Međunarodna natjecanja

SLUŽBENO Agramovih 9 za Međunarodni susret kadetskih reprezentacija CRO-CZE-HUN-SVK-SLO 2018

Leko, Orešković, Di Giusto, Bartaković, Mačković, Marek, Vranić, Jurišić i Tvrtković Foto: Renato Branđolica/AK Agram Leko, Orešković, Di Giusto, Bartaković, Mačković, Marek, Vranić, Jurišić i Tvrtković

U zadnje vrijeme nam se oko međunarodnih natjecanja dosta spominje broj 9, toliko ih je bilo na Europskom prvenstvu u Berlinu prošli mjesec, a sada toliko naših članova i članica očekujemo za subotnji novi "peteromeč" U16 reprezentacija Hrvatske, Češke, Mađarske, Slovačke i Slovenije.

Ovaj tradicionalni susret iz godine u godinu ima samo sve ljepšu tradiciju, tako ćemo nakon prošlogodišnjeg domaćinstva u Varaždinu zaputit se još sjevernije prema Mađarskoj tj. Gyoru koji se ovih godina zaista promovirao kao pravi grad sporta tj. atletike.

Kako i ne bi kad se na njihovom Olimpijskom sportskom parku prošle godine održavao Europski olimpijski festival mladih, a ove godine je fokus bio posebno na atletskoj stazi za Europsko mlađejuniorsko (U18) prvenstvo. Samim time ovo je zaista odličan odabir od strane ovogodišnjih organizatora i svojevrsna čast za ove još mlađe atletičare i atletičarke koji nastupaju.

I ove godine puno naših atletičar i atletičarki sjajnim nastupima na kadetskom Kupu Hrvatske zaslužilo je svoje nastupe ovdje, a konkretno pozive izbornika Srećka Opašića zaslužili:

  • Anja Tvrtković (100m prepone)
  • Bruno Di Giusto (3000m hodanje)
  • Eva Mačković (100m, 100m prepone i 4x100m)
  • Iva Vranić (3000m hodanje)
  • Lorena Bartaković (2000m)
  • Lucija Leko (kugla i disk)
  • Marko Orešković (100m i 4x100m)
  • Mateo Jurišić (3000m hodanje)
  • Mia Marek (3000m hodanje)

Četvero od navedenih već imaju iskustva od prošle godine (Mačković, Leko, Jurišić i Marek) dok imamo i petero debitanata (Tvrtković, Di Giusto, Vranić, Bartaković i Orešković). 

Natjecanje počinje u 10h, a trebalo bi završiti u 16h, a samu satnicu možete vidjeti na 3. (zadnjoj) stranici raspisa koji se nalazi u linku ispod članka.

Želimo im puno sreće i što uspješnije nastupe, kao i ostatku hrvatske reprezentacije!

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook