Uvertira za Olimpijske igre: Matošević i Šimić na seniorskom prvenstvu Hrvatske

Matea Matošević i Ana Šimić Foto: Adidas/HINA/AK Agram Matea Matošević i Ana Šimić

Kao i prije pet godina, prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza održava se 30. i 31. srpnja što je ujedno i posljednja provjera za sve one koji nastupaju na Olimpijskim igrama od 12. do 21. kolovoza.

Po običaju, iz godine u godinu dogodi se da neke discipline imaju manji kvantitet kao i kvalitet, ali vrijedi to i u obratnom slučaju. Ono što nas veseli za vidjeti je lijep odaziv hrvatskih olimpijaca među kojima su naravno i naše članice, Ana Šimić i Matea Matošević.

Anu ćemo pratiti u nedjelju na skoku u vis koji je na rasporedu od 18h, a Matea Matošević prijavljena je na 3000m (nedjelja, 19.15h) i 5000m (subota, 20:25h). Potonjoj to u ovom trenutku nisu primarne discipline, ali posve je jasno da standardni program ovog prvenstva ne nudi duže opcije.

Osim njih, u prijavi se nalaze imena i članova ostalih hrvatskih klubova, a ujedno budućih sudionika Olimpijskih igara, Andrea Ivančević, Filip Mihaljević, Stipe Žunić, Sara Kolak i Ivan Horvat. Natjecanje neće biti pošteđeno gostiju iz raznih zemalja među kojima također ima kvalitetnih pojedinaca.

Nizu odličnih stvari treba priključiti i kasniji početak natjecanja koji je u oba dana predviđen za 18h (kladivo 17h) što je sjajno s obzirom na to da nas čekaju najtoplija dva dana u ovom tjednu, a program završava oko 21h oba dana pa je realno za očekivati da ćemo dio natjecanja pratiti i pod svjetlom reflektora.

Dobre predispozicije i uvjeti su tu i nadamo se što uspješnijem natjecanju kao i nastupu ne samo naših olimpijki, već svih naših ostalih članova među kojima ima pregršt sudionika velikih međunarodnih natjecanja. Za više informacija posjetite link ispod članka.

Sretno!