Prvi dan seniorskog Kupa Hrvatske: Agrameri vodeći, Agramerke drugoplasirane kao i u sveukupnom poretku

Mateo Kovačić najbolji na 400m i sudionik 4x100m pobjede Foto: AK Agram Mateo Kovačić najbolji na 400m i sudionik 4x100m pobjede

Na stadionu uz Savu u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i našeg kluba održava se završnica seniorskog Kupa Hrvatske.

U konkurenciji seniora zanimljivo je u borbi za 1. mjesto koje zasad imamo s osvojenih 220 bodova dok seniorke drže 2. mjesto sa 155 osvojenih bodova. Sveukupno smo drugoplasirani, osvojeno je 375 bodova.

Kovačiću pobjeda na 400m, Erentu osobni na 5000m (nije hodanje)

Bruno Penezić bio je naš najbrži stometraš, istrčao je tu utrku za 11.15 i osvojio 3. mjesto. Blizu njega je Zvonimir Topić, koji se lijepo vratio nakon ozljede, njegovih 11.19 bilo je vrijedno 4. mjesta, a Mateo Kovačić je s 11.32 završio utrku na 5. mjestu. Sveukupno su dečki napravili lijep posao i za klub osvojili 27 bodova!

Još bolji je Mateo bio na 400m s 48.51 što je danas vrijedilo najboljeg plasmana, a 50.30 Svena Cepuša dostatno za 5. mjesto. Sveukupni zbroj ovdje je okruglih 20 bodova.

Na 1500m je lijep nastup imao Goran Grdenić, držao se ritma vodećeg koji mu je očito odgovarao i zatim u posljednjih 100m riješio sve dvojbe vezane uz pobjednika! Vrijeme najbržeg danas je 4:06,12. Uz njega je do 3. mjesta stigao Filip Svalina, završio je spomenutu dionicu za 4:19,58.

Odlično je u najdužoj utrci dana nastupio Bruno Erent, a da ovaj puta nije hodačka. Iako u hodačkim vodama, pokazao je kad se nalazi u odličnoj formi da može itekako lijepo i istrčati. Prvi puta se 'spustio' ispod 16 minuta i ušao u cilj s novim osobnim rekordom od 15:54,33! Plasman je također vrlo dobar, 3. mjesto, a spomenimo kako se odlučio za nastup u tenisicama, ne šprintericama.

Erent na 5000m

Uz njega su još trčali Antun Pavelić (15:54,33 - 5. mjesto), Julijan Kralj (16:54,08 - 6. mjesto), Zlatko Kožuhar (19:13,28 - 8. mjesto). Kad se sve zbroji, naš 'četverac' je zajedno osvojio 30 bodova!

Milan Kotur je još jednom na 400m prepone pokazao koliko je dobar i bez neke posebne pripreme za natjecanja, osvojio 3. mjesto istrčavši 54.44, a sutra ga čeka kraća dionica, ali zato veća visina prepona (110m).

Lazarić i Grdanjski najbolji na visu, nikad brža 4x100m štafeta

Na dalju smo imali učinak jednak onom sa 100 metara, osvojeno je 27 bodova, a za njih su se pobrinuli Bruno Jednačak, Ivan Sindičić, Zvonimir Topić i Ante Zuanović. Takav je bio i redoslijed, unatoč pretežito neugodnom vjetru za trkače, Bruno je dobro skakao i došao do 6.82 s -2.1 u prsa i tako zauzeo 4. mjesto. Ivan je šestoplasirani (6.29), Zvone sedmoplasirani (6.18) i Ante osmoplasirani (6.10).

Vrijedi istaknuti Ivana koji je u ovo natjecanje ušao s jednom neugodnom ozljedom, ali svjestan važnosti ovog natjecanja nije previše dvojio oko nastupa. Tako je i na skoku u vis osvojio pokoji bod sa skokom od 170cm kojim je bio devetoplasirani.

U vrhu poretka su se očekivano našli Paolo Lazarić i Dominik Grdanjski, ovaj puta sa obrnutim plasmanima naspram mlađeseniorskog prvenstva Hrvatske. Paolo se tako simbolično 'revanširao' pobijedivši ovdje sa 2.05m, a Dominik je ostao na 2.02 i osvojio 2. mjesto. Zanimljivo, i ovdje je sveukupno osvojeno 27 bodova.

Lazarić se 'osvetio' Grdanjskom

Demir Kolarević očekivano je bio naše prvo ime u bacanju kugle gdje je ponovno standardno dobro nastupao i sa 17.50 osvojio 3. mjesto. Na 8. i 9. mjestu su se pozicionirali Arijan Islami i Fran Hojsak s hicima od 12.12 i 10.43.

Sudjelovali su i na kladivu gdje je ipak očekivano pa i standardno naše prvo ime bio Dominik Tomić s hicem od 43.39 (6. mjesto). Zatim slijedi Demir sa 35.11 na 8. mjestu, Nikola Hrelec sa 34.18 na 9. mjestu i desetoplasirani Arijan (32.39).

Bacanja su nam prvi dan donijela 38 bodova, vidjet ćemo sutrašnji ishod.

Dočekali smo i prvu ovosezonsku pobjedu naše štafete u seniorskoj konkurenciji iako nemamo nijednog 'pravog' seniora u njoj. Preciznije, dva mlađa juniora i dva starija juniora. Kombinacija Bruno Penezić, Mateo Kovačić, Filip Orlović i Zvonimir Topić je imala svoj najbolji nastup i s 42.18 su stigli do pobjede i rezultata sezone!

Inače je ovo ujedno sad i najbrže vrijeme klupske štafete, odnosno klupski rekord.

Dobar posao i nove bodove donio nam je drugi sastav, Jakov Raguž, Bruno Jednačak, Mihael Jurčić i Edin Mešić su kao šestoplasirani istrčali 44.81.

Matošević pobjednica 3000m

Dora Filipović bila je naš prvi, a i jedini natjecatelj na 100 i 400m. Odradila je posao kako je i trebalo bez maksimalne potrošnje, njezinih 12.59 vrijedilo je 3. mjesta isto kao i na 400m gdje je istrčala 58.95. Dvadeset bodova za jednu osobu je lijepa zaliha, a sigurno nešto slično može napraviti i drugi dan kad ju očekuje 200m

Na 3000m su naše udarne i uspješne snage bile Matea Matošević i Katarina Vukančić. Matea je sigurno pobijedila s 10:15,89 i tako je naša jedina članica koja je za nas prvi dan ostvarila pobjedu u ženskoj konkurenciji! Nakon nje je u cilj stigla Katarina s 10:48,17 i s 2. mjestom nas dovela do bodovnog učinka 23.

Josipa Livaković solidno je trčala 400m prepone i s 1:09,64 stigla do 6. mjesta. U osvajanju bodova još joj se pridružila osmoplasirana Paula Tumir s 1:12,30. Tako je osvojeno 13 bodova.

Standardno smo dobri bili na 3000m zapreke, predvodila nas je Ljiljana Ćulibrk kao drugoplasirana (12:05,92), zatim slijede četvrtoplasirana Antonela Golobić (13:22,52), petoplasirana Nika Rakić (13:47,20), šestoplasirana Claudia Krizmanić (14:50,23) i krug zatvara Klara Marić sa 7. mjestom i 14:56,59. Zbrajanjem dolazimo do broja od 41 osvojenih bodova!

Na troskoku se kroz cijelo natjecanje Karla Kovačić pomalo tražila i skakala na otprilike 10ak metara da bi u posljednjoj seriji ipak pronašla bolji skok od 10.58 i tako popravila svoj konačni plasman (5. mjesto).

Motka nam je donijela 7. mjesto, a za njega se pobrinula Rea Vusić sa skokom od 2.20 i dobrim pokušajima na 2.40.

Laura Štefanac je bacala disk i kao četvrtoplasirana završila nastup u ovoj disciplini sa 36.65. Bitno bolje bilo je u bacanju koplja gdje se kroz cijelo natjecanje malo mučila i onda u pravom trenutku (a to bi bila posljednja serija) pronašla pravi hitac i s 42.06 'skočila' na 2. mjesto! Nije jedina nastupala, Ana Marija Bonić je s 28.59 osvojila 6. mjesto.

Agram I na 4x100m u sastavu Ema Glas, Paula Tumir, Josipa Livaković i Katarina Ivšac bila je štafeta za 3. poziciju s 52.90 dok je Agram II (Valentina Jozić, Dorotea Lukačević, Rea Vusić, Ariana Baronica) s 54.82 zauzeo 6. mjesto.

Čestitamo na svemu ostvarenom tijekom prvog dana, puno sreće idući, drugi dan!

• Natjecanje: Kup Hrvatske za seniore i seniorke, 1. dan
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 19.9.2015.