Kišovito, ali uspješno 4. kolo HALS-a za mlade Agramere i Agramerke

4x60m limači - Bruno Di Giusto i Marko Orešković za zaključak dominacije u ovoj kategoriji Foto: Nikola Di Giusto 4x60m limači - Bruno Di Giusto i Marko Orešković za zaključak dominacije u ovoj kategoriji

Hrvatska atletska liga sjever u svojem 4. kolu održala se u Zagrebu, nastupale su kategorije limača i limačica te mlađih kadeta i mlađih kadetkinja. Vrijeme nije bilo bajno, ali regularnost nije bila narušena i to je najbitnije, ne može svaki put biti sunčano i toplo, pogotovo sada kada se već nalazimo u listopadu.

Osim pojedinačnim, vrlo smo zadovoljni i ekipnim poretcima, limači i mlađe kadetkinje su pobijedili, a limačice i mlađi kadeti zauzimaju 2. mjesto!

Limačice

Korina Sajko bila je najbrža Agramerka u ovoj kategoriji s vremenom bržim od 9 sekundi na 60m, točnije 8.98. Time je zauzela sveukupno 2. mjesto u ovoj disciplini koja se trči iz visokog starta. Anja Tvrtković je ovdje zauzela 4. mjesto istrčavši 9.25.

Korina Sajko

Liga je posebno osjetljiva na spomenutu dobnu kategoriju iz naslova i već ranije se primjenjivao princip u kojem se za svako godište dijeli medalja. Jedino što se to kasnije ne nalazi u službenim rezultatima (da netko ne bude zbunjen). Tako je inače sveukupno petoplasirana Nika Kozlinger pobijedila u godištu 2005.! Njezinih 9.37 bilo je više nego dostatno za spomenuti uspjeh.

Kod godišta 2006. Lara Jurčić je srebrna s istrčanih 9.75, sveukupno 15. vrijeme. Na 60m još su nastupale Nika Matak (9.94 - sveukupno 21. mjesto), Lea Kozlinger (10.10 - sveukupno 29. mjesto) i Marija Piškor (10.70 - sveukupno 49. mjesto).

Skok u dalj nam je donio srebrno odličje za Anju, skočila je 4.21 čime nije bila daleko ni od 1. mjesta. Samo tri centimetra manje skočila je Korina i zauzela 3. mjesto i osvojila novu medalju, ovaj puta brončanog sjaja.

Za godište 2005. Nika je također osvojila novo odličje (brončano) skočivši do 3.66, rezultat vrijedan sveukupno 12. mjesta. Blizu je bila druga Nika, prezimena Matak, skočila je 3.62 i osvojila sveukupno 14. plasman. Do medalje (2006. godište) ovdje je stigla Lara sa skokom od 3.56.

Lea i Marija su se poredale na (sveukupno) 33. i 34. mjestu skočivši 3.20 odnosno 3.19.

Uspješne nastupe 'zaokružila' je štafeta 4x60m, Lara Jurčić, Nika Kozlinger, Anja Tvrtković i Korina Sajko zajedničkim snagama istrčale su 36.06 i svom kompletu medalja pridodale srebro!

Limači

Nije se previše promijenila situacija iz prijašnjih izdanja, kolo na 60m i dalje vode zlatni Marko Orešković i srebrni Bruno Di Giusto! Zlatni je istrčao 8.50, a srebrni 9.06. Bio je prisutan i vjetar u prsa (-0.9), ali do novih uspjeha ih nije omeo. Nisu bili jedini, lijepo su trčali i Bruno Perec (12. mjesto - 9.63), Antonio Toić (18. mjesto - 10.04) i Filip Szabo (32. mjesto - 10.69).

Na 400m (trčalo se načinom američkog starta, svi odmah kreću u prvu stazu) imali smo jednog predstavnika, Niko Kožul je spomenutu dionicu istrčao za 1:20,77 te zauzeo 7. mjesto.

Skok u dalj donio je novu uvjerljivu pobjedu Marka sa sjajnim skokom od 4.77! Bruno je skočio do 4.19 i tako bio trećeplasirani u poretku. Drugi Bruno, Perec, skočio je 3.23 što je sveukupno bio skok vrijedan 21. mjesta. Dva centimetra manje je skočio Antonio i tako zauzeo 23. mjesto. Filipovih 2.77 vrijedilo je 31. mjesta.

Uvjerljivu pobjedu vidjeli smo na 4x60m, članove štafete Agrama (Bruno Perec, Antonio Toić, Bruno Di Giusto i Marko Orešković) nitko danas nije mogao pobijediti, u cilju je ostvareno vrijeme od 36.81!

Mlađe kadetkinje

Ovdje smo bili posebno dominantni. Ema Vukadin bila je odlična kroz cijelu sezonu pa nije bilo razloga da ne bude i danas tako. Istrčala je 60m za 8.24 i suvereno pobijedila! Trećeplasirana je bila Marta Bošnjak, njezinih 8.58 je vrijedilo toga, a blizu nje je četvrtoplasirana Eva Mačković s istrčanih 8.62.

Točno 9 sekundi istrčala je Lorena Vrbančić i zaslužila 7. mjesto,

Na 200m naše prvo ime, ali i same utrke bila je pobjednica Hana Ostojić s 27.54! Ema je istrčala 27.71 i po plasmanu nalazi se odmah iza Hane. Šteta za samu utrku i rezultat da ipak nisu bile u istoj skupini. Osim njih, na 4. mjestu pozicionirala se Marta s 28.11, a i Eva je uspjela biti brža od 29 sekundi (28.97).

Hana Ostojić i Marta Bošnjak

Beata Bujdo je sa 29.36 bila sedmoplasirana dok je Lara Kovač s vremenom 30.58 završila natjecanje kao sveukupno 12.

Najduža disciplina ovog kola bila je 400m u kojoj je najbrža Agramerka bila Lea Glas, od prvog mjesta je krenula hrabro i nagrada za pravi pristup je 3. mjesto s 1:06,93. S njom je u finišu bila i Josipa Molnar, u cilj je ušla s 1:07,35. Trčale su još Ana Petrović (1:10,74 - 8. mjesto) i Nika Obajdin (1:17,40 - 12. mjesto).

Prva disciplina u samom startu natjecanja bila je 80m prepone, u njoj je jedina Agramerka bila Ana Kardum. Pobijedila je u svojoj skupini sa 15.53, a sveukupno je vrijeme vrijedilo 5. mjesta. Zatim je produžila na skok u vis gdje je još bolje nastupila preskočivši 140cm čime je osvojila 2. mjesto!

Najbolji, pobjednički nastup imala je Lea Babić preskočivši 143cm! Skakale su još Laura Klarić (125cm - 8. mjesto), Anja Kralj (115cm - 10. mjesto), Laura Kordej (110cm - 11. mjesto) i Lucija Joksović (105cm - 17. mjesto).

Malo za promjenu umjesto koplja Patricia Jukić bacala je vortex i s hicem od 43.60 osvojila 3. mjesto. Na bacalištu smo od naših pratili još Lanu Mačković koja je bacila točno 33 metara i osvojila 12. mjesto, a na 13. i 14. mjestu Tena Svetec (33.20) i Marta Vojtušek (31.10). Ne zaboravljamo ni Anju Kralj sa 27.60 na 16. mjestu.

Vjerojatno najimpresivniju predstavu pružila je naš Agram I sastav na 4x100m. Eva Mačković, Marta Bošnjak, Hana Ostojić i Ema Vukadin iz metra u metar su povećavale prednost i pobjeda je ostvarena s više od 3 i pol sekundi prednosti! Točnije, elektronski je izmjereno 52.50. Da se dijele medalje, imale bi ju i mlađe kadetkinje iz Agrama II, Lorena Vrbančić, Ana Kardum, Patricia Jukić i Beata Bujdo su sa 57.54 osvojile 3. mjesto.

Mlađi kadeti

Luka Dubajić istrčao je utrku na razini ovosezonskih najboljih rezultata i sa 8.01 na 60m stigao do nove pobjede u svojoj karijeri! Šteta da ove sezone nije uspio prijeći granicu od 8 sekundi, ali to je samo pitanje nekih od idućih utrka jer u godinama koje slijede, očekujemo da bude samo još bolji.

Luka Dubajić

Na 3. mjesto 'probio' se Luka Biošić, trebalo je istrčati 8.35 što je i napravio. Nino Kolić se nakon serije nastupa u bacačkim disciplinama ovaj puta okušao ovdje i sa 8.40 plasirao na 8. mjesto. Šteta da je njegov brat Jan bio malo nestrpljiv na startu i završio kao diskvalificiran. No isto tako je potaknuo i pitanje ima li smisla da u ovoj kategoriji se provodi pravilo diskvalifikacije kod prvog pogrešnog starta.

Luka je povezao 60m sa 200m i ostvario dvostruku pojedinačnu pobjedu! Njegovih 26.18 bilo je više nego dovoljno za novu pobjedu, a vjetar u prsa bio je blag (-0.3). Osim njega, ovdje smo gledali i Matea Jurišića (10. mjesto - 29.74), Jana Kolića (13. mjesto - 32.39) i Darija Brebera (15. mjesto - 35.98).

Potonji je uz 200m skakao u dalj, 3.46 vrijedilo je 19. mjesta. Godinu dana stariji Nino je skočio do 4.26, rezultat za 11. mjesto.

Ivan Vukančić istrčao je vrlo dobrih 400m i za 1:04,52 stigao do 2. mjesta u utrci u kojoj smo još pratili četvrtoplasiranog Klaudija Strahonju  (1:06,72) i šestoplasiranog te sedmoplasiranog Vitu Idžana (1:10,40) i Roku Mandića (1:11,54).

Natjecanje je zaključeno 4x100m štafetama. Mateo Jurišić, Ivan Vukančić, Luka Biošić i Luka Dubajić sačinjavali su Agram I i osvojili 2. mjesto u vremenu 53.76.

Čestitamo svima na ostvarenim plasmanima, rezultatima isto kao i osvojenim medaljama! Vrijeme danas mlađim kategorijama nije bilo naklonjeno, ali drago nam je da naši najmlađi članovi i članice nisu bili pod dojmom toga već su ga nadišli i ponovno nas sve oduševili. Bravo!

• Natjecanje: Hrvatska atletska liga sjever - 4.kolo, mlađe kategorij
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 3.10.2015.