Naši članovi nastupali na 21. izdanju Turopoljske utrke

Goran Murić i Ante Mimica Foto : Safet Čučuk Goran Murić i Ante Mimica

Maraton klub Velika Gorica tradicionalno organizira Turopoljsku utrku na kojem sada već tradicionalno nastupaju i naši članovi.

Održale su se dvije utrke, jedna dugačka 5km i druga dugačka 21km (polumaraton).

U konkurenciji kadeta na 5km je 4. mjesto osvojio Luka Livaković s istrčanim vremenom 20:46. Luka je inače još uvijek mlađi kadet, a da na ovom natjecanju postoji i ta kategorija, bio bi uvjerljivo prvoplasirani!

Kod kadetkinja odnosno juniorki su nastupale Josipa Livaković i Petra Štefanović. Josipa je stigla prva u cilj (20:25), a Petra kao četvrtoplasirana (23:58). Osim odličnih pojedinačnih plasmana, Josipi i Petri pripala je i ekipna pobjeda!

Na polumaratonskoj utrci su nastupali Ante Mimica, Goran Murić i Mladen Meštrović. Ante je stigao nešto ranije u cilj, pripalo mu je sveukupno 10. mjesto zahvaljujući istrčanih 1:16:26. Goran je zauzeo 14. mjesto, a dionicu je istrčao za 1:17:56. Meštar je u ovoj utrci osvojio 25. mjesto, a njegovo vrijeme je 1:25:24. Osim što su još u različitim dobnim kategorijama osvojili još više (logično) plasmane, pripalo im je i 3. mjesto u ekipnom poretku polumaratonaca, a isključimo li međunarodnu konkurenciju, možemo govoriti o domaćoj ekipnoj pobjedi!

Moramo još spomenuti kako je neumorni Mladen nastupao dan ranije u Übersbachu (Austrija) i to čak dva puta! U 10 sati se održao polumaraton, a Mladen je u konkurenciji 132 trkača osvojio 14. mjesto istrčavši 1:26:25. Pet sati kasnije održala se utrka na 7km na kojoj je Mladen također nastupao i ciljem prošao kao 40. i vremenom 27:57.

Bilo je to sve u sklopu kombinacije (21km + 7km) na kojoj je Mladen u konačnici osvojio 5. mjesto u M40 kategoriji i može biti zadovoljan, nikad dosada nije bio tako brz ovdje. Očito je uspješno već idući dan tu brzinu prenio i na 21. Turopoljsku utrku gdje je bio još brži. Svaka čast Mladenu, u jednom vikendu je na natjecanjima "skupio" skoro 50km ako zbrojimo duljine staza svih utrka.

Ako je još netko nastupao, a nije spomenut, unaprijed se ispričavamo, ravnamo se prema onome što piše pod "Klub", a treba uzeti u obzir kako rezultati nisu najtočniji pa će zasigurno biti ispravaka.

Svima čestitamo na istrčanom tijekom ovog vikenda!