ali veseli da unatoč tomu svejedno može trčati utrke na 3000m ispod 10 minuta.

Matej Anđelić pobjednik je današnje utrke na hodanju 3000m. Vidjelo se danas koliko mu je pomogla nedavna pobjeda na cesti gdje je pobijedio na 5km te je hodao s puno više samopouzdanja i kontrole. Zasluženo je prvi ušao u cilj s 16:45,73. Trećeplasirani je bio Mateo Ćosić s 18:49,03 dok su nedugo zatim u cilj ušli Jakov Jurlin (18:52,15) i Sandro Vugrinčić (18:52,62) kao četvrtoplasirani i petoplasirani. Nakon dugo vremena ponovno smo na stazi vidjeli Sandra koji je pomogao na najbolji mogući način.

Hodanju se za ovu prigodu vratio i prošlogodišnji reprezentativac upravo u ovoj disciplini, Stjepan Mikulić. Svoj nastup je okončao 6. mjestom i vremenom 22:55,15.

Josipović odličan na 3000m zapreke gdje su Agrameri osvojili maksimalan broj bodova

Karlo Jednačak je nakon jučerašnjih bodova na 110m prepone danas svojim juniorima pridodao i bodove s 400m prepone. Sveukupno je zauzeo 6. mjesto s istrčanih 1:02,42, što je na razini njegovih najboljih rezultata u ovoj disciplini gdje do sada i nije nastupao puno s obzirom na to da je do prošle godine bio kadet.

Na 3000m zapreke gledatelji na SRC Mladost mogli su gledati samo trkače Agrama, a nastupio ih je maksimalan broj, njih pet. Sjajan je bio pobjednik Jure Josipović sa svojim novim osobnim rekordom koji od danas iznosi 9:33,62! Nakon njega su u cilj redom ulazili drugoplasirani Ivan Bilonić (10:39,47), trećeplasirani Anton Strmečki-Stakor (11:17,18), četvrtoplasirani Jurij Kos (11:42,38) i petoplasirani Bruno Škevin (12:48,72) koji je poput svoje sestre Sonje osvojio nove bodove za Agram kao i ostalih četiri trkača.

Ova utrka je na kraju ponudila rasplet koji se rijetko viđa, osvojen je maksimalan broj bodova, a u slučaju maksimalno mogućih pet trkača (iznimka su kategorizirani sportaši) to je broj 50!

Kolarević se još malo približio normi za Rieti i juniorsko EP

Na troskoku je Bruno Jednačak osvojio 2. mjesto s 13.65, a unatoč dobrom plasmanu, ostaje dojam s tribine kako Bruno danas nije bio na razini koja se priželjkuje, ali ima još dovoljno vremena da na jednom od idućih natjecanja pronađe svoje prve skokove preko 14m. David Lavrenčak je najbolji skok ostvario na samom početku u prvoj seriji i s 12.15 osvojio 5. mjesto. Luka Kušina je radi problema s ozljedom danas samo jedanput skočio kako bi osvojio nekoliko bodova za klub. Završio je natjecanje s 10.07 kao 10. s nova osvojena tri boda. Respektiramo Lukinu želju da nastupa i osvoji barem nekoliko bodova, to je stav zahvaljujući kojem se i osvaja kup.

Demir Kolarević danas se još malo približio normi za Europsko juniorsko prvenstvo bacivši disk 51.68, a norma je podsjećamo, 53 metra. Današnjim nastupom Demir je osvojio 3. mjesto. Kristian Josip Periš odmah je zauzeo poziciju iza njega s 46.47. Nakon njega bodove su još osvojili sedmoplasirani Arijan Islami (39.01), desetoplasirani Fran Hojsak (35.06) i jedanaestoplasirani Nikola Hrelec (34.14).

Zato je Nikola Hrelec bio inspiriraniji ranije na bacanju kladiva gdje je bio naš najbolje plasiran pojedinac. Bacao je bolje nego ikad i s 39.59 osvojio 7. mjesto, a do njega na 8. mjestu je bio Demir Kolarević s 38.19 u trećoj seriji. Fran Hojsak je kao i na disku osvojio 10. mjesto (27.07), a prve bodove za klub osvojili su današnji debitanti na kladivu u Agramovom dresu, Borna Šneperger i Dominik Dobrijević. Borni je pripalo 11. mjesto (24.81), a Dominiku 12. mjesto (23.99).

Bacači su isto jedni od onih koji su puno pridonijeli današnjem uspjehu, u ove dvije discipline sveukupno su osvojili 47 bodova!

Natjecanje su zaključile muške štafete na 4x400m, u pravom trenutku, prije nego što se smračilo. Moramo i napomenuti kako se vremenske prognoze nisu ostvarile, barem što se tiče vremena na natjecanju koje nije bilo najidealnije, ali kiša nije padala u tih par sati.

Agram I štafeta (Zvonimir Topić, Jakob Franjo Kulić, Edin Mešić i Mateo Kovačić) svoju utrku završila je za 3:34,23 i 4. mjestom. Lovro Kočila, Antonio Kovačić, Ivan Bilonić i Karlo Jednačak trčali su za Agram II i osvojili 6. mjesto s istrčanih 3:41,70.

Puno toga smo rekli i napisali o čarobnim brojkama nakon ovog natjecanja, a sve to ne bi bilo ostvareno bez naših brojnih, sjajnih, fantastičnih (i što već ne) atletičara i atletičarki koji su očito bili više nego dobro raspoređeni od strane svojih trenera.

Čestitamo im svima, zahvaljujući svima njima Agram se u ova dva dana prezentirao kao "klub pobjede" i malo tko objektivan može ostati ravnodušan na sve postignuto i osvojeno u ova dva dana. Svaka vam čast i bravo!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za juniore i juniorke, 2. dan
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 26.5.2013.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook