Statistika

Pet godina našeg YouTube kanala

Atletski klub Agram TV Foto: AK Agram Atletski klub Agram TV

Na jučerašnji dan, 3.8.2014., naš YouTube kanal proslavio je svoj 5. rođendan pa povodom toga smo pripremili neke statističke podatke što uključuje i 10 najgledanijih videozapisa ikad.

Razlog zašto jedan dan kasnije objavljujemo članak je statističke prirode, trebali smo pričekati da završi i jučerašnji dan kako bi imali 'zaokruženih' 5 godina i ispravne podatke.

Za uvećani prikaz kliknite desnim klikom na sliku i odaberite opciju "Otvorite sliku".

Osnovno

U ovih 5 godina objavili smo čak 1032 videozapisa!

1-Osnovno

Sveukupno ste gledali naše videozapise 215.194 puta. Procijenjeni broj odgledanih minuta (videozapisa) nam u ovom pregledu nije moguć jer se vodi tek od 2012. godine.

U omjeru sviđanja/nesviđanja videa pobjedu značajno prevladava opcija "Sviđa mi se" s brojem od 738 naspram 27 kod "Ne sviđa mi se". Broj pretplatnika je kroz godine rastao i rastao te zasada stigao do njih 153. Cilj nam je da naši posjetitelji svaku socijalnu mrežu prepoznaju kao zasebni entitet i platformu za sebe, radi toga često i objavljujemo videozapise prvo za naše pretplatnike pa tek onda na stranicu.

Dan kada se pogledalo najviše naših videozapisi je 2. kolovoza 2011. godine, a videi su se gledali 2425 puta.

Države

Hrvatska je (naravno) uvjerljivo vodeća po broju posjetitelja, brojač je 'stao' na 168.374, ali zato je uvijek zanimljivo pogledati kakva je zainteresiranost diljem svijeta.

2-Drzave 

Procijenjeni broj pregledanih minuta ponovno nije dostupan iz već spomenutih razloga, vodi se tek od 2012. godine.

Demografija

Dostupni su nam demografski podaci od početka do kraja u nekim rasponima i omjerima.

3-Demografija

Pritom ćemo ponovno napomenuti kako je njihova vjerodostojnost upitna s obzirom na to kako prilikom registracije svog računa niste dužni navesti točne podatke, u ovom slučaju dob i spol. 

Deset najgledanijih videa u 5 godina YouTube kanala (2009. - 2014.)

Zasada nakon 5 godina postojanja našeg kanala, titula najgledanijeg videozapisa pripada Mateji Matošević i njezinom uistinu sjajnom nastupu prije 3 godine na Europskom prvenstvu do 23 godine na 10000m. Do sada je video pregledan 5.521 puta! Matea je uvijek imala svoju publiku, pogotovo mušku, 94% njih je pogledalo ovaj video (napominjemo još jednom kako ovaj statistički podatak nije uvijek nužno točan).

Još jedan video s više od 5000 pregleda. Sandra Perković prije godinu dana s još jednom odličnom izvedbom (u nizu) je stigla do zlatne medalje i naslova svjetske prvakinje. Broj pregleda je 5.176. Inače, video je objavljen u sklopu naše (klupske) čestitke.

Još jedan video s više od 5000 pregleda. Sandra Perković prije godinu dana s još jednom odličnom izvedbom (u nizu) je stigla do zlatne medalje i naslova svjetske prvakinje. Broj pregleda je 5.176. Inače, video je objavljen u sklopu naše (klupske) čestitke.

Ne čudi popularnost našeg Matea, ali možda je pomalo čudno ili iznenađujuće za vidjeti baš ovaj video njegove utrke na visokom 3. mjestu. No s druge strane, možda nam brojka od 3.883 pregleda jasno sugerira kako su mnogi već tada prepoznali njegov talent i kvalitetu koju će kasnije kroz godine demonstrirati.

Mateo Kovačić iz Matea Kovačića. Ujedno je ovaj video bio najgledaniji za 2013.godinu! Spomenutu utrka iz naslova kojeg smo pratili i objavili prvenstveno radi našeg Matea Kovačića (koji je prvi puta nastupio na mitingu svjetske razine i natjecao se s vrhunskim atletičarima) pronašlo je puno ljudi iz Sjedinjenih Američkih Država (1.540 pregleda), pretpostavljamo radi njihove uzdanice u liku Duanea Solomona. Uz Hrvatsku (1.201) i niz ostalih zemalja (prosječno 50 pregleda) dolazimo do sveukupno 3.329 pregleda.

Mateo Kovačić iz Matea Kovačića. Ujedno je ovaj video bio najgledaniji za 2013.godinu! Spomenutu utrka iz naslova kojeg smo pratili i objavili prvenstveno radi našeg Matea Kovačića (koji je prvi puta nastupio na mitingu svjetske razine i natjecao se s vrhunskim atletičarima) pronašlo je puno ljudi iz Sjedinjenih Američkih Država (1.540 pregleda), pretpostavljamo radi njihove uzdanice u liku Duanea Solomona. Uz Hrvatsku (1.201) i niz ostalih zemalja (prosječno 50 pregleda) dolazimo do sveukupno 3.329 pregleda.

Možda vas čudi da je ova utrka popularnija naspram one legendarne prije godinu dana (Svjetsko juniorsko prvenstvo i naslov), nas ne toliko zato što je ovo jedan od naših najstarijih videa. Točnije, jedan od prvih videa koje smo objavili 25 dana kasnije nakon otvaranja YouTube kanala.

Prošle sezone smo sasvim zasluženo proglašeni najuspješnijim atletskim klubom u 2013. godini, a jedan od načina na koji smo to proslavili i obilježili je ovaj video koji je ujedno jedini video u TOP10 ovih 5 godina, a datira iz aktualne, 2014. godine. Jedan od naših najdražih uradaka doživio je svoju popularnost od prvog dana objave, a potvrđuje nam to 2.204 prikaza. Ne sumnjamo kako će do kraja godine biti još više od ovog.

Prošle sezone smo sasvim zasluženo proglašeni najuspješnijim atletskim klubom u 2013. godini, a jedan od načina na koji smo to proslavili i obilježili je ovaj video koji je ujedno jedini video u TOP10 ovih 5 godina, a datira iz aktualne, 2014. godine. Jedan od naših najdražih uradaka doživio je svoju popularnost od prvog dana objave, a potvrđuje nam to 2.204 prikaza. Ne sumnjamo kako će do kraja godine biti još više od ovog.

Jedna uistinu legendarna utrka rekli bismo zasluženo je našla svoje mjesto u deset najgledanijih s 2.068 pregleda. Posljednji video koji trenutačno broji više od 2000 pregleda.

Sigurno najkontroverzniji videozapis na ovom popisu na koji smo se više puta osvrnuli i rekli smo da više nećemo. Tako će i biti, navodimo ga samo radi statistike, pregledan je 1.940 puta, vrlo raznolika posjeta iz zemalja diljem svijeta, ne samo Hrvatske.

Sigurno najkontroverzniji videozapis na ovom popisu na koji smo se više puta osvrnuli i rekli smo da više nećemo. Tako će i biti, navodimo ga samo radi statistike, pregledan je 1.940 puta, vrlo raznolika posjeta iz zemalja diljem svijeta, ne samo Hrvatske.

Naš ne-prvoaprilski isječak kao mini-parodija na nogometnog Matea Kovačića i atletskog Matea Kovačića uz nogometnog (Roberta) Murića i atletskog (Gorana) Murića pregledan je čak 1437 puta i sigurni smo da ga nije svatko shvatio (nije ni napravljeno da ga svatko shvati). Ako želite pokušati, preporučujemo da posjetite ovaj članak. Popularnost videa ne čudi, Zdravko Mamić poznati je 'magnet' za medije i ostatak šireg puka.

Tko kaže da sportsko hodanje nema svoju publiku? Prvi povijesni nastup hrvatske hodačice na jednom velikom međunarodnom natjecanju 'prikupio' je sveukupno 1.380 pregleda, a gledao se video diljem ostatka svijeta (Kolumbija, Meksiko, Rusija, Portugal...). Sigurno ne samo radi Ivane Renić već njihovih hodača, ali ne sumnjamo da ju nisu primijetili.

Vrijedi spomenuti kako su od ovih deset najgledanijih neki objavljeni ranije, neke kasnije. Ovo sve je samo statistika i brojke su tu da posluže isključivo kao zanimljiva i trivijalna stvar. 

Kako je sve počelo...

Kraj ovog statističkog članka posvećenom obljetnici kanala završit ćemo na simboličan način, a to je s prvim videozapisom kojim je sve počelo. Prvi video koji smo tada, 3. kolovoza 2009. godine u točno 22:16h prenijeli i objavili javno je utrka i povratak Milana Kotura (i debi za naš klub) na atletske staze koji se dogodio 29. srpnja iste godine. Milan je očekivano tu utrku pobijedio, a snimak je već tada izazvao pozitivne reakcije i našao svoju malenu, ali zahvalnu publiku. Do danas je pregledan više od 1000 puta.

Nije tajna kako je ovaj snimak zapravo bio 'okidač' za stvaranje kanala na YouTubeu koji je već tada bio popularan, ali ne kao i danas. No tehnologija je napravila toliko koraka naprijed, internet se proširio i dostupan je praktički svakome, a kroz ove godine i naš kanal je zaista doživio jednu svojevrsnu evoluciju i nadogradnju. Jedan od najboljih podataka koji to oslikava je kako smo tada 2009. godine objavili 6 videozapisa, a npr. u 2013. godini 69 puta više - 410 videozapisa. Slično, ako ne i više snimaka očekuje nas i u ovoj 2014. godini.

Što će biti u idućih 5 godina do eventualne 10. obljetnice je zaista teško reći i nezahvalno reći (možemo biti pesimisti pa se upitati hoće li ovaj naš kanal uopće i postojati, sve je moguće) te se nećemo upuštati u nikakve posebne prognoze već truditi se podijeliti s vama što više snimaka moguće. Do tada, uživajte u našem prvom videu!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook