Međunarodna natjecanja

Juniori sveukupno drugoplasirani, a juniorke četvrtoplasirane na susretu reprezentacija u Pragu

Prag, Češka Foto: centrotours.ba Prag, Češka

U Češkoj, Pragu, uspješno je održan susret juniorskih reprezentacija Hrvatske, Češke, Slovenije i Mađarske na kojem je nastupilo 11 naših članova.

 Na 3000m zapreke Filip Svalina je s 11:36,06 osvojio 8. mjesto. Dominik Grdanjski bio je još bolji nego u subotu u Varaždinu i popravio svoj osobni rekord za jedan centimetar. Njegov plasman je 6. mjesto, a skočio je 193cm.

Demir Kolarević nastupao je u dvije discipline, bacanje kugle i diska. Tamo je s 16.47 zauzeo 6. mjesto, a njegov najbolji hitac vidjeli smo u 3. seriji. Na disku je bio bolji s 5. mjestom, a zaslužio ga je bacivši 49.47. 

Nešto bolji nastup naspram onog subotnjeg imao je Fran Hojsak na koplju gdje je kao sedmoplasirani u trećoj seriji bacio 51.05. Dva puta je prestupio, a na preostala tri pokušaja također je bacao preko 50m.

Kod juniorki je na 100m nastupala i naša Dora Filipović, inače još uvijek kadetkinja. Pripalo joj je 8. mjesto s dobrih 12.64, ipak je puhao vjetar u prsa (-1.4). Na četiri puta dužoj dionici (400m) Iva Marija Sobočanec još jednom je ove sezone trčala ispod minute, ovaj put je to iznosilo 59.45 (8. mjesto).

Zato je niz pobjeda nastavila Nikolina Hrelec, novopečena dvostruka juniorska prvakinja Hrvatske na 3000m zapreke i 3000m. Zapreka za juniorke ovdje nije bilo pa je Nikolina trčala 'regularnih' 3000m i poprilično uvjerljivo pobijedila s 10:16,92. U pet dana čak tri pobjede za Nikolinu. Odlično za samopouzdanje uoči europskog juniorskog prvenstva.

Na 400m prepone Katarina Ivšac je s 1:04,27 zauzela 6. mjesto. Nije sigurno bilo jednostavno u tako kratkom roku ponovno nastupati u ovoj disciplini nakon nedjelje gdje joj je za 5 stotinki izmakla norma za mlađejuniorsko SP... Lara Juriša je na motki uspješno krenula na 260cm, ali danas očito dalje od toga nije išlo. Tako je zauzela 8. mjesto.

Ana Šarić je poput Demira nastupala u dvije discipline, na bacanju kugle i kladiva (4kg). Plasman je bolji na kugli gdje je s 11.39 zauzela 7. mjesto dok je za jedno mjesto slabija na kladivu s 37.76. No rezultat je zato znatno bolji, u Varaždinu je najbolji hitac bio 4 metara slabiji.

Na standardnoj razini bila je Valentina Slobodić u bacanju diska, njezinih 38.03 iz druge serije vrijedilo je 5. mjesta. 

Dio ženske štafete na 4x400m činile su Iva Marija Sobočanec (1. izmjena) i Lucija Kosaber (3. izmjena), a 2. i 4. izmjenu trčale su članice drugih klubova, Lucija Petrunić i Kristina Dudek. Istrčale su sveukupno 3:52,17 i ciljem je Dudek prošla kao 4.

Kad se sve zbroji dolazimo do toga da su juniorke četvrtoplasirane s osvojenih 126 bodova, a juniori su bolji kao drugoplasirani s osvojenih 190 bodova.

Čestitamo našim reprezentativcima na ostvarenom i osvojenim bodovima!

  • Natjecanje: Četveroboj repreentacija
  • Mjesto: Prag (ČEŠ)
  • Datum: 3.7.2013.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook