Međunarodna natjecanja

NEW PB, PART II Odlični Kožuhar nastavlja nizati osobne rekorde, na red je došla disciplina 1500m!

Zlatko se najviše istaknuo tijekom ovog vikenda Foto: CBU Zlatko se najviše istaknuo tijekom ovog vikenda

Zlatko Kožuhar nastavio je sa sjajnim utrkama u Sjedinjenim Američkim Državama, te iako nedavno na 10000m nije trčao željeno vrijeme, (tradicionalno za njega) nije klonuo duhom već odmah u idućoj utrci odgovorio na najbolji mogući način.

Tako je sada nakon 5000m značajno poboljšao i svoje vrijeme na 1500m istrčavši 3:52,89, a koliko je utrka na Bryan Clay Invitationalu bila brojna i dobra svjedoči činjenica da je nastupilo 118 trkača (!), a onaj najbrži (James Young) trčao je 3:37,72.

Tako se na toj poprilično dugačkoj rezultatskoj listi Zlatko nalazi u gornjem domu poretka kao sveukupno 28.

Podsjetimo, prije dvije godine je u Novom Mestu trčao 3:59,18, a ovaj vikend pokazao koliko je brzinski lijepo napredovao te postigao sjajan rezultat, posebno u današnjim domaćim okvirima spomenute discipline.

Nije se jedini natjecao od naših članova. Tako je Dora Filipović u San Antoniju na 200m prvi puta ove sezone trčala ispod 25 sekundi, ali je vjetar bio izvan granica dozvoljenog (+2.7) pa će 24.96 ići u posebnu rubriku. Još 'divlje' je bilo na 100m gdje je puhao 4.4 pa u isti status ide rezultat od 12.20.

Sven Cepuš je na Michael Johnson Invitationalu trčao 800m za 1:51,14 i zaslužio 3. mjesto. Navodno vremenski uvjeti nisu bili najidealniji pa se nadamo da će u idućoj prigodi biti bolje i primjerenije.

Čestitamo svima!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook