Kup je naš!

Završen je Kup Hrvatske za juniore i juniorke, završena je Agramova dominacija na ovom natjecanju. Sveukupno smo uvjerljivo prvi s osvojenih 484 bodova! Agramerke su pobjedile i obranile prošlogodišnju pobjedu s 259 bodova, a Agrameri osvojili 2.mjesto s 225 bodova!

Uvijek je teško rezimirati i sažeti izvještaj nakon ovakvih velikih pobjeda, ali pokušati ćemo...

JUNIORKE

Na 200m najbrža je od naših bila Lucija Kosaber, trčala je 26.64 i osvojila 8.mjesto (5 bodova)! U osvajanju bodova sudjelovala je i Nika Rakić, 10.mjesto (26.81) i nova 3 boda! Nastupale su još i Jelena Brkić (27.20 - 13.mjesto), Samira Beriša (27.67 - 18.mjesto) i najmlađa od svih naših natjecateljica u ovoj disciplini, Iva Šakić (22.mjesto - 27.84).

Ponovno je briljirala Romana Tea Kirinić, danas je nastupala na 800m i lakoćom pobjedila s istrčanih 2:17,72 u tenisicama. Romana ima problema s ahilovom tetivom te je trčanje u tenisicama predstrožna mjera. Bodove su osvajale i još 3 naše djevojke - Katarina Ivšac, Anamarija Petreš i Odri Tomas. Katarina je trčala 2:23,62 (9.mjesto), Anamarija 2:26,61 (11.mjesto) i Odri 2:32,33 (12.mjesto). Malo je nedostajalo Josipi Čičak, zauzela je 13.mjesto s istrčanih 2:34,77.

Na 3000m trećeplasirana bila je Ana Fortuna! Ana je u cilj ušla s 10:49,99 (novi osobni!) i osvojila 10 bodova za klub. Dora Pakšec je trčala 11:25,27 i osvojila 7.mjesto dok je Dora Renić osvojila 9.mjesto s istrčanih 12:16,06. Kad se zbroji, djevojke su također osvojile 10 bodova!

Vratimo se bržim disciplinama, bodovi su se osvajali i na 400m prepone. Čak 4 naše djevojke su sudjelovale! Najbolja je bila Karla Zuanović s 1:11,38 (7.mjesto), iza nje slijedi Natalija Sirovica (1:12,70) pa zatim na 11.mjestu (1:14,38) bila je Petra Lulić. Ovo nije njezina disciplina, ali svaki bod može imati važnu ulogu u kupu i bitno je pomoći! Još jedan bod osvojila je Tia Borković 12.mjestom (1:17,08). Iva Čutura je s istrčanih 1:22,46 završila na 13.mjestu.

Sara Luzar-Smajić bila je naša osvajačica bodova na skoku u dalj. Danas je najdalje skočila 5.06 (6.mjesto) i osvojila 7 bodova! Spomenimo još i nastupe Lare Juriše (18.mjesto - 4.41), Dore Brlek (20.mjesto - 4.32) i Reine Tomas (21.mjesto - 4.26).

Uspješnija je Lara bila na visu, skočila je 145cm i 10.mjestom osvojila 3 boda! Još uspješnija bila je Karla Mišetić na jednoj poziciji više s preskočenom istom visinom. Osvojila je 4 boda!

{pullquote}PONOVNO NAPREDAK

Prošle godine sveukupno smo bili drugoplasirani, Agramerke su bile prvoplasirane dok su Agrameri osvojili trofej za 3.mjesto. Ne samo da su rezultati ponovljeni (Agramerke ponovno prve, ponovno dokazivanje nikad nije jednostavno!) već su još bolji! Naprosto sjajno!

{/pullquote}

Padali su bodovi i na kugli. Pobjedila je Valentina Mužarić s 15.18 (novi osobni), blizu je i Petra Gamilec na 3.mjestu (12.74 - 10 novih bodova), 9.09 Josipe Šolčić osiguralo je 10.mjesto i 3 boda i 12.mjesto pripalo je Mariji Alivojvodić (8.61). Spomenimo i nastup Mirne Palac, 14.mjesto i 7.05.

Osim na 400m prepone, Petra Lulić je osvajala bodove i na koplju! S bačenih 27.10 zauzela je 11.mjesto i donijela nova 2 boda! Marija Alivojvodić je danas najdalje bacila 18.02 i završila na 16.mjestu.

Štafete na 4x400m donijele su juniorkama čak 20 bodova! Očito je kako su naši treneri sjajno izbalansirali naše dvije štafete jer su osvojile 2. i 4.mjesto! Agram II štafeta u sastavu Sara Luzar-Smajić, Petra Lulić, Jelena Brkić i Lucija Kosaber trčala je 4:03,03 dok je Agram I štafeta u sastavu Iva Šakić, Nika Rakić, Karla Zuanović i Romana Tea Kirinić trčala 4:07,28!

JUNIORI

Kao i jučer, samo danas na 200m (a ne 100), osvajanje bodova započelo je Mislavom Mlakarom i Ivorom Šipušom. Mislav je trčao 23.45 i osvojio 10.mjesto dok je Ivor na 12.mjestu s 23.64! Trčali su još i Mate Madžar (16.mjesto - 24.16), Karlo Rupil (21.mjesto - 24.64) i Mateo Kovačić (22.mjesto - 24.83).

Petoplasirani je bio Filip Jurčić na 800m. U cilj je ušao s istrčanih 2:07,07 i osvojio 8 bodova! Odmah do njega je David Lavrenčak s istrčanih 2:16,53 dok  je Antonio Bandalo s 2:21,55 osvojio 11.mjesto i 2 nova boda!

Jure Josipović nakon jučerašnjeg pada je odlučio "iskaliti bijes" na današnjoj utrci na 3000m. (Pre)silovio je krenuo i od prvog metra preuzeo vodstvo koje je u solo utrci povećavao iz kruga u krug. Na kraju je istrčao sjajnih 8:57,77 (osobni rekord)!. Nikako ne smijemo zaboraviti Antona Strmečkoga, također visoko pozicioniranog - 3.mjesto i 9:24,08! Pomogao je i Mateo Ćosić, njegovih 11:18,62 donijeli su mu 11.mjesto, a nama 2 boda!

Malo koja disciplina danas je prošla bez naših natjecatelja, tako je i na 400m prepone. Denis Erent je trčao 1:03,54 i osvojio 8.mjesto (5 bodova).

Jedna stvar također je sigurna, bio je ovo vikend Juraja Kralja, tzv. "kraljevski vikend". Ostvario je novu pobjedu na 3000m s zaprekama s najbolje istrčanim vremenom u životu - 10:32,77! Također je očito kako ne može proći jedan dan natjecanja, a da netko od naših ne padne. Danas je ta "čast" pripala Ivanu Biloniću koji je nespretno preskočio zapreku i nije se dočekao na noge. Ipak, želja za dobrim rezultatom i plasmanom uvijek su tu i na kraju je s 10:36,30 osvojio 4.mjesto! Odmah iza njega, u cilj je ušao David Grgić, njegovo vrijeme iznosi 10:46,26!

Vrijeme je i da spomenemo tehničke discipline. Na troskoku je Marko Katalinić danas najdalje skočio 12.59 i 7.mjestom osvojio 6 bodova! Demir Kolarević ponovio je jučerašnji plasman s kugle, ovaj puta je petoplasirani bio na disku! Bacio je 36.51! Bodove je osvojio i Nikola Hrelec, njegovih 28.17 vrijedno je 10.mjesta! Identičan plasman ponovio je na bacanju kladiva s 29.14, a iza njega slijedi Demir s 27.44!

I šećer na kraju, 4x400m štafete, gdje smo zaista mogli uživati u borbenosti i hrabrim trkama koje su naši momci pružili! Agram I (Mateo Kovačić, Ivor Šipuš, Marko Katalinić i Mislav Mlakar) trčao je 3:29,15 i stigao do velike pobjede nad ostalim konkurentima! Visok plasman, 5.mjesto ostvario je i ništa manje hrabriji Agram II (Mate Madžar, Leon Glumpak, Karlo Rupil i Denis Erent) s istrčanih 3:40,16! Juniori su također po uzoru na svoje kolegice, sveukupno osvojili 20 bodova!

Moramo i spomenuti ogromne bodovne razlike u sveukupnom poretku (+106!) i u poretku juniorki (+110!), zaista rijetko viđena dominacija! Čestitke svima, bravo!

Eto, gotovo je i ovo natjecanje, hvala svim našim atletičarima na njihovim nastupima, rezultatima i plasmanima! Hvala i njihovim trenerima koji su ih pripremili za ovaj vikend i ovo natjecanje! Relativno smo mlad klub i ovo osvajanje kupa još je jedan lijep podatak za naše klupske uspjehe!