Logo
Ispiši ovu stranicu

Uspješan i 2. dan Turnira 5 gradova

Turnir 5 gradova Foto: mreza.tv Turnir 5 gradova

Završio je atletski dio Turnira 5 gradova na kojem su i tijekom drugog dana nastupali naši atletičari i atletičarke i ponovno dobro nastupali.

Karlo Jednačak ne nastupa često na 200m, ali danas smo ga vidjeli i u toj disciplini. U cilj je ušao s 24.39 i osvojio 4. mjesto. Novu dobru utrku nakon kadetskog vidjeli smo od Julijana Kralja na 3000m, taktički je pametno pustio jednog konkurenta ispred sebe, a nakon što se 'ispuhao' Julijan je pred kraj pojačao ritam i stigao u cilj kao pobjednik u vremenu 9:53,40.

Solidan nastup na disku (1.5kg) je pružio Arijan Islami s 45.05, rezultat s kojim je pobijedio poprilično uvjerljivo! Drugoplasirani je bio slabiji za više od 6 metara. Na štafeti 4x300m nastupala su čak tri Agramera, Bruno Penezić (1. izmjena), Jakob Franjo Kulić (2. izmjena) i Karlo Jednačak (4. izmjena). Pridružio im se član Zagreb-Ulixa, Marko Čuljak. U konačnici im je pripalo 2. mjesto s 2:34,20.

Kod djevojki Anamarija Kisegi je bila 4. na 200m s istrčanih 27.52, a do nove pobjede (druge na ovom natjecanju) stigla je Ana Marija Bonić s novim dobrim nastupom na disku. Bacila je osobni rekord, 31.87.

Ženska štafeta 4x300m bila je uspješna kao i muška, osvojile su 2. mjesto. Trčale su naše Lara Jednačak i Anamarija Kisegi (1. i 2. izmjena), a 3. i 4. izmjenu upotpunile su članice drugih klubova, Mihaela Jukić i Barbara Mucić. Cure su istrčale spomenutu štafetu za 3:03,06.

Što se poretka ekipa tiče, dečki su bili 2., cure 3., a sveukupno je grad Zagreb drugoplasirani i tako su osvojeni novi vrijedni bodovi.

Čestitamo na postignutim rezultatima i plasmanima danas!

• Natjecanje: Turnir 5 gradova
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 29.6.2013.