Međunarodna natjecanja

SLUŽBENO Krešo, Malenica, Pevec, Šmid i Vuković na Europskom mlađejuniorskom (U18) prvenstvu

Službeni logo natjecanja Foto: EA Službeni logo natjecanja

Nakon Tbilisija (Gruzija) i povijesnog prvog izdanja prije dvije godine, idemo naprijed, idemo dalje, a sada su nam misli usmjerene na 2. izdanje Europskog mlađejuniorskog prvenstva ili prvenstva do 18 godina, kako vam draže.

Puno toga se događalo kroz ovu sezonu i puno je hrvatskih mlađih juniora ostvarilo odlične rezultate, a kada se uzme u obzir da je podosta normi naspram prvog izdanja još malo i olakšano u smislu ispunjenja, lijepo je za vidjeti broj od preko 20 atletičara koji će putem Gyora i Mađarske.

Naravno, prije svega vjerujemo kako će fokusi i koncentracija biti ispravni u smislu usmjerenosti na uspjeh na natjecanju, a ne neke druge sporedne i nevažne stvari.

Veseli nas da će među njima biti i petero naših članova i članica, točnije:

• Dominik Krešo (100m)
  • Eli Pevec (5000m hodanje)
  • Jakov Vuković (200m)
  • Roko Malenica (kladivo)
  • Tina Šmid (1500m)

Zanimljivo je i to da ćemo za razliku od prvog izdanja (kada smo bili blizu toga da imamo štafetu), imati hrvatski sastav i to u disciplini 100-200-300-400m (Švedska štafeta nije mrtva!) u kojoj bi prve dvije dionice trebali trčati naša dva člana, Krešo i Vuković, nakon čega bi palicu preuzimali Babić i Sluga, članovi AK Kvarnera. Zvuči obećavajuće, ali prije svega će se dečki ipak koncentrirati na pojedinačne nastupe, a zatim ovaj štafetni.

Od naših trenera tamo će biti Antonija Žalac i Matija Jakopović

Natjecanje počinje 5. srpnja, a završava 8. srpnja, a mi ćemo u danima koji slijede biti još opširniji i informativniji o nastupima naših članova i članica.

Njima sve čestitke na ostvarenim normama i zasluženim nastupima na jednom velikom natjecanju kao što je ovo, želimo im da tamo budu još bolji!