Nevjerovatni Agrameri i Agramerke : Apsolutno najbolji!

Fantastična nedjelja u Maksimiru! U sve 3 moguće kategorije, naš klub uvjerljivo je (pro)slavio pobjedu nad konkurentima! Agrameri su osvojili 40 bodova, Agramerke 34 boda, što nam daje i sveukupni zbroj bodova -  ogromnih 74!

Agrameri su najbolje plasiranom konkurentnom klubu pobjegli za čak 9 bodova, Agramerke za još jedan bod više, a sveukupno se radi o velikih 23 boda ispred drugoplasiranog! Nemoramo ni spominjati razlike kod nižeplasiranih klubova...

Natjecanje u prohladnom Maksimiru počelo je u 10:30. Prva utrka na rasporedu bila je u kategoriji mlađih juniora. Od naših, prvi je u cilj stigao Ivan Bilonić i s 13:36 osvojio 5.mjesto! Par plasmana niže, točnije 8.mjesto osvojio je David Grgić s 13:49! David Lavrenčak bio je 11. s 14:25 i odmah iza njega slijedi Roko Ivanović s 14:32! Šesnaestoplasirani bio je Filip Jurčić (14:47) i najmlađi sudionik u ovoj kategoriji (!), Sandro Vugrinčić, trčao je 16:02 i u cilj ušao kao 25.! Ekipi mlađih juniora pripao je pehar za 2.mjesto što je značilo prvih 6 bodova za nas!

P1060888_1280x960

Mlađi juniori na okupu

Nevjerovatno, ali istinito, identičan plasman kao i kod ml.juniora ostvarile su naše najbolje 3 mlađe juniorke u utrci na 2000m! Iva Čutura istrčala je 7:15 (5.mjesto), Dora Pakšec 7:25 (8.mjesto) i Sara Luzar-Smajić 7:36 (11.mjesto)! Iza Sare, u cilj su stigle Lucija Kosaber (7:38) i Odri Tomas (7:39). Ana Fortuna nakon duže bolesti praktički je odmah "uskočila" u tenisice, istrčala 7:50 i osvojila 17.mjesto! Antonela Golubić (najmlađa kao i Vugrinčić!) zauzela je 25.mjesto s 8:40, a Tea Žagar je trčala 8:52 i zauzela 28.mjesto! Po uzoru na mlađe juniore, osvojeno je 2.mjesto i novih 6 bodova!

P1060890_1280x960

Mlađe juniorke na zagrijavanju

U 11h krenula je utrka starijih juniora, njih je čekalo 8000m. Ugodno su dečki iznenadili, i ekipnim 2.mjestom osvojili još 6 bodova! Petoplasirani bio je Ivan Jakovac s 28:30, plasman poslije njega pripao je Juraju Kralju čiji je rezultat iznosio 29:22! Mislav Mlakar u cilj je ušao s 30:34 i osvojio 9.mjesto! S 31:56 Marko Katalinić u cilj je ušao kao 14. dok su Antonio Bandalo (34:53) i  Ivor Šipuš (36:36) osvojili 18. i 19.mjesto!

Još jedan visoki plasman (2.mjesto i 6 bodova!) ostvarile su i starije juniorke na 4000m! Točno 16 minuta rezultat je današnje istrčane trke Monike Delač, rezultat vrijedan 4.mjesta! Petra Lulić ušla je u cilj s istrčanih 16:38 i osvojila 7.mjesto! Na 9.mjestu utrku je završila Karla Mišetić istrčavši 16:51! Jedna pozicija niže pripala je Nataliji Sirovici (17:16) i 22.mjesto pripalo je Sonji Škevin (19:22)!

