Domaća natjecanja

Najuspješniji na Pojedinačnom prvenstvu HALS-a za mlađe kategorije

Trener Jakopović i Barbara Geld Foto: AK Agram Trener Jakopović i Barbara Geld

Varaždin je bio domaćin natjecanja na kojem su pravo nastupa imali limači, limačice,mlađi kadeti, mlađe kadetkinje, stariji kadeti i starije kadetkinje. Naš klub je potvrdio dominaciju s kadetskog prvenstva Hrvatske, tako s osvojenih 7 zlata, 1 srebrom i 2 bronce zauzimamo 1. mjesto na tablici u sveukupnom broju osvojenih medalja!

Prednost u članku dajemo najmlađima, a to je kategorija limača kojoj pripadaju oni koji su rođeni 2002. godine i kasnije.

Limači i limačice

Marta Bošnjak nastupala je na 60m i dobrim nastupom u mnogobrojnoj konkurenciji od 34 natjecateljica osvojila 4. mjesto istrčavši 9.38. Ubrzo zatim uslijedio je skok u dalj gdje je s 3.74 zauzela 10. mjesto.

Dodamo li disciplini 60m još jednu nulu dobivamo 600m gdje je Lea Glas s 1:59,22 ponovno pobijedila! Dvije pobjede za Leu u dva tjedna, a u ovoj utrci ispunila je svoju želju da istrči jednu utrku 'ispod' 2 minute.

Poput nje, zlatni je i Marko Orešković! Do pozicije najboljeg i najbržeg stigao je na 60m zahvaljujući istrčanom rezultatu 8.94. Time je bio jedini koji je danas spomenutu dionicu istrčao brže od 9 sekundi.

Luka Dubajić osvojio je čak dvije medalje, jednu srebrnog sjaja i onu najljepšeg, zlatnog sjaja! Na 200m je u cilj ušao s 30.50 i osvojio 2. mjesto. Uz njega smo gledali Ivana Vukančića koji je s istrčanih 32.42 zauzeo sveukupno 8. mjesto, a Mateo Jurišić s 33.20 11. mjesto.

U bacanju vortexa zlato je pripalo Luki koji je medalju osigurao bacivši 'spravu' tešku 130 grama 48.11!

Na 600m Jure Čutura je s 1:57,31 bio tik do medalje kao četvrtoplasirani, a s obzirom na to kako je rođen 2003. godine, u ovoj dobnoj kategoriji ima pravo nastupa i iduće godine. Kao i prošli tjedan, odmah iza njega je Krešimir Hartl s 1:59,02.

Mlađi kadeti i starije kadetkinje

U konkurenciji mlađih kadeta nastupala su dva naša bacača na kugli (3kg). Tomislav Blekić je brončani s 11.59, a blizu je na 4. mjestu i godinu dana mlađi Viktor Veić s bačenih 11.28.

Kod starijih kadetkinja na 60m gledali smo novo odlično izdanje Dore Filipović koja očito nije bila rekla svoju posljednju riječ u ovoj disciplini, prvi puta je spomenutu dionicu istrčala brže od 9 sekundi, ciljem je prošla istrčavši 7.91! Naravno, to je bilo više nego dovoljno za pobjedu. 

Još uvjerljivija bila je na 300m gdje je s drugom pobjedom postala našom najuspješnijom atletičarkom na ovom natjecanju! Vremenski je 300m istrčala za 41.51. Karla Demir također je nastupala u ove dvije discipline, na 60m je osvojila 10. mjesto (8.89), a na 300m 14. mjesto (47.07).

Pia Ocvirk ovaj puta nije trčala 600m nego za kadetkinje manje uobičajenih 800m gdje je s 2:23,84 uvjerljivo stigla do pobjede. Ema Glas jedna onih koje su danas imale 'dvostruki program', na 100m prepone je bila sveukupno šestoplasirana (17.46), a na dalju je s najdalje skočenih 4.34 zauzela 11. mjesto.

Na bacanju diska do svoje prve pobjede došla je Barbara Geld bacivši 28.28! Prije toga je prvi puta nastupala na bacanju kladiva (3kg) i također se 'okitila' medaljom bacivši 35.28 i osvojivši 3. mjesto. Ovdje je bacala i Patricija Hrastović, danas petoplasirana s 29.64

Čestitamo svima na postignutim uspjesima tijekom današnjeg dana!

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever - mlađe kategorije
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 5.10.2013.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook