Matošević pobjedom i rekordom izborila EP do 23 u Ostravi!

Osim nje, i Goran Grdenić prvak je Hrvatske na 10 000m, a Ljiljana Ćulibrk, prošlogodišnja viceprvakinja, otišla je korak dalje!

Po vjetrovitom vremenu, poznatom neprijatelju dugoprugaša, nastavili smo pobjednički niz u Sinju! Na novom atletskom objektu, natjecanje je bilo odlično organizirano. Nakon nedavne pobjede na momčadskom PH u krosu, još jednom smo pokazali dominaciju na trkačkim disciplinama! S osvojene 3 zlatne medalje, 1 srebrnom i 2 brončane, bili smo uvjerljivo najuspješniji klub!

Matea Matošević trčala je fantastičnih 35:44,99 (Hrvatski rekord za mlađe seniorke!) - vrijeme kojim je posve zasluženo osvojila zlatnu medalju i mogućnost odlaska na Europsko prvenstvo do 23 godine u Ostravu! Bravo Matea!

U konkurenciji seniora, Goran Grdenić za zlatnu medalju trčao je sam od prvog do posljednjeg metra ostavivši konkurenciju iza sebe i istrčao 33:28,02! Medalju brončanog sjaja osvojio je Bruno Erent! Njegovo vrijeme iznosi 34:52,65 (osobni rekord!)! Odmah iza njega bio je Matija Krivec. U svom atletskom debiju, istrčao je sjajnih 35:10,72!

Ivan Jakovac, još jedan debitant, u hrabroj utrci juniora došao je do brončanog odličja rezultatom 35:48,24!

Osim trkačkog djela, osvojene su dvije medalje i u hodanju! Ljiljana Ćulibrk rezultatom 30:37,92 uvjerljivo je osvojila zlato postavivši novi osobni i klupski rekord! U konkurenciji mlađih juniorki, na 3km, odlična Iva Čutura osvojila je srebrnu medalju (19:39,56) !

Čestitamo svim trkačicama, hodačicama i trkačima na sjajnim i uspješnim nastupima! Bravo!

{rss uri=https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/atletskiklubagram/albumid/5588522753078150209?alt=rss&kind=photo&hl=hr limit=25 }