Osvojeni novi trofeji : Do postolja u svim natjecanjima!

Agramerke su osvojile 2.mjesto u oba dijela natjecanja (kup - 253 i ekipno - 15902) dok je Agramerima 2.mjesto pripalo u ekipnom poretku (14261), a trećeplasirani bili su na kupu (129)! Epilog je to održanog Ekipnog PH/Kupa Hrvatske za seniore i seniorke u Varaždinu.

Cjelokupne rezultate 2.dana možete pogledati ovdje, tako i tko je sve osvajao bodove za kup i ekipno natjecanje. Također, kao i 1.dan, nudimo vam galeriju na ovom linku (Picasa) ili Facebook stranica.

Suci se proslavili na 5000m, pobjede Matošević i štafete!

Lucija Kosaber bila je danas naša natjecateljica na 200m i osvajačica bodova - 26.46 i 9.mjesto! Na 1500m izostanak naše ozljeđene Antonije Žalac su pokušale nadoknaditi Odri Tomas i Monika Delač. Odri je trčala 5:17,02 (7.mjesto), a Monika 5:32,79 (9.mjesto). Rezultati su to vrijedni novih bodova!

Poznato je već kako puno bodova osvajamo na dužim stazama, potvrdilo se to i danas, čak 4 naše atletičarke osvajale su bodove za klub! Nepobjediva, Matea Matošević osvojila je 1.mjesto s istrčanih 16:52,02! Čovjek za sve u klubu, Ljiljana Ćulibrk istrčala je 18:31,65 i u cilj ušla kao četvrtoplasirana! Kakav bi atletika bio sport da suci i tu ne "briljiraju". Nisu se baš proslavili svojim praćenjima u ovoj disciplini i slobodno možemo reći, oštetili našu Jelenu Sajko. Službeni rezultati će reći da je Natalija Sirovica završila utrku na 8.mjestu (20:11,07), a Jelena na 9.mjestu (20:42,72). Nije bilo tako, Jelena je sigurno bila par plasmana iznad!

Marija Gredelj i danas je pomagala u donošenju novih bodova! Na 100m prepone osvojila je 4.mjesto s vremenom 14.72! Još bolji plasman ostvarila je na dalju, skočila je 5.82, rezultat vrijedan 2.mjesta!

Na visu je juniorski nastup "reprizirala" Karla Mišetić. Skočila je 140cm i osvojila 7.mjesto! Na kugli je Valentina Mužarić pobjedila s 15.27! Velika je to pobjeda obzirom i na nastup Sandre Perković. Visok plasman ostvarila je i Petra Gamilec, 4.mjesto s bačenih 12.62! No Petra je već i prije nastupala na bacanju kladiva. Danas je najdalji hitac bio 32.38, rezultat vrijedan 6.mjesta!

Kraj natjecanja kod seniorki bio je u pobjedničkom stilu! Naša štafeta (Sara Luzar-Smajić, Petra Lulić, Lucija Kosaber i Romana Tea Kirinić) je ostvarila pobjedu! Pobjedničko vrijeme bilo je 3:53,68! Nastupala je i druga štafeta (Natalija Sirovica, Matea Matošević, Dora Pakšec i Kristina Vilk) i osvojila 8.mjesto s 4:17,34!

Sjajan finiš Grdenića za pobjedu na 3000m

Za promjenu je danas s osvajanjem bodova započeo Milan Kotur na 100m s preponama. Bio je trećeplasirani s 15.44! U međuvremenu je bacao i koplje - 44.65 i 10.mjesto! Ivor Šipuš danas je nastupao na 200m. Uz nepogodan vjetar u prsa, trčao je 23.81 i osvojio 9.mjesto! Na 800m je Matija Poje trčao 2:04,61 i u cilj ušao kao deseti!

Goran Grdenić je spektakularnim finiširanjem (zadnji krug) u utrci na 3000m  zasluženo osvojio 1.mjesto! Njegovo vrijeme, pobjedničko vrijeme, iznosilo je 9:05,29. Ista dionica, samo sa zaprekama, četiri naša atletičara! Najbrži je bio Bruno Erent, 2.mjesto s istrčanih 10:00,99! Na 4. i 5. mjestu poredali su se Juraj Kralj (10:25,24) i Ivan Bilonić (10:32,83)! Bodove je osvajao i David Grgić, 10:55,74 - 7.mjesto!

Prekretnica u dijelu ekipnog natjecanja dogodila se na troskoku, gdje smo imali predstavnika, a u tim trenucima konkurent za 2.mjesto, Zagreb Ulix, nije. Marko Katalinić skočio je 12.93 i osvojio 6.mjesto! Na motki je nastupao Mislav Mlakar, kojem je ovo bio prvi nastup u ovoj disciplini, ali eto, za ekipno natjecanje Mislav je bio taj koji je trebao osvojiti bodove. To se i dogodilo, osigurao je nove bodove skokom od 290cm i 11.mjestom!

Matija Jakopović i danas je popravljao klupski rekord, ovaj puta na disku! Bacio je 41.35 i osvojio 8.mjesto!

Na štafetama 4x400m imali smo 2 sastava. Agram I (Ivor Šipuš, Milan Kotur, Marko Katalinić i Mislav Mlakar) osvojio je 3.mjesto! Rezultat koji je ostvaren s istrčanih 3:25,73! Osmoplasirani bio je Agram II (Mate Madžar, Filip Jurčić, Denis Erent i Matija Poje), momci su trčali 3:38,42!

Rezime...

Velike čestitke našim djevojkama na dvostruko osvojenim 2.mjestima, ipak ostaje malo žal za 1.mjestima, ali naprosto su ozljeda Žalac i izostanci nekih atletičara ključni razlog nedostatka bodova za 1.mjesto. Svejedno, velika je stvar biti u vrhu, a naše djevojke su uvijek tu, bravo!

Barem jednako velike pohvale zaslužuju i naši atletičari. Pogledajte koliko se često imena naših atletičara ponavljaju u različitim disciplinama i uvidjet ćete kakav su fantastičan rezultat naši momci ostvarili!