Međunarodna natjecanja

Odlični rezultati na hodačkom natjecanju u Mađarskoj popraćeni dvostrukim seniorskim i kadetskim rekordima Hrvatske!

Ivana Renić u jednoj utrci do dva hrvatska rekorda Foto: Renato Branđolica Ivana Renić u jednoj utrci do dva hrvatska rekorda

Izvan termina koji se uobičajeno smatraju atletskom sezonom, za dugoprugaška i hodačka natjecanja najbolji su uvjeti. Uz desetak stupnjeva i izostanak vjetra, lagana kiša pratila je atletičare našeg kluba na nastupu 17. listopada u predgrađu Pečuha  (mađarski: Pécs) i učinak nije izostao.

Prvi se na rezultatsku listu upisao Jurica Stanko u utrci na 5 km, na istoj cestovnoj trasi na kojoj se natjecao i prošle godine. Njegov rezultat bio je  25:53,9, čak 2 i pol minute brže nego 2014. i dojam je kako ga nedavna diskvalifikacija na seniorskom kupu nije  obeshrabrila za treninge i natjecanja.

S njim je na startu bila i Ivana Renić, ali njena utrka je bila na seniorskoj 20-kilometarskoj distanci. Poboljšala je osobni (i hrvatski) rekord za čak 12 minuta i postavila izazov za buduće nastupe na razini 1:48:05! Rezultat je to vrijedan 925 bodova po tablicama IAAF-a i samo 5 sekundi udaljen od norme koja je vrijedila za ovogodišnje mlađeseniorsko europsko prvenstvo!

Službeni mjeritelji zabilježili su prolazno vrijeme na 10 km - 53:07, što je također bolje od rekordnog Ivaninog (i hrvatskog) dostignuća iz 2013. godine.

U natjecanju mlađih od 16 godina na 3 km također su zabilježeni odlični rezultati. Kod kadetkinja je Eli Pevec postavila novi hrvatski rekord (14:40,3) i prva prošla liniju cilja, 24 sekunde ispred najbolje mađarske natjecateljice. Podsjetimo, Eli je osvojila prvu hodačku medalju za Hrvatsku (srebrnu) na nedavnom susretu kadetskih reprezentacija, a u ovoj kategoriji može se natjecati i iduće godine!

Njena kolegica iz reprezentacije Petra Štefanović danas je bila na trećem mjestu između 13 natjecateljica, a i rezultat je odličan – 15:52,6. Petra se posvetila treningu hodanja tek ovog proljeća i vrijedi naglasiti da joj je u svibnju rezultat u ovoj disciplini bio 20:26, dakle napredak je itekako vidljiv. Vjerujemo da će nastaviti s odličnim rezultatima i u mlađejuniorskoj dobi naredne godine.

U konkurenciji kadeta pobjedu je ostvario Bruno Rožman, doslovno vrlo brzim hodanjem - rezultatom 13:19,1!  Riječ je o poboljšanju hrvatskog rekorda za više od minute, ali i iznad ljestvice od 900 IAAF bodova, što je veliko dostignuće za kadeta, pogotovo što Bruno ostaje u toj kategoriji i naredne sezone.  Svoje je sudjelovanje hrabrim i vrijednim nastupom na finalu kadetskog kupa u Osijeku prije 4 tjedna, kao i vrlo ozbiljnim pristupom treningu ove jeseni 'osvojio' i Ivan Gašpar. Kao što je i pravilo, takav pristup vodi i dobrom rezultatu, koji je za Ivana danas bio 15:23.9, čak minutu i pol brže od rezultata postignutog na spomenutom prethodnom natjecanju.

Čestitke našim mladim članovima, uz želje za nastavkom sjajnih rezultata!