Nakon četiri osvojenih 2.mjesta uslijedio je i korak dalje - 1.mjesto i 9 bodova, a za njega su se pobrinuli borbeni mlađi kadeti na 1000m! U napetoj borbi u samom finišu, veliko 3.mjesto pripalo je Julijanu Kralju s istrčanih 3:17! Silovitim finišom do 5.mjesta stigao je Filip Svalina (3:24)! Tako je s 3:36 13.mjesto osvojio Filip Zbiljski! Trčali su još i Karlo Beram (3:53 - 26.mjesto), Maksimilijan Međimorec (3:59 - 32.mjesto) i zatim četverac od 34. do 37.mjesta - Ivan Sindičić (4:10), Martin Matković (4:11), Bruno Rožman (4:20) i Marin Svetec (4:33). Razlika je zaista malena, radi se o sekundama u samom kraju trke.

P1060897_1280x960

Neki od naših mlađih kadeta...

Još veća gužva (60 natjecateljica!) i još manja razlika u vremenu bila je kod mlađih kadetkinja na 800m! Tu su već radilo i o stotinkama. Najbolja naša predstavnica bila je Josipa Livaković sa 3:05 (16.mjesto), zatim slijedi Paulina Maljevac sa 3:13 (24.mjesto) i Lorena Vujnović sa 3:15 (27.mjesto). Martina Pejić zauzela je 41.mjesto (3:33), Leonarda Farkaš 46.mjesto (3:38),i na 51., 52., i 53.mjestu poredale su se Lucija Pupić Bakrač (3:44), Karla Anić (3:45) i Martina Grgić (3:46) i Hana Gordić s 3:48 zauzima 55.mjesto. Ekipno smo bili sedmoplasirani što je značilo još 1 novi bod!

Što znači biti dominantan "objasnili" su naši kadeti na 1500m s uverljivom ekipnom pobjedom! Jure Josipović suvereno je pobjedio s 4:40! Anton Strmečki Stakor pridružio mu se s 4:50 i 2.mjestom! Teškog, ali borbenog koraka Matej Anđelić u cilj je ušao s 5:03 i osvojio 5.mjesto! Visoke plasmane ostvarili su i Mateo Kovačić (5:17 - 10.mjesto) i Bruno Jednačak (5:19 - 11.mjesto)! Njegovom bratiču, Karlu Jednačku pripalo je 17.mjesto s istrčanih 5:38. Ispod 6 minuta trčali su i Nikola Gusić (5:53 - 22.mjesto) i Mateo Ćosić (5:59 - 24.mjesto)!

P1060900_1280x960

Karlo Jednačak, Jure Josipović, Antun Strmečki Stakor, Mateo Kovačić i Ljiljana Ćulibrk

Nastavila se "žetva" bodova i kod kadetkinja na 1000m! Bile su drugoplasirane u ekipnom poretku!  Već dosta spominjano 5.mjesto u ovom članku osvojila je Katarina Ivšac s 3:21, a Anamarija Petreš i Jelena Brkić osvojile su 7. i 8.mjesto (3:26 i 3:27)! Blizu je bila i Nika Rakić s 3:29, vrijeme vrijedno 10.mjesta! Iva Šakić trčala je 3:32 i osvojila 12.mjesto dok je Dora Renić trčala 3:37 (14.mjesto)! Antonija Vuglec je s istrčanih 3:47 u cilj ušla kao 20., a 23. i 24.mjesto pripalo je Ani Glavaš (3:52) i Karli Zuanović (3:53). Nešto više od 4 minute, točnije 4:02 rezultat je Ive Žugaj koji joj je donio 33.mjesto.

{pullquote}REKORD

Danas je nastupilo preko 500 trkača iz 29 klubova u 12 utrka u svim uzrastima što je najviše do sada u povijesti ovog natjecanja i ponosimo se što u ovom statističkom podatku mi zasigurno imamo veliku ulogu!{/pullquote}

U 12:40 startala je utrka seniorki na 4000m! Kada spomenemo podatak da je svih naših 5 atletičarki osvojilo plasman unutar prvih 10 mjesta, više nego jasno je tko ovdje pobjeđuje u ekipnom poretku! Marina Milković s istrčanih 14:45 ostvarila je 4.najbolje vrijeme na ovoj utrci! Odmah iza nje, Antonija Žalac s 15:02 osvojila je 5.mjesto! Na 7.mjestu i s 15:37 utrku je završila Romana Tea Kirinić! Danijela Grgić (16:07) i Marija Gredelj (16:12) osvojile su 9. i 10.mjesto!

