Ostalo

Kako su naši prošli na Turniru 4 grada i 4. kolu HALS-a?

Bruno Košćica zauzeo je 3. mjesto s novim osobnim rekordom Foto: 4 Cities Budapest Bruno Košćica zauzeo je 3. mjesto s novim osobnim rekordom

Protekli tjedan osim juniorskog pojedinačnog prvenstva Hrvatske ponudio je još neka natjecanja, jedno međunarodnog tipa (Turnir 4 Grada) i domaćeg tj. regionalnog tipa - Hrvatska atletska liga sjever u svom 4. kolu. Dosta toga u znaku broja 4...

Turnir 4 grada - dečki 2., cure 4.

Na Turniru su osim grada Zagreba nastupali predstavnici iz Bratislave, Ljubljane te iz redova ovogodišnjih domaćina, Budimpešte. Ovdje se inače radi o kombinaciji staža prve godine mlađih juniora i kadeta, tzv. U17 uzrast.

Tako je Bruno Košćica na skoku u vis poboljšao apsolutni osobni rekord za 1cm preskočivši 1.81m, a dobri pokušaji viđeni su i na 1.84m. To je vrijedilo 3. mjesta. Zanimljivo, isto je napravio i na dalju po pitanju osobnog rekorda, najdalji skok je bio 5.55m čime je zauzeo 7. mjesto.

Pobjednički nastup imao je Luka Mateljić u bacanju kugle s hicem od 14.28, jedini je bacio preko 14 metara.

Gloria Markušić bila je u kombinaciji skoka u vis i bacanje kugle. U potonjoj disciplini dobacila je do 9.78 čime je bila trećeplasirana, a tu je nastupala i druga naša članica, Lucija Pendić, 8.36 je vrijedilo 7. mjesta.

Uz to je Gloria skočila 1.51m na visu i tu zauzela 6. mjesto. Na 800m je nastupala Vita Smolčić i s 2:31,10 zauzela 7. mjesto.

Muška ekipa zauzela je 2. mjesto, a ženska 4. mjesto.

4 predstavnice na 4. kolu HALS-a

Sve to održalo se već u petak, a u nedjelju, dok se trčalo, bacalo i skakalo u Splitu, isto se odvijalo u Varaždinu u još jednom kolu Hrvatske atletske lige sjever.

Standardno su nam nastupale sestre Kozlinger. Tako je Nika na 60m sveukupno bila petoplasirana s 8.55, a Lea desetoplasirana vremenom 8.76.

Identične plasmane osvojile su na skoku u dalj, 4.58 je skočila Nika, a 4.40 Lea.

Na 300m je Klara Crnoja trčala 47.68 čime je sveukupno zauzela 12. mjesto. Najdužu distancu od naših trčala je Mihaela Milković, 6:05,87 je njezino vrijeme kojim osvaja 4. mjesto.