Mlađi kadeti i kadetkinje zaključili ovogodišnji dvoranski serijal natjecanja u Rijeci

Gužva u Rijeci Foto: AK Agram Gužva u Rijeci

Zadnji puta ove godine (što se dvorane tiče) putovali smo u Rijeku, ovaj puta s našim mlađim kadetima i kadetkinjama (U16).

Mnogi od njih prvi puta su uopće nastupali na atletskom natjecanju te ne sumnjamo da će nakon ovog natjecanja i njima biti lakše…

Na 60m mlađih kadetkinja dvije naše atletičarke kvalificirale su se u B finale, Nika Kozlinger i Vita Penezić s utrkama od 8.64 I 8.70. Osim njih, trčale su još Lara Jurčić (26. mjesto – 8.92), Karla Puntarić (36. mjesto – 9.20) i Nika Marković (37. mjesto – 9.21).

U B finalu nešto bržu utrku pružila je Vita istrčavši 8.65 za 2. mjesto, a nakon nje je trećeplasirana bila Nika vremenom 8.69.

Na 55m prepone u kvalifikacijama je trčala Monika Čleković i njezinih 10.09 vrijedilo je 11. mjesta. Skok u dalj najbolja od naših bila je Nika sa skokom od 4.67, a slijede Monika (14. mjesto – 4.57), Vita (22. mjesto – 4.42) i Lea Kozlinger (27. mjesto – 4.30).

Dugo je trajao maratonski dalj mlađih kadetkinja, tako da je za to vrijeme počeo i vis mlađih kadetkinja u kojem je najbolja od naših bila Tea Mijatović skočivši 1.39 za 7. mjesto, a prvi puta je nastupala i Ema Leko, njenih 1.25m vrijedilo je 14. mjesta.

Kod mlađih kadeta vrlo dobre nastupe ostvario je Bruno Perec. Prvo je 60m istrčao za 8.42 čime je zaslužio novu, finalnu utrku gdje je bio neznatno sporiji i s 8.52 zauzeo 6. mjesto.

Na dalju je bio osmoplasirani skočivši 4.52, općenito je to disciplina gdje standardno centimetri prave poprilično veliku razliku, još kod ovih uzrasta…

Uz njega je prvi puta nastupao i Goran Šustek, njegovih 4.22 vrijedilo je 14. mjesta. Još bolji bio je na skoku u vis gdje je preskočivši 1.34 zauzeo 4. mjesto.

Čestitke našim mlađim kadetkinjama i kadetima na postignutim rezultatima i plasmanima!

• Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe kadete i kadetkinje
  • Mjesto: Rijeka
  • Datum: 18.2.2018.