Vrhovski pobjednica "162 stube" za 2016.

162 stube Foto: HRT 162 stube

Već tradicionalno u veljači se trči cestovna utrka "162 stube", a jednako tako spomenuto natjecanje ne prođe bez nastupa barem našeg jednog člana ili članice. Ni ovaj puta ih nije nedostajalo.

Start utrke je pred dekanatom Medicinskog fakulteta, a proteže se preko Mesićeve, Grškovićeve i Rockfellerove ulice te Schlosserovih stuba. Na taj način utrka povezuje dvije temeljne zdravstvene institucije, Medicinski fakultet i Školu narodnog zdravlja "Andrija Štampar".

U stazu su uključene i stube, njih 162 po kojima je utrka dobila ime. Dužina staze je 4200m uz visinsku razliku od 0 do 30 metra.

Sveukupno četvrtoplasirani (odnosno trećeplasirani u apsolutnoj kategoriji) bio je Sven Cepuš s istrčanih 14:58, a odmah iza njega pozicionirao se Andrija Palička (15:14). Idući slijedi sedmoplasirani (6. u apsolutnoj kategoriji) Danijel Zečević (15:18) pa Domagoj Jakopović (15:44) na 9. (8.) mjestu. Antonio Kovačić je bio 22. (20.) istrčavši 17:06,

Pobjeda kod žena u konkurenciji Medicinskog fakulteta (sveukupno 4.) pripala je Danijeli Vrhovski, a i u apsolutnom poretku bilo je naših članica u vrhu poretka. Klaudia Dešić je prva na toj listi, pripalo joj je 5. mjesto s istrčanih 18:25, Dora Pakšec je 7. (18:55), Petra Jakopović (19:12) i Josipa Livaković (19:43) nastavljaju niz na 8. i 9. mjestu.

S obzirom na to da u rezultatima nema kategorije klubova, isprika nekom unaprijed od naših ako je izostavljen, neka se javi, evidentirat ćemo to.

Čestitke!

• Natjecanje: Cestovna utrka ''162 Stube"
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 13.2.2016.