Završena sezona za starije kategorije na stazi sa 4. kolom HALS-a

Jedna od zanimljivih utrka u programu - 300m Foto: AK Agram Jedna od zanimljivih utrka u programu - 300m

Po lijepom i ugodnom vremenu, generalno smo priveli sezonu na stazi njezinom kraju, barem za dobne kategorije od mlađih juniora i juniorki do seniora i seniorki.

Starije kategorije su klasificirane kroz kadete, mlađe juniore i juniorke (bez starijih) i seniore (veterane) i seniorke (veteranke), obično se tu vodimo izborom disciplina nego dobnim kategorijama kad prijavljujemo atletičare i atletičarke za natjecanje.

Starije kadetkinje

Jedina naša predstavnica na 60m bila je Jana Harapin i sveukupno bila osmoplasirana sa rezultatom od 8.64. Na 300m smo imali više Agramerki, najbrža je bila Leonarda Farkaš sa osobnim rekordom od 45.07 kao trećeplasirana, a trčale su još Borna Mohač (13. mjesto - 47.09), Marta Ivkić (19. mjesto - 48.62) i Lara Halapir (24. mjesto - 50.30).

Skok u vis donio nam je pobjedu Klare Blažević sa preskočenih 157cm uz jedan dobar pokušaj i u napadu na poboljšanje osobnog rekorda na visini 160cm. Nakon duže vremena skakala je i Korina Brečić te završila natjecanje sa solidnih 140cm, vrijednih 5. mjesta. Prvi puta je u vis skakala Lea Županović i uspješno preskočila najviše 125cm.

Korina Brečić, Klara Blažević i Lea Županović

Neke od spomenutih su nastupale i na 4x100m štafeti, za Agram I trčale su Korina Brečić, Borna Mohač, Marta Ivkić i Leonarda Farkaš, a njihovih 56.14 vrijedilo je 6. mjesta.

Stariji kadeti

Walter Smajlović u svojoj prvoj ovosezonskoj utrci na otvorenom u disciplini 60m pružio je dobru utrku i sa 7.90 stigao do pobjede. On je trčao u prvoj skupini, a u drugoj je bio Mihael Fitz, sa samo stotinku slabijim rezultatom sveukupno mu je pripalo 2. mjesto. Nastupali su još Luka Čurković (6. mjesto - 8.14) i Dorian Smoljan (8. mjesto - 8.39).

Walter Smajlović

Waltera i Mihaela pratili smo na 300m, od naših je najbrži bio upravo Smajlović s vremenom 39.73 osvojio 3. mjesto dok je Mihael istrčavši 40.94 bio 6. Uz njih su još trčali Antonio Frančić, za dvije stotinke brži od Mihaela i na 5. mjestu pa zatim Lovro Obajdin na 7. mjestu (41.40), a tu je i Luka Grubišić na 11. mjestu sa 43.58.

Prije toga se skakalo u dalj, Antonio je zauzeo 4. mjesto sa 5.17, a Lovro 6. mjesto sa 5.09, a drugi Lovro (Ištvančić) prvi puta preko 5 metara sa 5.01 je zauzeo 10. mjesto.

4x100m štafeta bila nam je slavodobitna, jedini smo trčali ispod 50 sekundi i pobjeda je zaslužena! Vrijeme 49.34 istrčali su Mihael Fitz, Antonio Frančić, Lovro Obajdin i Walter Smajlović.

Mlađe juniorke i mlađi juniori

Bez prave konkurencije Petra Majetić trčala je 200m i sa 26.79 stigla do uvjerljive pobjede. U istoj skupini do 4. mjesta s 28.26 stiže Ariana Baronica, a u skupini ranije prvi puta u ovoj disciplini gledali smo Reu Vusić (29.06) i Emu Glas (29.14), njima su pripala 6. i 7. mjesta.

U istoj disciplini Antonio Kovačić konačno si je ispunio želju i nastupio u ovoj disciplini. Uspješno, pobijedio je, a vrijeme je 23.86. Dominik Grdanjski u životu je do sad trčao 100, 300 i 400m stoga je ovo bila odlična prilika da upotpuni 'kolekciju nastupa', nastupao je izvan konkurencije i istrčao 24.40.

Dobar nastup je iza Andrije Paličke, na 1000m je u cilj ušao kao drugoplasirani u napetoj borbi za spomenutu poziciju, a utrku je završio sa 2:43,41.

Andrija Palička

Luka Medvidović bacao je kuglu (5kg) i sa 13.23 zauzeo 2. mjesto. U bacačkim disciplinama na vlastiti zahtjev na koplju smo pratili Antu Zuanovića koji je imao odličan prvi hitac i nehotično prijestupio. Kasniji su bili nešto slabiji i završio je sa 33.68.

Seniori i seniorke

Na 300m prvi puta je trčala Valentina Jozić i nije se loše snašla, završila je utrku sa 45.09 i 3. mjestom dok je Klaudia Dešić, također u debiju, istrčala 52.01 (5. mjesto).

Petra Jakopović i Karla Demir trčale su 800m. Potonja je ušla u cilj s 2:35,33, a Petra je bila nešto brža (2:33,74). Pripala su im 2. i 3. mjesta.

Posebno zanimljivih bilo je muških 300m gdje je od 12 natjecatelja čak 8 bilo iz našeg kluba, a prvu polovicu poretka čine upravo Agrameri. Najbrži je bio Hrvoje Čukman sa 34.92, samo 9 stotinki do mlađejuniorskog rekorda Hrvatske.

Iza njega se pozicionirao Sven Cepuš sa osobnim rekordom 35.64, a najbrže utrke u životu istrčali su Mihael Jurčić (36.77) i Filip Orlović (37.10) kao trećeplasirani i četvrtoplasirani. Hrabro je krenuo Zvonimir Topić, na kraju ostao bez "gasa" i završio na 5. mjestu sa 37.17. Jakov Raguž i Fabian Banožić trčali su u skupini ranije, 38.34 je Jakovljevo vrijeme za 6. mjesto, a Fabijanovo 38.85 za 9. mjesto. Iza njega je bio Noel Bagić (39.39) na 10. mjestu.

Šteta za Domagoja Jakopovića koji je naivnom greškom diskvalificiran na 800m. Edin Mešić je prvi puta bacao kuglu, ali od 6kg ne 7kg kao što bi se iz rezultata moglo izvući, završio je sa hicem od 9.19.