Treneri

Marko Katalinić

TRENER ZA SPRINT I SKOKOVE

Mobitel : +385 99 299 4778

Marko Katalinić rođen je 10.4.1993. godine te nakon XI. gimnazije upisuje SCIT (Studijski centar za izobrazbu trenera, 'ogranak' Kineziološkog fakulteta) i završava navedeni stručni studij koji mu daje zvanje trenera atletike.

Kao osoba s poteškoćama u sluhu (nagluhost praktički od rođenja) jedno vrijeme nastupa u spomenutoj kategoriji gdje osvaja 7. mjesto u finalu Europskog prvenstva nakon čega se slijedom nekorektnih i sumnjivih radnji iz matičnog saveza povlači iz tog svijeta, ali ostaje aktivan u atletici i redovito se natječe na državnoj razini.

Višestruki je osvajač medalja od mlađejuniorske, juniorske i mlađeseniorske dobi u disciplini troskok ili štafetama te nosi status vrhunskog sportaš III. kategorije po kriterijima Hrvatskog olimpijskog odbora.

Kao trener najviše se pozicionirao u polju skokova i sprinta u svim dobnim kategorijama. Kroz ovo kratko trenersko razdoblje njegovi atletičari i atletičarke postavili su 5 državnih rekorda Hrvatske, a na pojedinačnim prvenstvima Hrvatske osvojili preko 200 medalja.

U međunarodnom kontekstu najviše se ističe Bruno Penezić kao dvostruki finalist Europskog olimpijskog festivala mladih (100 i 200m) koji vrlo brzo nakon kadetske i juniorske postaje standardni član seniorske reprezentacije Hrvatske. Osim toga radi se o mlađejuniorskom prvaku Balkana na 100m kao i statistički najuspješnijim kadetom Hrvatske za ovo tisućljeće.

Osim njega, trenira najboljeg seniorskog troskokaša Hrvatske u 2017. godini, Antu Zuanovića, ujedno i sudionika Europskog juniorskog prvenstva te finalist Balkanskog juniorskog prvenstva.

No osim njih višestruki broj hrvatskih atletičara i atletičarki nastupa za sve važeće dobne kategorije kao i natjecanja.

Osim trenerskog rada, u slobodno vrijeme bavi se i onim informatičkim uređujući stranicu AK Agram kao i proizvodnjom različitih (video-foto-audio) materijala na njoj, ali i ostalim društvenim mrežama ili uslugama.