Ostalo

Pojačanje iz daleke Amerike: Sjajni maratonac Daniel Daly u Agramu!

Naša 'kolonija' članova izvan Hrvatske sada još veća FOTO: nyac.org Naša 'kolonija' članova izvan Hrvatske sada još veća

Ne radi se o povijesnoj ličnosti kraja 19. stoljeća i početka 20. stoljeća, već o sjajnom dugoprugašu hrvatskih korijena koji nam se priključuje u 2016. godini.

Dosadašnji osobni rekordi su mu: 2:20:24 na maratonu, 1:06:51 na polumaratonu i 30:52 na 10km. Iz ranijeg, fakultetskog razdoblja, pamti i brojne kros nastupe (na 8km 24:51). Na samoj stazi je zapravo rijetko trčao i fokus nikad nije bio na tome, ali možemo spomenuti 5000m i istrčanih 14:49. Nakon diplomiranja i preseljenja u New York, njegov fokus je prvenstveno na maratonu. Prema njegovom planu, prvi ovosezonski maraton trči 17. siječnja u Houstonu.

S edukacijske strane 2007. je na Duke University dobio "Bachelor of Science degree in Mathematics" dok 2010. u sklopu Duke University's Fuqua School of Business zaključuje svoje akademsko razdoblje s "Master of Management Studies". Zadnjih godina radi u financijama malo izvan New Yorka (Westport, CT).

Ono što vas najviše zanima je sigurno priča oko nacionalnosti i kako može nastupati za nas. Zanimljivo, Dan je rođen u Limi (Peru), a hrvatske korijene vuče po maminoj obitelji koja je iz Hrvatske i živi tamo. Samim time, posjedovanjem hrvatskog državljanstva ima pravo nastupa za Hrvatsku i klub, a kako i sam kaže, velika mu je želja nastupiti na Olimpijskim igrama ove godine pod našom zastavom i mi želimo mu da ostvari svoj san!

Sretni smo što je ovaj trkač postao član našeg kluba, dobrodošao Daniel!