Sezona na otvorenom je pred vratima: Mlađi i stariji nastupali na 1. kolu HALS-a

Rezultat vrijedan 1000+ bodova na 300m - Mateo Kovačić Foto: AK Agram Rezultat vrijedan 1000+ bodova na 300m - Mateo Kovačić

U Varaždinu se održalo 1. kolo Hrvatske atletske lige sjever na kojem su nastupali Agrameri i Agramerke u različitim dobnim kategorijama, od 2006. godišta do 1996. godišta.

Vrijeme je bilo ugodno, lijepo i sunčano, šteta je jedino što vjetar nije išao na ruku većinu natjecatelja. No u baroknom gradu su se mnogi već mogli naviknuti na taj neobičan i nezgodan vjetar.

Limači i limačice

Anja Tvrtković je kod limačica 2004. godišta sveukupno bila četvrtoplasirana na 60m uz rezultat 9,54 i jak, jak vjetar u prsa (-4.7). Zasigurno bi ionako dobro vrijeme bilo još bolje, ali bit će prilike za to na idućim natjecanjima ovakve prigode.

Drugoplasirana u konkurenciji limačica 2005. godište bila je Nika Kozlinger s rezultatom bržim od 10 sekundi. Točnije, u cilj je ušla s 9.97 i na sreću, njoj je vjetar manje smetao (-1.5). Još jedna Kozlinger, ali imena Lea je zauzela 8. mjesto spomenute kategorije istrčavši 10.58.

Anja je nakon 'drvene' medalje na 60m stigla do one prave s osvojenim srebrom na skok u dalj! Zaslužila je to sa skokom dalekim 4.06. Za 2005. godište prvo ime je upravo naša Nika sa 3.79! Lea je također uspjela skočiti preko 3 metra, točnije 3.07.

Lara Jurčić bila je jedan od najmlađih natjecatelja HALS-a općenito, ali njezina dob (2006. godište) nije ju smetalo da uvjerljivo pobijedi kod limačica kao najbolja u kategoriji godinu dana starijih od sebe u disciplini 200m. Sveukupno je također među najbržima, pripalo joj je 7. mjesto, a vremenski je to 33.23!

Najbolji u godištima 2004. bio je Bruno Di Giusto koji je dionicu od 60m istrčao za 9.46 uz vjetar u prsa -3.7! Pobjedničku seriju naših limača nastavio je Marko Orešković na 200m s uvjerljivom pobjedom i rezultatom 28.81!

Nije to bilo sve od njega, na dalju je letio do čak 4.77! Bila je to još uvjerljivija pobjeda, a na 4. mjestu se ovdje pozicionirao Bruno sa skokom preko 4 metra (4.12).

Marko Orešković i Bruno Di Giusto

Mlađi kadeti i mlađe kadetkinje

Na 100m su nastupale Hana Ostojić i Ana Kardum. Hana je bila visoko plasirana na 2. mjestu s utrkom od 14.04, a bez vjetra (-2.2) to sigurno može ići ispod 14 sekundi. Godinu dana mlađa Ana je imala još nešto jači vjetar kao protivnika, a završila je utrku s 15.20.

Zato je najbolja bila u disciplini skoka u vis! Jedina je preskočila 130cm i tako sigurno bila na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja.

400m trčalo se američkim startom (ne kreće se svatko iz svoje staze), a tu je Lea Glas sveukupno zauzela 10. mjesto s 1:11,62. Uz nju je još nastupala Lara Kovač, njezinih 1:15,86 vrijedilo je 17. pozicije. Emma Galogoža je bila 25. s 1:25,17.

Luka Dubajić bio je najbrži stometraš u vremenu 13.17 i tako poprilično uvjerljivo slavio ispred ostalih. Također, situacija s vjetrom se nije nešto popravila (-2.4), u suprotnom bi Luka mogao i ispod 13 sekundi. Lovro Fulgosi je spomenutu dionicu istrčao za 14.51 i tako bio 9. Nešto bolji plasman je ostvario na skoku u dalj, 8. mjesto s 4.15. Zanimljivo, čak trojica (uključujući njega) skočili su spomenuti rezultat, a presudio je drugi rezultat.

Luka Dubajić i Lovro Fulgosi

Stariji kadeti i starije kadetkinje

Natjecanje je kod nas ovdje proteklo većinom u znaku discipline 300m. Tako je Borna Mohač kod kadetkinja u cilj ušla s vremenom 47.19 (16. mjesto), a Marta Ivkić 50.07 (29. mjesto).

Mihael Fitz je kod kadeta sveukupno zauzeo 13. mjesto s rezultatom 43.35. Na 100m prepone (0,84), Antonio Frančić je sa svojom utrkom od 16.74 stigao do 3. pozicije.

Mlađi juniori, juniorke, seniori i seniorke

U Hrvatskoj atletskoj ligi nema konkurencije starijih juniora već se odmah prelazi na seniore i seniorke.

Na 600m značajan pomak i poboljšanje osobnog rekorda napravio je Sven Cepuš istrčavši 1:21,43! Za više od 7 sekundi bolje od prošlogodišnjeg rezultata, a ostao je dojam kako tu ima prostora za još bržu utrku.

Prvi puta smo na 100m prepone vidjeli Anu Mariju Kisegi koja je s 18.51 bila 5. Završena utrka u debiju zasigurno će pomoći u nekim idućim utrkama.

Na 300m jednu jako dobro utrku istrčao je Mateo Kovačić i završio s rezultatom bržim od 34 sekundi! Točnije 33.86 što je rezultat prema IAAF-ovim tablicama vrijedan 1002 boda! Tako je za 3 i više sekunde popravio prijašnji osobni rekord (37.23) koji je stajao još tamo od njegovih kadetskih nastupa (2011. godine).

S druge strane, prvi puta se u ovoj disciplini okušao Zvonimir Topić i ostavio dobar dojam s 36.36 u jednoj solo-utrci prve skupine (6. mjesto).