Međunarodna natjecanja

ČESTITAMO Šustić Stanković svjetska prvakinja na 100km, ženska ekipa brončana (VIDEO)

Nikolina Šustić Stanković Foto: Paun Paunović / HANZA MEDIA Nikolina Šustić Stanković

Osim mlađeseniorskog prvenstva Hrvatske u Zagrebu, nedaleko se u Sv. Martinu na Muri održalo Svjetsko prvenstvo na 100km (ujedno i prvenstvo Hrvatske) na kojem nije bilo naših članova, ali sa zanimanjem smo pratili Hrvatsku koja je ovdje ušla s velikim ambicijama, posebice kada je ženski dio ekipe u pitanju.

Ispostavilo se kako je to bilo s punim pravom...

Prva zvijezda na kraju je apsolutno zasluženo bila Nikolina Šustić Stanković, članica AK Sljeme koja je pobijedila s novim hrvatskim rekordom i 'okitila' se svjetskim zlatom! Istrčala je 7:20:34, a još impresivnije djeluje podatak od 4:24 po kilometru.

Ujedno je ona predvodila hrvatsku brončanu ekipu seniorki (osim nje trčale su Jurišić, Orlić, Vrdoljak i Šimić) koja je stigla do 3. mjesta i brončanog odličja.

Uistinu sjajna postignuća i ovim putem čestitamo Nikolini, njezinom klubu, kao i organizacijskom timu s Draganom Jankovićem s obzirom na uspješno organizirano natjecanje koje je imalo uistinu savršenu kulminaciju svega. Bravo!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook