Pavelić pobjednik cestovne utrke "162 stube"

162 stube, utrka Foto. Safet Čučuk 162 stube, utrka

Po kišovitom vremenu održala se tradicionalna Cestovna utrka "162 stube", utrka je to Medicinskog fakulteta u organizaciji Sportske udruge studenata medicine, SportMEF-a i Studentskog zbora.

Od naših članova prvi se istaknuo Antun Pavelić s pobjedom na 'domaćem terenu' (student je Medicinskog fakulteta) i istrčanim vremenom 13:55,47. Ujedno je to jedino istrčano vrijeme ispod 14 minuta danas!

Svoje mjesto na postolju u apsolutnoj kategoriji pronašla je i Marija Hartl kao drugoplasirana s istrčanih 17:35,14, a iz obitelji Hartl trčali su i mlađi brat Krešimir (35. mjesto - 20:49,22) i otac Darko (41. mjesto - 21:44,54).

Na 4. mjesto (ponovno apsolutna kategorija) pozicionirala se Petra Štefanović istrčavši 21:35,74 dok je s 23:21,99 u cilj ušao tata Vladimir i zauzeo 52. mjesto.

Naša hodačica Hana Hajsok danas je također trčala, i s 22:08,84 u konkurenciji 'medicinarki' zauzela 4. mjesto.

Isprika ako smo zaboravili spomenuti nekog od naših članova (javite nam se ako je tako), u službenim rezultatima nema imena klubova već samo kategorija tako da je propust moguć.

Općenito o utrci...

Prenosimo tekst s trcanja.hr : "Staza je duga 4500 metara, a proteže se preko Mesićeve, Grškovićeve i Rockfellerove ulice te Schlosserovih stuba. Na taj način utrka povezuje dvije temeljne zdravstvene institucije, Medicinski fakultet i Školu Narodnog Zdravlja "Andrija Štampar". Utrka je posebna jer su u stazu uključene stube, njih 162 po kojima je i dobila ime. Staza nije duga pa ukoliko trkač nije najbolje kondicijski pripremljen može je i prohodati, a ipak će nešto učiniti za svoje zdravlje, a zbog svoje neravne konfiguracije dobar je trening za iskusnije trkače.

Pravo sudjelovanja na utrci imaju svi koji žele nešto učiniti za svoje zdravlje, a sudionici se natječu u dvije kategorije, apsolutnoj i kategoriji medicinara. Simbol utrke je srce, koje osim što simbolizira prevenciju kardiovaskularnih bolesti, simbolizira i Valentinovo oko kojeg se utrka održava. Sjetite se na dan zaljubljenih da morate dio ljubavi pokloniti i svom zdravlju, a trčanje je najjeftinija sportska aktivnost i ona kojom se je najlakše baviti. Zbog toga su "162 stube" posebne."

Inače je redovit gost, ali i natjecatelj ovdje gradonačelnik Milan Bandić koji je kao i prošle godine ponovno uspješno istrčao utrku.

Čestitamo našima na ostvarenom!

• Natjecanje: Cestovna utrka "162 stube"
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 22.2.2014.