Mlađeseniorke najbolje, sveukupno drugi!

Gotovo je pojedinačno PH za mlađe seniore-ke održano u Zagrebu. Drugi dan osvojili smo još 6 zlatnih medalja! Natjecanje je ponovno obilježila Romana Tea Kirinić, najuspješnija atletičarka ovog prvenstva!

Nakon jučerašnjih 400m, Ivor Šipuš danas je trčao na 200m.  U svojoj skupini bio je 5. s 23.42! Sveukupno je osmoplasirani!

Na 3000m Goran Grdenić je viceprvak Hrvatske! Njegov današnji istrčani rezultat iznosi 9:45,77. Bruno Erent otišao je korak dalje, osvojio je zlatnu medalju na 3000m zapreke! Vrijeme pobjednika je 10:07,26! Još su trčali Juraj Kralj i Jan Jurak. Juraj je osvojio 5.mjesto s 11:47,47 dok je Jan s 12:09,97 završio utrku na 7.mjestu!

Kod Agramerki, Romana Tea Kirinić trčala je na 200m. Plasman ne treba pogađati - 1.mjesto s istrčanih 25.41! Jednostavno, lagano i rutinski, tako to izgleda u njezinim utrkama!

Antonija Žalac nastavila je gdje je i jučer stala - osvojila je novo zlatno odličje, ovaj puta na 800m! Trčala je 2:12,05! Nastavit ćemo u pobjedničkom tonu, Matea Matošević danas je osvojila novu zlatnu medalju! Na 3000m je za pobjedu trebalo trčati 9:53,76!

Nastavak dominacije nastavio se i na skoku u dalj! Marija Gredelj obranila je naslov mlađeseniorske prvakinje Hrvatske! Za pobjedu je skočila 5.92!

Helena Gilja na visu skočila je 173cm i osvojila srebrno odličje! Odličje istog sjaja osvojila je i Valentina Mužarić na kugli! Njezin najbolji i najdalji hitac danas je bio 13.49! Bacala je još i Petra Gamilec - 10.79 i 7.mjesto!

I pobjednički kraj na štafeti 4x400m! Naš sastav (Iva Čutura, Antonija Žalac, Ana Turk, Romana Tea Kirinić) trčao je 3:55,02, rezultat kojim je Romana Tea Kirinić ušla pobjednički cilj za svoju 4.medalju (i to sve 4 zlatne) na prvenstvu! Bravo!

Iz godine u godinu, rezultati sve bolji i kvalitetniji. Čestitke našim atletičarima i trenerima na sjajan posao koji rade! Ne sumnjamo u nastavak sjajne serije već idući tjedan, čeka nas pojedinačno seniorsko PH!