Domaća natjecanja

Kovačić i Čukman prvaci Hrvatske u višeboju, Ivšac brončana, Lavrenčak četvrtoplasirani

Katarina Ivšac, Mateo Kovačić, David Lavrenčak i Hrvoje Čukman (s lijeva na desno) Foto: AK Agram Katarina Ivšac, Mateo Kovačić, David Lavrenčak i Hrvoje Čukman (s lijeva na desno)

U ova dva dana se u gradu Baroka po ugodnom vremenu održalo prvenstvo Hrvatske u višebojima gdje je nastupilo četvero naših članova. Natjecanje je organizirao Mali atletski klub Varaždin.

Kovačić najbolji osmobojac, Lavrenčak plasman do medalje

Mateo Kovačić i David Lavrenčak bili su naši mlađi juniori koji su (prvi puta) nastupali u osmoboju i snašli se jako dobro.

Pogotovo Mateo koji je u ova dva dana pružio niz vrlo dobrih nastupa i malo tko bi rekao da se radi o debitantu na višeboju. Tijekom prvog dana je na 100m istrčao 11.66 i na 400m 50.80, uz to je i ostvario pobjede u ovim trkačkim disciplinama. U tehničkim nije bio toliko uspješan, ali više nego dovoljno dobar za održavanje prednosti. Na skoku u dalj ostvario je najbolji skok od 5.61 dok je na bacanju kugle (5k) najdalji hitac bio 9.73

Sličnu priču gledali smo i na drugom danu, na 110m prepone je u cilj ušao s 16.31, u vis je skočio 170cm i koplje bacio 31.75. Svoju lijepu višebojsku priču zaključio je na posljednjoj disciplini 1000m gdje je trčao utrku idealnu za njega, pobjednik se odlučivao u posljednjih 100m i Mateo je dobrim finišem sa stilom odgovorio na (čudne) provokacije tijekom utrke i došao do sveukupne pobjede! Osvojio je 4889 bodova!

Davidu je malo nedostajalo, ostao je na korak do medalje. Stotku je istrčao za 12.01, 400m za 53.81 (oba 2. mjesta), u dalj je daleko skočio 5.64, a kuglu je bacio 8.40. Drugi dan je na 110m prepone bio četvrtoplasiran s 17.37, skok u vis je završio sa 158 (4. mjesto), a koplje je najdalje bacio do 31.34 (8. mjesto) i na 1000m osvojio poziciju koja mu je i na kraju pripala u sveukupnom poretku s istrčanih 2:54,66. Na kraju je osvojio 4267 bodova.

Čukman neviđeno uvjerljiv, +0.1 vjetar mu 'oduzeo' kadetski rekord

U kadetskoj konkurenciji mogli smo uživati gledajući Hrvoja Čukmana na šestoboju koji je bio stvarno više nego dominantan i jednako tako uvjerljivo pobijedio! Sve vam govori kad napišemo da je njegova prednost naspram drugoplasiranog skoro pa 1000 bodova. 

Tomu svjedoči i podatak kako je pobijedio u 5 od 6 disciplina, a u svih 5 bio je poprilično bolji od ostalih. Tek je u posljednjoj disciplini dana (800m) naišao na pravi otpor. Na 60m je istrčao 7.39, u dalj je skočio 5.74, kuglu bacio jedini preko deset metara (12.71), 100m prepone istrčao za 13.92 i na skoku u vis skočio 181. Pritom je pokušao 'napasti' osobni rekord (186cm), bili su to dobri pokušaji, ali ipak se osjetio maleni umor od prijašnjih disciplina.

Njegov bodovni konto broji 4157 bodova što je značajno poboljšanje aktualnog hrvatskog kadetskog rekorda (za više od 200 bodova), ali do toga nažalost neće doći radi jednog sitnog detalja, a to je Hrvojevih 60m koje je istrčao u 'neregularnim' uvjetima (+2.1 vjetar). Kakva šteta, da je bio samo za 0.1 imali bi novog kadetskog rekordera u šestoboju.

No ništa ne može oduzeti dojam koji je Hrvoje ostavio, nevjerojatna lakoća u trčanju, ali i na tehničkim disciplinama. Mogli bi reći - "svijet za sebe".

Brončana Ivšac pokazala da može i u višeboju

Trojici spomenutih višebojaca pridodali smo i jednu višebojku, prvi puta u tome se okušala Katarina Ivšac. Iza nje je jedna vrlo uspješna sezona u kojoj se naosvajala zlatnih, srebrnih i brončanih odličja, a pritom postala seniorskom reprezentativkom.

Nakon ova dva dana iza nje još jedno uspješno iskustvo, završila je natjecanje kao treća najbolja sedmobojka u konkurenciji mlađih juniorki!

Možda je mogla stati na još koju stepenicu postolja više, ali i prema vlastitom priznanju, za to će trebati više 'prakse' u tehničkim disciplinama.

Trkačke je odradila vrlo dobro, pobijedila je na 200m (26.66), 100m prepone (15.48) i 800m (2:23,88) dok je na tehničkim disciplinama ostvarila sljedeće rezultate: 137cm na skoku u vis, 8.98 na bacanju kugle (3kg), 4.38 na dalju i 19.16 na bacanju koplja (500g).

Zanimljiva je bila posljednja disciplina (800m) gdje krenula zaista furiozno, ali na kraju se to ipak pokazalo prebrzim zadanim ritmom (bila je to solo utrka) i izostao je nešto bolji rezultat koji je priželjkivala.

Unatoč tomu, još jedna medalja za zaključak sezone, lijep uspjeh.

Čestitamo svim našim višebojcima na ostvarenom tijekom ova dva dana!

  • Natjecanje: Prvenstvo Hrvatske u višebojima
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 12./13.10.2013.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook