Trijumf Agramerki, Agramerima treće mjesto!

Kup Hrvatske za juniore i juniorke je završio ; Agramerke su ostvarile nadmoćnu pobjedu skupivši 294,5 bodova (daleko, daleko više od ostalih), Agrameri su za treće mjesto osvojili 162 boda! Sveukupno smo drugi u poretku s 456,5 bodova!

Na 200m Romana Tea Kirinić osvojila je 3.mjesto istrčavši 26.32 (10 bodova), još su bodove osvojile Anamarija Petreš na 7.mjestu (27.18 - 6 bodova) i Lucija Kosaber na 9.mjestu (27.23 - 4 boda)! Nika Rakić je zauzela 18.mjesto s istrčanih 28.60.

Petra Lulić i Tea Žagar osvojile su 8. i 9.mjesto na bacanju koplja! Petra je bacila 28.64 (5 bodova), a Tea 28.53 (4 boda)!

Na kugli je "palo" puno bodova na našu stranu! Valentina Mužarić bacila je 13.03 i osvojila 1.mjesto! Na 4.mjestu natjecanje je završila Petra Gamilec s 11.38 (9 bodova)! Na visu su skakale Karla Pejić i Tea Putrić. Karla je skočila 145cm i osvojila 9.mjesto (3 boda) dok je Tea podijelila 10.mjesto (2 boda) s preskočenih 140cm!

Marija Gredelj kao i 1.dan ponovno je nastupila na više disciplina! Na 400m pr. trčala je 1:05,70 i osvojila 2.mjesto! Na dalju je donijela novih 8 bodova skočivši 5.23! Sve to uz nastup na štafetama, naravno.

Osim Marije, na dalju su još skakale Sara Luzar-Smajić i Karla Pejić. Sara je osvojila 10.mjesto s preskočenih 4.83, par pozicija niže na 16.mjestu bila je Karla Pejić s 4.48! Na 400m pr. trčale su još Iva Čutura i Tia Borković. Iva je bila 7. s 1:16,51 (6 bodova), a Tia 9. s 1:18,63 (4 boda)!

Ana Turk i Jelena Brkić osvojile su 13. (2:34,69) i 14. (2:37,85) mjesto na 800m. Na 3000m trčale su Marina Milković, Ana Forko, Katarina Ivšac i Jelena Sajko. Sve su ostvarile visoke plasmane što je značilo podosta bodova! Marina je trčala 11:10,51 i u cilj ušla kao 2. (11 bodova)! Ana i Katarina u cilj su ušle kao 4. (11:36,89) i 5. (11:55,38) dok je Jelena s 12:25,04 osvojila 7.mjesto!

I za kraj, kao potvrda dominacije kod juniorki, na red su došle štafete 4x400m! Štafeta Agrama I u sastavu Marija Gredelj, Ana Turk, Petra Lulić i Romana Tea Kirinić osvojila je 1.mjesto s 4:03,84! Moramo spomenuti fantastičnu zadnju izmjenu (Romana Tea Kirinić) koja je nadoknadila barem 60-80m zaostatka i suvereno stigla u cilj kao prva za pobjedu štafete! Visok plasman, točnije 3.mjesto ostvarile su Iva Čutura, Anamarija Petreš, Sara Luzar-Smajić i Lucija Kosaber (Agram II). Njihovo vrijeme iznosi 4:08,76!

Kod Agramera, na 200m sveukupno Mislav Mlakar bio je šestoplasirani s 24.16 (7 bodova), Slavko Đurđek jedanaestoplasirani s 24.58 (2 boda) Ivor Šipuš petnaestoplasirani s 24.79 i Leon Glumpak sedamnaestoplasirani s 25.50!

Filip Jurčić je u svojoj skupini pobjedio s 2:07,13 a sveukupno bio 7.! Na 2000m zapreke Juraj Kralj osvojio je 2.mjesto istrčavši 6:54,43 (11 bodova)! Jan Jurak je zauzeo 7.mjesto (6 bodova) rezultatom 7:35,07!

Na troskoku je Marko Katalinić skočio 12.01, rezultat vrijedan četvrtog mjesta i novih 9 bodova!

Puno bodova ponovno osvojili su Jure Josipović, Ivan Bilonić, Anton Strmečki Stakor i David Grgić na 3000m! Jure je bio 2. s 9:12,77 (11 bodova), Ivan 4. s 9:58,28 (9 bodova), Anton 5. s 9:59,27 (8 bodova) i David 10. s 10:40,56 (3 boda)!

Novi bodovi stigli su na štafetama 4x400. Agram I (Marko Katalinić, Ivor Šipuš, Leon Glumpak i Mislav Mlakar) osvojio je 3.mjesto i 10 bodova! Rezultat je 3:33,15! Agram II (Antonio Bandalo, Matej Anđelić, Bruno Jednačak i Slavko Đurđek) zauzeo je 8.mjesto s 3:59,74 i novih 5 bodova!

Veliko hvala svim natjecateljima koji su nastupali u ova protekla dva dana! Uzmite samo u obzir da je naša ekipa uvjerljivo najmlađa (puno kadeta i kadetkinja) i to dovoljno govori o budućnosti kakvu naš klub ima. Čestitamo svima na njihovim borbenim i hrabrim nastupima koji su nas doveli do sveukupnih visokih plasmana! Ne zaboravimo i čestitati trenerima koji su svoje atletičare i atletičarke očito sjajno pripremili! Bravo!