'Praznički' HALS u svom 3. kolu kao mini-zagrijavanje za kadetsko prvenstvo Hrvatske

Dvostruki pobjednik Marko Orešković Foto: AK Agram Dvostruki pobjednik Marko Orešković

Hrvatska atletska liga sjever svoje 3. kolo održalo se na Tijelovo te iako je bio praznik, odaziv je bio dobar i ova regionalna natjecanja pokazuju se kao dobar izbor tijekom tjedna što je praksa koju bi trebali češće vidjeti.

Nisu svi koji nastupaju idući vikend u Osijeku nastupali, ali neki su bili tu, ponajviše mlađi kadeti i kadetkinje (pa i limačice).

Tako je Lari Jurčić pripalo 3. mjesto na 60m s utrkom brzom 9.08. Na dalju je bila plasmanom malo manje uspješnija, ali skočlla je preko 4 metra (4.15) čime je zaslužila 6. mjesto.

Na 60m (mlađe kadetkinje Anja Tvrtković je osvojila 5. mjesto istrčavši 8.65, ali zato je do bolje pozicije (3. mjesto) stigla na 80m prepone utrkom brzom 13.33.

Jedno novo lice na 300m je Klara Crnoja s 47.63, u svojoj prvoj utrci pobijedila je u svojoj skupini te sveukupno bila 12.

Kod mlađih kadeta 4. mjesto pripalo je Bruni Di Giustu (8.54) uz sedmoplasiranog Svena Bittnera (8.74) dok je Marko Orešković ovaj puta trčao 300m i bio uvjerljivi pobjednik s 40.78.

Orešković je osim toga pobijedio i na 80m prepone gdje je njegovih 13.21 bilo više nego dostatno za spomenutu poziciju, a trećeplasirani je bio Bruno s 14.01.

Leonora Šogorić kod kadetkinja trčala je 1000m i završila utrku s 3:39,27 čime je zaslužila 6. mjesto.

Još su izvan konkurencije u bacanju seniorske kugle nastupali Demir Kolarević (16.60), Luka Medvidović (12.82) i Josip Miloš (10.90).

Toliko za ovo natjecanje, a već za ovaj vikend očekuju nas nova atletska uzbuđenja, u Varaždinu je na rasporedu prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke.