Ostalo

Udruga "Zagorje u srcu" objavljuje vijest o održavanju 27. polumaratona Mihanović

Polumaraton Mihanović Foto: tztuhelj.hr Polumaraton Mihanović

Udruga "Zagorje u srcu" s posebnim veseljem objavljuje vijest o održavanju 27.-og Polumaratona Mihanović , te ujedno poziva sve aktivne trkače i rekreativce da nam se pridruže i sudjeluju na ovoj lijepoj sportsko-rekreativnoj manifestaciji.

O "Polumaratonu Mihanović"

Polumaraton Mihanović jedna je od najstarijih cestovnih utrka-manifestacijaovakvog tipa , starije su samo utrke u Čazmi i Plitvicama. Prvi polumaraton trčao se je sada daleke 1988 godine . Sama staza prolazi dijelom Zagorja koji je inspirirao Antuna Mihanovića da ispjeva pjesmu „Lijepa naša domovino" koja je 1891. godine postala hrvatskom himnom. Utrka „Polumaraton Mihanović" u dužini od 21,1 km jedna je od najstarijih utrka u Hrvatskoj .

Pozivamo sve aktivne trkače ali i rekreativce da nam se 25.05.2014 god. pridruže kako bismo svi zajedno proveli lijep sportski dan . Za trkače rekreativce
organizirana je posebna mobilna ekipa koja će službenim vozilom utrke , pokupiti sve one trkače koji ne budu u mogućnosti samostalno proći rutu od 21,1 km . Stoga nema razloga za brigu , jedini cilj nam je da zajedno provedemo lijep dan kojeg ćemo upamtiti po zdravoj atmosferi i novim neraskidivim prijateljskim vezama.

Kategorije, nagrade i informacije

ŽENE MUŠKARCI

18 – 29 godina 18 – 29 godina 50 – 54 godine
30 – 39 godina 30 – 39 godina 55 – 59 godine
40 – 49 godina 40 – 44 godine 60 – 64 godina
50 i više godina 45 – 49 godina 65 – 69 godina
70 i više godina

UKUPNA POBJEDNICA I POBJEDNIK DOBIVAJU PEHAR. PRVIH ČETVERO U UKUPNOM REDOSLIJEDU KOD ŽENA I MUŠKARACA DOBIVAJU
ZA:

1. mjesto 1.200,00 kn

2. mjesto 800,00 kn

3. mjesto 500,00 kn

4. mjesto 300,00 kn

Prva trojica u kategoriji dobivaju medalje a samo prvi u kategoriji dobiva 200,00 kn. Novčanu nagradu po kategorijama ne dobivaju prvih četvero iz ukupnog redoslijeda kod žena i muškaraca. Te nagrade ne prenose se na slijedećeg u kategoriji. Prve tri klupske ekipe biti će nagrađene peharima kod žena i muškaraca (muška ekipa 4 člana, ženska ekipa 3 člana. Svi natjecatelji dobivaju okrepu, ručak i kupanje na bazenima na izvoru.

NA TRCI SE TRČI NA VLASTITU ODGOVORNOST.

Pratnja nije dozvoljena, osim sucima, policiji, liječniku i medijima po odobrenju organizatora . Natjecatelji mogu koristiti autobus iz Zagreba, Andrašecova ulica kod KK CIBONA a polazi u 06:30h. Isti vraća trkače u Zagreb nakon proglašenja pobjednika i tombole, u 17h.

ORGANIZATOR : Organizacijski odbor

POKROVITELJI: Terme Tuhelj, Turističke zajednice općina Tuhelj i Kumrovec i grada Klanjca i Udruga „Zagorje u srcu“

PRIJAVE: On-line www.tztuhelj.hr i na dan trke (Tuheljske Toplice, hotel od 07:30h)

START: Grad Klanjec 09:15h

STARTNINA: 80,00 kn, na dan trke 100,00 kn

Pozivamo Vas da se odazovete u čim većem broju sudionika ! Garantiramo Vam ugodno proveden dan te zdravu sportsku atmosferu u prekrasnom zagorskom krajoliku !