Ostalo

Sveukupno prvi na tablici osvojenih medalja za 2013. godinu s rekordom!

Logo kluba Foto: AK Agram Logo kluba

Već tradicionalno zadnje pojedinačno prvenstvo Hrvatske bilo je u krosu (Polača), a po završetku natjecanja upotpunjena je tablica tj. statistika osvojenih medalja na pojedinačnim prvenstvima Hrvatske u 2013. godini po klubovima koju vodi Hrvatski atletski savez.

Nismo dugo trebali čekati za najnoviji 'update' i HAS-ova statistika osvježena je već početkom ovog tjedna. Sveukupno smo osvojili čak 247 medalja, preciznije 82 zlatne, 84 srebrne i 81 brončanu medalju! Pretpostavljate i sami, najbolji smo u sve tri kategorije (sveukupno, muškarci i žene).

Spomenutim osvojenim brojem medalja postavljen je novi rekord, do sada je najviše odličja osvojio AK Dinamo-Zrinjevac 2010. godine, tada je na njihovom kontu bilo 217 medalja (77 zlatne, 72 srebrne i 68 bronci), a ovime je ta brojka nadmašena za čak 30 medalja (+5 zlatnih, + 12 srebrnih i + 13 brončanih). Pritom treba spomenuti kako su od ove godine uvedena tri nova natjecanja (no na njima ionako nije moguće previše medalja osvojiti).

Cijeli dokument možete pogledati ovdje. Osim toga, možemo biti itekako zadovoljni i ponosni činjenicom kako smo sada drugu godinu zaredom najuspješniji klub po ovim kriterijima!

Velike čestitke svima koji su dio ovog uspjeha (na bilo koji način), ovo je vaš i naš velik uspjeh, bravo!