Senzacionalna Gamilec!

Danas se u dvorani na Prisavlju održalo Otvoreno dvoransko prvenstvo Zagreba. Nije nastupao velik broj naših atletičara, ali svi su postizali dobre rezultate i time na lijep način započeli novu sezonu. Ipak, definitivno se najviše istaknula naša Petra Gamilec koja je bacila kuglu točno 14.50 i osvojila 2.mjesto! Plasman je u ovom slučaju manje bitniji od rezultata jer je ovih 14.50 rezultat koji vodi na Svjetsko juniorsko prvenstvo!

Zaista sjajan početak sezone za Petru, ako je već sada bacila 14.50, kakvi li nas rezultati očekuju idućih mjeseci?  Zanimljivo je za spomenuti kako je iz serije u seriju bacala sve bolje i bolje (12.56, 13.04, 13.45, 13.70, 14.10 i 14.50), šteta što se nije bacalo još koju seriju više. Vjerujemo kako i sami primjećujete čak dva hica preko 14 metara, što je više nego dovoljan dokaz da ovi rezultati nisu slučajnost.  Jedva čekamo novi nastup! Ne zaboravljamo ni također dobar nastup Valentine Slobodić, ona je prebacila 10 metara, točnije 10.27 i osvojila 7.mjesto.

Na 60m naša predstavnica bila je Samira Beriša. Ona je u svojoj 5. skupini utrku završila kao petoplasirana s istrčanih 8.45. Sveukupno osvaja 25.mjesto.

Lara Juriša danas je nastupala u dvije discipline - motka i vis. Na visu je zauzela 12. poziciju s preskočenih 150cm iz prvog pokušaja, ali nažalost više (155cm) očito danas nije mogla. Zato je izuzetan napredak pokazala nešto ranije na skoku s motkom. Bila je naša druga najbolja domaća predstavnica, a sveukupno je zauzela 4.mjesto s preskočenih 280cm!

U konkurenciji muškaraca danas su nastupala naša dva skakača, Bruno Jednačak i Marko Katalinić. Bruno je bio na razini najboljih svojih dvoranskih rezultata i osvojio 7.mjesto u velikoj konkurenciji sa 6.48 na dalju dok je Marko ponovio prošlogodišnji plasman (3.mjesto) na troskoku s 12.64.

Čestitamo svima na plasmanima i rezultatima! Radi se o samom početku sezone, još dvoranskih natjecanja je pred nama i sigurno nas očekuju još bolji rezultati!