Šarić i Jednačak daleko ispred svih!

No nisu oni jedini bili sjajni danas. Lara Juriša i Matej Anđelić, također su osvajali medalje na PH za kadete-kinje u dvorani!

Ana Šarić prvakinja je Hrvatske u bacanju kugle (3kg)! Zlatna Ana danas je uvjerljivo pobjedila svoju konkurenciju bacivši 11.44! Njezina zlatna medalja i rezultat još su vrijedniji ako spomenemo podatak da se još uvijek radi o mlađoj kadetkinji! S nestrpljenjem iščekujemo sljedeći tjedan!

No nije Ana jedina nastupala od naših atletičarki - Antonela Popko osvojila je 5.mjesto (9.61), Laura Štefanec 9.mjesto (8.34) i Anteji Morić pripalo je 13.mjesto (6.30).

Pravu demonstraciju pobjeđivanja sa stilom gledali smo danas na dalju kod kadeta! Bruno Jednačak, vođen gromoglasnom podrškom svojih navijača, skočio je čak 6.64 što je ujedno i poboljšanje njegovog osobnog rekorda! Osim tog rezultata, imao je još kvalitetnih skokove (6.27 i 6.36). Šestoplasirani bio je David Lavrenčak s najboljim skokom od 5.15 dok je Karlo Jednačak zauzeo 11.mjesto skočivši 4.90! Skakao je još i Ivan Sindičić - 4.68 i 14.mjesto je njegov rezultat.

Lara Juriša danas je osvajala dva puta srebrnu medalju! Prvo srebro uzela je na dalju skočivši sjajnih 4.95, njezin najbolji rezultat u životu! Prvi puta nastupala je na motki i s 2.20 uspješno debitirala u ovoj disciplini!

Na dalju su nastupile još i Antonela Miličević (4.02) i Anja Sučić (3.92). Ema Cetušić-Jakopović s 1.80 na motki osvojila je 7.mjesto!

Brončana medalja sjajila se danas oko vrata Mateja Anđelića na skoku u vis! Njegov najviši skok iznosi 155cm!

Na 60m kod kadeta finalu je najbliži bio Leon Glumpak s istrčanih 7.85, vrijeme vrijedno 9.mjesta! Mateo Kovačić trčao je 7.99, Filip Grčić 8.05, David Lavrenčak 8.19 i slijedi još Arijan Islami s istrčanih 9.07.

Na kugli kod kadeta, Igor Trifunović osvojio je 9.mjesto (11.05), a Ante Zubak je s 10.08 natjecanje završio na 13.mjestu.

Na 60m kod kadetkinja u finalu smo imali dvije atletičarke - Niku Rakić i Anamariju Petreš! Nika je imala 3.istrčano vrijeme kvalifikacije (8.36) dok je Anamarija s 8.40 kao 6. ušla u finale! U finalu su u cilj ušle kao petoplasirana i šestoplasirana! Nika je trčala 8.41, a Anamarija 8.42! Nastupale su još Iva Šakić (8.55 - 11.mjesto), Iva Žugaj (8.67 - 19.mjesto) i Antonija Vuglec (8.76 - 24.mjesto).

Tia Borković nastupala je na 60m s preponama i s 11.30 zauzela 12.mjesto.

Čestitke svima na medaljama, rezultatima i nastupima! Sezona je sjajno započela i možemo samo poželiti takav nastavak! Jednako tako čestitke zaslužuju treneri našeg kluba! Bravo!