Međunarodna natjecanja

Agrameri i Agramerke na mitinzima u Zagrebu, Celju i Novom Mestu

Mateo Kovačić osvojio je 3. mjesto na zagrebačkih memorijalnih 400m "Ivan Buljat" Foto: AK Agram Mateo Kovačić osvojio je 3. mjesto na zagrebačkih memorijalnih 400m "Ivan Buljat"

U petak se održao miting u Novom Mestu dok je subota bila rezervirana za mitinge u Celju i Zagrebu u organizaciji Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac. Tri mitinga kao 'zagrijavanje' za idući tjedan kada je na rasporedu Kup Hrvatske i Ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke.

Novo mesto i Celje

Paolo Lazarić i Dominik Grdanjski su nastupali na skoku u vis u Novom Mestu. Paolo je ovaj puta preskočio točno 2 metra, a Dominik 195cm. Uz njih su nastupili naš trener Matija Jakopović na disku i Nikola Hrelec na bacanju kladiva.

Potonji je uspio prebaciti 34 metra, tj. bacio je 34.20 dok je naš trener u trećoj seriji bacio 35.60, svoj najbolji hitac na ovom natjecanju.

Nastupao je i Karlo Petković, ali on je s nastupom završio ranije od predviđenog radi problema s ozljedom.

Idući dan u Celju su na 3000m nastupali Goran Grdenić, Antun Pavelić, Jure Josipović i Julijan Kralj. Goran je pobijedio s 8:41,14, Antun je bio drugoplasirani s 9:02,04, Jure trećeplasirani s 9:16,30 i ostaje nam četvrtoplasirani Julijan s novim značajnim poboljšanjem osobnog rekorda - 9:19,02. Prošli tjedan je istrčao 9:33,41, a do tada mu je osobni rekord bio 9:47,76. Želimo mu da samo nastavi ovako.

Zagreb

I posljednji u ovoj trilogiji mitinga je onaj zagrebački tzv. Grand Prix Hrvatske za 2014. godinu koji se održao po jednim poprilično promjenjivim vremenskim uvjetima.

No zato je vjetar išao u prilog mnogim sprinterima i moglo ga se dobro iskoristiti za postizanje dobrog rezultata. Tako je Zvonimir Topić istrčao svoj rezultat sezone, 11.29, a ujedno je to samo dvije stotinke sporije od njegovog osobnog rekorda. Pripalo mu je 18. mjesto. Nije bio jedini, nastupao je Marko Blažević (11.73) uz Filipa Orlovića (11.93), obojici su spomenuti rezultati osobni rekord.

U memorijalnoj disciplini "Ivan Buljat" na 400m ponovno smo vidjeli Matea Kovačića u vrlo dobrom izdanju gdje je postigao osobni rekord s istrčanih 48.31, a pritom je sveukupno osvojio 3. mjesto! No ima tu još prostora za brža vremena, između ostalog i utrke ispod 48 sekundi koju on željno priželjkuje.

Trčali su još Edin Mešić (53.05), Antonio Kovačić (53.55), Lovro Kočila (53.89), Sven Cepuš prvi puta ikad (54.85) i Filip Orlović s 56.02 na 26. mjestu.

Na 1500m je naš najbrži pojedinac bio Zlatko Kožuhar s 4:20,89 (13. mjesto), zatim slijedi Nikola Klarić s 4:22,83 (15. mjesto), Filip Svalina s 4:23,27 (16. mjesto) i Vedran Muhar na 19. mjestu (4:28,30). Sve su to bili rezultati na razini onih najboljih.

Milan Kotur je svoju sezonu na otvorenom nekarakteristično za njega započeo s disciplinom 110m prepone kao pripremu za idući tjedan kada ga ponovno očekuje spomenuta disciplina. Istrčao je to na razini svojih najboljih ostvarenja, u cilj je ušao s 15.46 kao trećeplasirani!

Na dalju smo ponovno gledali 'letećeg' Filipa Pravdicu u odličnom izdanju koji je ponovio prošlotjedni rezultat. Rijetko se to događa, ali nakon Splita i u Zagrebu je skočio 7.58 te tako došao do 3. mjesta na postolju! Prema dosadašnjim prezentacijama, ne sumnjamo kako će uskoro skakati još dalje od ovog.

Nakon godinu i pol dana prvi puta je na skoku u dalj nastupio Luka Kušina koji je odmah u prvom skoku skočio najdalje ikad u životu, suci su izmjerili 6.44! Šteta da je bio desetoplasirani na kraju pa su izostala još tri dodatna pokušaja, ali i ovo je dobro za potencijalni novi početak. Skakao je i još Bruno Jednačak koji je završio s nastupom ranije od predviđenog iz predostrožnih mjera jer ga ipak idući tjedan očekuje puno bitnije natjecanje. Prvi skok je bio vrlo dobar, nažalost s prijestupom, a u drugom je skočio 6.30.

Na bacanju kugle (7kg) od naših je nastupio Demir Kolarević i najdalje ju bacio do 15.84 te tako zauzeo 5. mjesto. Nešto slabiji plasman (8. mjesto) ostvario je na bacanju diska (2kg), ali zato je pritom postigao novi osobni rekord s ovom težinskom spravom koji sada iznosi 50.39.

Na 100m nastupale su Paula Tumir i Ivona Vidović, pripala su im 15. mjesto (13.46) odnosno 17. mjesto (14.32).

Karla Puljko bila je najbrža Agramerka na 300m, u cilj je ušla s 43.95 i zauzela 12. mjesto. Reći ćemo samo da je Karla bila najmlađa natjecateljica, i to ne samo u ovoj disciplini nego na ovom mitingu. Radi se o 2000. godištu i nastavi li ovako - svjetla budućnost je pred njom. Blizu je bila također još uvijek kadetkinja (1999. rođena), Pia Ocvirk s istrčanih 44.12 i osvojenim 14. mjestom. Ana Marija Kisegi je istrčala 44.64, a Karla Demir 47.36 i tako su zauzele 17. i 18. mjesto.

Do osobnog rekorda na 1500m stigla je Nikolina Hrelec ušavši u cilj kao trećeplasirana natjecateljica u vremenu 4:38,57! Sezona na otvorenom započela je i za Antoniju Žalac s 5:04,64 što je u ovoj utrci vrijedilo 5. mjesta.

Na visu su nastupale Lara Juriša, Ema Glas i Karla Kovačić. Tako su se i poredale. Lara je preskočila 155cm (7. mjesto), Ema 150cm (6. mjesto) i Karla 145cm (7. mjesto). Na troskoku je Lari Jednačak pripalo 5. mjesto, skočila je najdalje 10.01. Valentina Slobodić je bacala disk na razini ovosezonskih rezultata - 38.51. Time je zauzela 7. mjesto.

Čestitamo svim sudionicima ova tri mitinga na postignutim rezultatima i osvojenim mjestima!