Istu dionicu trčali su i seniori! Sjajna utrka u kojoj je Goran Grdenić fenomenalnim finiširanjem slomio svog suparnika, Sinišu Majdandžića i pobjednički prošao kroz cilj! Vrlo dobro trčao je i Bruno Erent koji je proteklih dana muku mučio s bolnom nogom, ali s istrčanih 15:27 je mogao računati na 3.mjesto! Visok plasman, 6.mjesto ostvario je i Matija Krivec trčavši 12:45! Time su naša prva trojica osigurala još jednu ekipnu pobjedu! Poslije je pred samim ciljem uslijedila još jedna gužva pa su ponovno odlučivale sekunde (i manje). Matija Poje je s 14:08 osvojio 29.mjesto, Denis Erent s 14:58 je 38. i Rok Petrač je u cilj ušao kao 55. (19:02)!

{pullquote}PODRŠKA

Navijanje i bodrenje također je bilo na razini, kao i slavlje na kraju natjecanja! Šteta što ni tu nije bilo konkurencije...{/pullquote}

I za sam kraj, bilo je vrijeme i za duže seniorske utrke - seniorke su trčale 8km, a seniori 12km.

Kod seniorki, sve naše predstavnice (4) su ostvarile plasman među prvih 10! Najbolja je bila Matea Matošević kao drugplasirana s 28:40, slijedi čovjek za sve u klubu - Ljiljana Ćulibrk s 31:23 i 5.mjestom i Jelena Sajko sa 6.mjestom i 34:36! Desetoplasirana bila je Danijela Vrhovski, trčala je 37:57! Time je osvojen još jedan trofej za 2.mjesto!

Još jedan bod za kraj osvojili su seniori! Mladen Momić osvojio je 23.mjesto istrčavši 45:49! Vladimir Žic trčao je 48:05 i ostvario 30.najbolje vrijeme! Blizu je i tu naš Meštar - Mladen Meštrović trčao je 48:34 i osvojio 33.mjesto! Zoran Poznanović (50:31), Ivan Bošnjak (51:41) i Roman Rožman (54:45) ulazili su kao 39.,40. i 41. u cilj i uspješno završili utrku!

P1060906_1280x960

Mladen Meštrović u akciji

Ekipno prvenstvo Hrvatske veliko je natjecanje u kojem sudjeluju apsolutno sve kategorije i prava je čast pobjediti ovako uvjerljivo na takvom kompletnom natjecanju!

P1060923_1280x960

Agramovci na okupu

Osim toga, pobjeda na ovom natjecanju pravi je dokaz sjajnog rada i napretka u našem klubu! Primjerice u muškoj konkurenciji, 2009. osvajamo 17 bodova i 5.mjesto. Iduće godine s 22 osvojena boda osvajamo 3.mjesto i konačno, ove godine napravljen je pobjednički korak prema 1.mjestu s čak 40 bodova! Zbrojite li 2009. i 2010. godinu, nećete dobiti toliko!

P1060930_1280x960

Presretni Grdenić s trofejom za 1.mjesto u muškoj konkurenciji

U ženskoj konkurenciji 2009. smo bili drugoplasirani da bi 2010. dominantno pobjedili i ove godine pokazali da se ne radi o slučajnosti!

P1060932_1280x960

Matea Matošević s "potvrdom" da su i Agramerke najbolje bile danas

Dotaknimo se i sveukupnog poretka - 2009. su osvojena 44 boda (3.mjesto), 2010. za bod nam izmiče 1.mjesto (63 osvojena boda) i ove godine smo otišli "do kraja"!