Domaća natjecanja

1. kolo HALS, mlađe kategorije: Sjajni limači najbolji u ekipnom poretku

Mladi Agrameri Foto: AK Agram Mladi Agrameri

Ranije od predviđenog se održalo 1. kolo Hrvatske atletske lige sjever za mlađe kategorije, ali to nije spriječilo naše najmlađe atletičare i atletičarke u nastupanju i postizanju novih sjajnih rezultata.

Kod limačica Hana Urukalović je na skoku u dalj (zona) najdalje skočila 2.71 i tako zauzela 36. mjesto u konkurenciji od čak 50 natjecateljica.

Na 60m u konkurenciji limača (rođeni 2003. godine i kasnije) najbrža dvojica su bila upravo članovi našeg kluba - Marko Orešković i Mateo Jurišić!. Marko je bio uvjerljivo najbolji, jedini trkač s vremenom ispod 9 sekundi, u svojoj skupini je istrčao 8.66 i tako došao do sveukupne pobjede. Tik do njega se plasirao Mateo Jurišić koji je u cilj ušao s vremenom 9.08 i tako osigurao 2. mjesto.

U istoj dobnoj skupini, ali u disciplini 200m trčao je Ivan Vukančić, njegovih 30.84 danas je vrijedilo također visokog plasmana, 4. mjesta! Nije to bilo sve od njega, skakao je i u dalj (zona). Najdalje je skočio 3.86 i tako osvojio 6. mjesto. Blizu njega je bio i Jan Dragojević kao devetoplasirani skočivši 3.70.

Bodovni poredak je na kraju bio takav da je za ekipnu pobjedu u 1. kolu odlučivala posljednja disciplina, štafeta na 4x60m. Jan Dragojević, Ivan Vukančić, Mateo Jurišić i Marko Orešković zajedno su bili prebrzi za ostatak konkurencije i uvjerljivo su pobijedili s 36.08!

Mihael Fitz je u konkurenciji mlađih kadeta (rođeni 2001. i 2002. godine) na 60m s 8.83 bio jedan od najbržih i sveukupno osvojio 3. mjesto! Luka Dubajić je nastupao u dvije discipline, na 200m je s 28.74 osvojio 5. mjesto, a još bolji plasman 'pao' je na vortexu (130g) gdje je s najboljim hicem od 44.37 stigao na korak do medalje (4. mjesto).

Čestitamo svima na osvojenim medaljama te ostvarenim plasmanima i rezultatima!

  • Natjecanje: HALS - 1. kolo - mlađe kategorije
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 12.4.2014.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook