Statistika

Može i 4. put! LONČAREK još jednom s najvrjednijim rezultatom među Agramerima po WA tablicama 2023 (rekordnih 121)

Ivana Foto: Renato Branđolica Ivana

Redovito svake godine (pred kraj ili s početkom nove) objavljujemo našu statistiku koja se od početka bazira na kriteriju od vrijednosti rezultata po bodovnim tablicama Svjetske atletike, a da isti iznosi barem 900 odnosno više od toga.

Za 2022. smo imali 116 njih, a u 2023. je napravljen još jedan iskorak te ih imamo 121.

Ivana Lončarek nastavila je svoju seriju i ostala na tronu kao broj 1 ove statistike i to već četvrtu godinu uzastopno! 

Kod nje je samo pitanje o kojoj će se disciplini raditi, je li to 60m prepone ili 100m prepone. Očekivano je to sada bila ova druga disciplina gdje je s 13.27 iz Kraljeva ostvarila 1113 bodova.

Koliko nijanse odlučuju najbolji je dokaz onaj koji je bio naš najkvalitetniji muški pojedinac, a to je Spencer Lawrence Brown koji je također na preponama (samo 110) ostvario 13.75 što je za samo bod slabije ostvarenje.

Podsjetit ćemo kako smo u 2022. imali i ažuriranje vrijednosti rezultata od strane Svjetske atletike, a u 2023. se po tom pitanju nije ništa mijenjalo.

Čestitamo svima koji su se našli u ovom pregledu, nadamo se kako će i iduće godine ih biti preko 100.

Tablica 1

Kriterij: Svi rezultati od 900 bodova i više

R.B Disciplina Atletičar/ka Rezultat Datum Grad Bodovi
1 100m prepone Ivana LONČAREK 13,27 23.07.2023 Kraljevo 1113
2 110m prepone Spencer Lawrence BROWN 13,75 22.04.2023 Charlottesville, VA 1112
3 400m dvorana Jakov VUKOVIĆ 47,55 22.01.2023 Valencia 1071
4 110m prepone Hrvoje ČUKMAN 14,02 01.07.2023 Zagreb 1062
5 400m Marko OREŠKOVIĆ 46,76 08.07.2023 Karlovac 1061
6 60m prepone dvorana Ivana LONČAREK 8,45 04.02.2023 Zagreb 1060
7 60m dvorana Vita PENEZIĆ 7,48 14.01.2023 Zagreb 1058
8 100m Vita PENEZIĆ 11,71 03.06.2023 Karlovac 1050
9 4x100m Matea ČERINA, Eva MAČKOVIĆ, Ivana LONČAREK, Vita PENEZIĆ 46,57 08.07.2023 Karlovac 1030
10 50m prepone dvorana Ivana LONČAREK 7,34 04.02.2023 Zagreb 1026
11 60m dvorana Lara JURČIĆ 7,59 28.01.2023 Zagreb 1023
12 400mH Mateo RUŽIĆ 52,25 09.07.2023 Karlovac 1021
13 4x400m Hrvoje ČUKMAN, Dominik JEZERNIK, Mateo RUŽIĆ, Marko OREŠKOVIĆ 3:11,92 09.07.2023 Karlovac 1019
14 4x200m Isabell FRANK, Laura MATKO, Eva MAČKOVIĆ, Vita PENEZIĆ 1:38,88 06.05.2023 Zagreb 1017
15 400m Jakov VUKOVIĆ 47,45 08.07.2023 Karlovac 1016
16 400m dvorana Mateo RUŽIĆ 48,45 18.02.2023 Zagreb 1013
17 400m dvorana Marko OREŠKOVIĆ 48,52 25.01.2023 Beograd 1009
18 4x200m dvorana Matea ČERINA, Vita PENEZIĆ, Laura MATKO, Lara KLOJČNIK 1:41,55 01.02.2023 Zagreb 1007
19 400m Mateo RUŽIĆ 47,67 20.05.2023 Zagreb 1002
20 200m dvorana Lara JURČIĆ 24,92 12.02.2023 Sindelfingen 1000
  4x400m Vita PENEZIĆ, Laura MATKO, Tara MARKOVIĆ, Eva MAČKOVIĆ 3:46,97 09.07.2023 Karlovac 1000
22 4x100m Reska MILINKOVIĆ, Laura MATKO, Tonka KUNAC, Vita PENEZIĆ 47,40 20.05.2023 Zagreb 997
  4x100m Anja TVRTKOVIĆ, Laura MATKO, Tonka KUNAC, Vita PENEZIĆ 47,40 27.05.2023 Zagreb 997
24 200m Vita PENEZIĆ 24,42 28.05.2023 Zagreb 996
  4x100m Anja TVRTKOVIĆ, Eva MAČKOVIĆ, Laura MATKO, Vita PENEZIĆ 47,43 16.09.2023 Zagreb 996
26 1500m dvorana Lorena BARTAKOVIĆ 4:30,01 04.02.2023 Zagreb 995
  400m prepone Eva MAČKOVIĆ 1:00,91 11.06.2023 Zagreb 995
28 60mH dvorana Anja TVRTKOVIĆ 8,76 19.02.2023 Zagreb 994
  300m Vita PENEZIĆ 39,30 20.05.2023 Zagreb 994
30 Dalj dvorana Vito KOVAČIĆ 7,33 18.02.2023 Zagreb 993
31 100m prepone Anja TVRTKOVIĆ 14,21 01.07.2023 Zagreb 992
32 Motka dvorana Lara JURIŠA 4,10 14.01.2023 Zagreb 990
  Dalj Laura MATKO 5,96 02.09.2023 Sivas 990
34 60m dvorana Matea ČERINA 7,70 18.02.2023 Zagreb 988
  4x100m Isabell FRANK, Laura MATKO, Reska MILINKOVIĆ, Vita PENEZIĆ 47,63 03.06.2023 Karlovac 988
36 100m Lara JURČIĆ 12,04 27.05.2023 Zagreb 984
37 55m dvorana Matea ČERINA 7,19 11.02.2023 Zagreb 983
  3000m zapreke Viva KOVAČ 10:47,77 11.06.2023 Zagreb 983
39 4x400m dvorana Vito Carlo FADINI, Niko KOŽUL, Jakov VUKOVIĆ, Marko OREŠKOVIĆ 3:18,23 14.01.2023 Zagreb 982
40 800m Niko KOŽUL 1:51,60 02.07.2023 Zagreb 981
41 4x400m dvorana Vita PENEZIĆ, Lara JURČIĆ, Elena TOMIĆ, Laura MATKO 3:52,46 28.01.2023 Zagreb 980
42 800m dvorana Niko KOŽUL 1:53,64 04.02.2023 Zagreb 977
43 4x200m dvorana Vito KOVAČIĆ, Mateo RUŽIĆ, Marko OREŠKOVIĆ, Jakov VUKOVIĆ 1:28,05 01.02.2023 Zagreb 976
44 50m prepone dvorana Anja TVRTKOVIĆ 7,54 04.02.2023 Zagreb 975
45 4x400m Niko KOŽUL, Jakov VUKOVIĆ, Mateo RUŽIĆ, Marko OREŠKOVIĆ 3:15,09 11.06.2023 Zagreb 974
46 200m Marko OREŠKOVIĆ 21,66 11.06.2023 Zagreb 973
47 600m dvorana Elena TOMIĆ 1:34,72 11.02.2023 Zagreb 972
48 200m Lara JURČIĆ 24,68 29.04.2023 Uhingen 971
49 4x400m Elena TOMIĆ, Vita PENEZIĆ, Tara MARKOVIĆ, Laura MATKO 3:50,76 25.06.2023 Čakovec 970
50 300m Laura MATKO 39,79 20.05.2023 Zagreb 969
51 1500m Lorena BARTAKOVIĆ 4:31,42 27.05.2023 Zagreb 966
52 4x100m Anja TVRTKOVIĆ, Laura MATKO, Ivana LONČAREK, Vita PENEZIĆ 48,25 23.09.2023 Zagreb 964
53 4x400m dvorana Vita PENEZIĆ, Dora DENT, Lara KLOJČNIK, Laura MATKO 3:54,69 19.02.2023 Zagreb 963
54 3000m hodanje dvorana Bruno ERENT 12:31,48 11.02.2023 Zagreb 960
55 200m Vito KOVAČIĆ 21,76 25.06.2023 Čakovec 959
56 4x400m Isabell FRANK, Vita PENEZIĆ, Laura MATKO, Laura MATKO 3:52,46 28.05.2023 Zagreb 957
  4x100m Ita ERCEG, Reska MILINKOVIĆ, Matija DOMJANIĆ, Benjamin ŠTENTA 48,41 06.05.2023 Zagreb 957
58 4x400m dvorana Karla PUNTARIĆ, Dora DENT, Tara MARKOVIĆ, Laura MATKO 3:55,60 04.02.2023 Zagreb 956
  400m prepone Ivana LONČAREK 1:02,28 24.09.2023 Zagreb 956
  10000m hodanje Bruno ERENT 44:09,51 20.05.2023 Zagreb 956
  4x400m Sven CEPUŠ, Niko KOŽUL, Vito KOVAČIĆ, Jakov VUKOVIĆ 3:16,41 09.07.2023 Karlovac 956
62 4x200m Anja TVRTKOVIĆ, Tara MARKOVIĆ, Tonka KUNAC, Lara KLOJČNIK 1:42,40 06.05.2023 Zagreb 954
63 4x400m Dominik JEZERNIK, Niko KOŽUL, Jakov VUKOVIĆ, Marko OREŠKOVIĆ 3:16,67 17.09.2023 Zagreb 952
64 400m dvorana Laura MATKO 57,69 28.01.2023 Zagreb 950
  55mH dvorana Anja TVRTKOVIĆ 8,31 11.02.2023 Zagreb 950
66 800m dvorana Elena TOMIĆ 2:15,14 21.01.2023 Zagreb 949
67 400m Laura MATKO 56,79 08.07.2023 Karlovac 948
  400m prepone Isabell FRANK 1:02,58 28.05.2023 Zagreb 948
69 Dalj Vito KOVAČIĆ 7,11 29.04.2023 Zagreb 946
70 800m dvorana Lorena BARTAKOVIĆ 2:15,48 11.02.2023 Zagreb 944
  4x100m Hrvoje ČUKMAN, Marko OREŠKOVIĆ, Bruno PEREC, Vito KOVAČIĆ 41,86 08.07.2023 Karlovac 944
72 4x400m dvorana Vita PENEZIĆ, Lara JURČIĆ, Tia GRLJAČ-KLANJČIĆ, Laura MATKO 3:57,30 21.01.2023 Zagreb 943
73 4x200m dvorana Tonka KUNAC, Tara MARKOVIĆ, Anja TVRTKOVIĆ, Dora GRGIĆ 1:45,20 01.02.2023 Zagreb 942
  400m Eva MAČKOVIĆ 56,95 10.06.2023 Zagreb 942
  200m Jakov VUKOVIĆ 21,88 09.07.2023 Karlovac 942
  1500m Niko KOŽUL 3:52,73 10.06.2023 Zagreb 942
77 800m dvorana Leonarda FARKAŠ 2:15,88 27.01.2023 Clemson, SC 938
  Kladivo Lucija PENDIĆ 60,39 24.06.2023 Čakovec 938
79 400m Dominik JEZERNIK 48,70 08.07.2023 Karlovac 937
80 100m prepone Eva MAČKOVIĆ 14,66 23.09.2023 Zagreb 936
  4x400m dvorana Jakov RAGUŽ, Vito Carlo FADINI, Vito KOVAČIĆ, Mateo RUŽIĆ 3:21,62 19.02.2023 Zagreb 936
82 3000m hodanje Edmond DOBRUNA 12:43,30 30.09.2023 Zagreb 933
83 Marathon Hana MALOVIĆ 2:51:27 08.10.2023 Zagreb 931
  4x200m Vito KOVAČIĆ, Mateo RUŽIĆ, Jakov RAGUŽ, Marko OREŠKOVIĆ 1:28,06 06.05.2023 Zagreb 931
85 300m Tonka KUNAC 40,57 20.05.2023 Zagreb 929
  Motka Lara JURIŠA 3,90 10.06.2023 Zagreb 929
87 4x400m dvorana Tara MARKOVIĆ, Dora DENT, Lara KLOJČNIK, Laura MATKO 3:59,39 14.01.2023 Zagreb 927
  10000m hodanje Ivana RENIĆ 49:42,30 22.04.2023 Zagreb 927
89 3000m dvorana Lorena BARTAKOVIĆ 10:01,75 19.02.2023 Zagreb 926
90 20km hodanje (cesta) Ivana RENIĆ 1:42:46 14.10.2023 Zagreb 925
91 10000m hodanje Edmond DOBRUNA 44:59,92 03.06.2023 Karlovac 923
92 100m Marko OREŠKOVIĆ 10,88 23.09.2023 Zagreb 922
93 5000m Zlatko KOŽUHAR 14:24,05 28.04.2023 Irvine, CA 921
  4x100m Petra KARAMAN, Elena TOMIĆ, Reska MILINKOVIĆ, Ita ERCEG 49,35 17.06.2023 Čakovec 921
95 4x400m Dominik JEZERNIK, Niko KOŽUL, Sven CEPUŠ, Marko OREŠKOVIĆ 3:19,07 24.09.2023 Zagreb 919
96 4x400m dvorana Tonka KUNAC, Tia GRLJAČ-KLANJČIĆ, Reska MILINKOVIĆ, Tara MARKOVIĆ 4:00,66 28.01.2023 Zagreb 917
97 4x200m dvorana Ita ERCEG, Elena TOMIĆ, Tia GRLJAČ-KLANJČIĆ, Reska MILINKOVIĆ 1:46,67 11.02.2023 Zagreb 916
98 4x400m Anja TVRTKOVIĆ, Dora DENT, Tonka KUNAC, Lara KLOJČNIK 3:57,95 09.07.2023 Karlovac 915
99 3000m hodanje dvorana Ivana RENIĆ 14:07,23 11.02.2023 Zagreb 913
100 4x100m Tia GRLJAČ-KLANJČIĆ, Ita ERCEG, Reska MILINKOVIĆ, Elena TOMIĆ 49,61 27.05.2023 Zagreb 912
101 Polumaraton Hana MALOVIĆ 1:21:14 17.09.2023 Varaždin 911
102 400m dvorana Dora DENT 58,86 14.01.2023 Zagreb 910
  Dalj dvorana Laura MATKO 5,59 19.02.2023 Zagreb 910
  200m Mateo RUŽIĆ 22,11 11.06.2023 Zagreb 910
105 200m dvorana Laura MATKO 25,97 11.02.2023 Zagreb 909
  60mH dvorana Tonka KUNAC 9,17 28.01.2023 Zagreb 909
  60mH dvorana Jurica KOVAČIĆ 8,43 19.02.2023 Zagreb 909
108 100m prepone Tonka KUNAC 14,89 27.05.2023 Zagreb 908
109 200m dvorana Tonka KUNAC 25,99 11.02.2023 Zagreb 907
110 200m dvorana Isabell FRANK 26,00 12.02.2023 Sindelfingen 906
  400m dvorana Elena TOMIĆ 58,96 28.01.2023 Zagreb 906
  400m dvorana Isabell FRANK 58,97 11.02.2023 Sindelfingen 906
  800m Lorena BARTAKOVIĆ 2:15,19 20.05.2023 Zagreb 906
114 3000m Lorena BARTAKOVIĆ 10:03,28 24.06.2023 Čakovec 904
  100m Vito KOVAČIĆ 10,94 08.07.2023 Karlovac 904
  4x400m Bruno PEREC, Niko KOŽUL, Dominik JEZERNIK, Marko OREŠKOVIĆ 3:20,18 28.05.2023 Zagreb 904
117 60m dvorana Vito KOVAČIĆ 7,07 25.02.2023 Zagreb 903
  55m prepone dvorana Jurica KOVAČIĆ 7,87 11.02.2023 Zagreb 903
  35km hodanje (cesta) Bruno ERENT 2:57:49 09.04.2023 Antalya 903
  4x400m Dominik KREŠO, Jakov VUKOVIĆ, Hrvoje ČUKMAN, Vito KOVAČIĆ 3:20,25 24.09.2023 Zagreb 903
121 400m Isabell FRANK 58,15 20.05.2023 Ludwigsburg 900
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook