Logo
Ispiši ovu stranicu

Pozlatili se sa stilom! Neumorna Malović i nevjerojatni Jurković do svojih prvih zlata na prvenstvu Hrvatske na 10000m (VIDEO)

Zlatna Hana i zlatni Vedran Foto: AK Agram Zlatna Hana i zlatni Vedran

Nakon hodačkog djela, došao je red na trkače i to u disciplini (prvenstvu) 10000m gdje smo također bili najuspješniji klub natjecanja.

Ni njih nije štedio vjetar, ali ponovno, moglo se i po njemu do rezultata što se najbolje vidjelo kod naših glavnih aktera natjecanja.

Prvo su trčale žene, nije ih bilo previše pa smo utrke seniorki i juniorki mogli održati odjednom.

Hana Malović je dočekala svoj trenutak i 'ugrabila' svoju priliku za svoje prvo seniorsko zlato u ovoj disciplini! Trčala je nikad brže, 36:10,6 vrijeme je nove prvakinje, a sigurno kako bi u boljim uvjetima to bilo i ispod 36 minuta.

Kada kažemo neumorna, mislimo na to da je uvijek u borbi za medalje ili što bolje rezultate, a sada je i sama osjetila priliku u kojoj može biti i zlatna te ju iskoristila na najbolji mogući način.

Hladno proljeće je, čini se, donijelo buđenje Vive Kovač koja je također istrčala osobnorekordnu utrku vrijednu naslova seniorske doprvakinje Hrvatske. 'Napadala' je i Viva u više navrata u ovoj utrci i ono što je za pohvalu je definitivno to što je u istome ustrajala kroz cijelu trku. Nagrada je tu.

Petoplasirana je Lucija Žitnik, 42:35,3 njeno je vrijeme. Dvije medaljašice smo imali i kod juniorki, Marta Bešić je srebrna s 38:10,2 (također osobni rekord), a Hana Perković brončana, 40:45,1. Blizu Hane bila je Jana Šomić, 40:53,3, a Nina Jurić je petoplasirana (44:21,7). Pobjeda je pripala Ban iz Kvarnera.

Posebna je bila utrka juniora u kojoj je glavna zvijezda bio Vedran Jurković koji se posljednjih mjeseci jednostavno preporodio, a to ste itekako mogli vidjeti upravo ovdje.

Trčali su dečki općenito odlično, ali Jurković je najbolje sačuvao za kraj i sa snažnim finišom stigao do 31:59,6 što je poboljšanje osobnog rekorda za više od 2 minute! Tako je to kada se ne filozofira previše, lijepo i marljivo trenira, a ne treba ni zaboraviti da bolju trening-partnericu neće imati... Impresivan nastup! Želimo mu još što više ovakvih.

Debitirao je i Jan Smoljan, 38:12,7 vrijeme je kojim je zaslužio 9. mjesto.

Čestitamo svima na njihovim uspjesima!

  • Natjecanje: Pojedinačno PH na 10000m
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 28.3.2026.
Ocijeni sadržaj
(3 glasova)
Atletski klub Agram ©2007-2025 | Sva prava pridržana