Multimedija

VIDEO: Olimpijske igre - Kvalifikacije 100m prepone i koplje (Ž) 2016

Logo natjecanja Foto: Rio2016.com Logo natjecanja

Nakon maratonki Mateje Matošević i Marije Vrajić te zlata Sandre Perković, nove radosti za Hrvatsku donijele su Andrea Ivančević i Sara Kolak.

Članica Zagreb-Ulixa trčala je u trećoj kvalifikacijskoj skupini i izborila polufinale 100m prepone sa rezultatom sezone od 12.90.

Njezina utrka odvijala se u jutarnjem terminu, a Kolak, članica Kvarnera Rijeke, nastupala je u večernjim kvalifikacijama u bacanju koplje i na najbolji mogući način prošla u finale. Treći hitac bio je onaj pravi, a osim što je 'debelo' nadmašila kvalifikacijsku normu, bačenih 64.30 ujedno je i novi hrvatski rekord! Nagrada je tu, i želimo joj da uživa u njoj, kao i najboljoj hrvatskoj sprinterki.