Kiša nije sputala mlađe dobne kategorije na 5. kolu HALS-a

Mokro, ali veselo Foto: AK Agram Mokro, ali veselo

U kišnom i hladnom Zagrebu se održalo 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever na kojem su nastupali limači i limačice, mlađi kadeti i mlađe kadetkinje te stariji kadeti i kadetkinje.

Vrijeme ipak nije spriječilo održavanje natjecanja, tako da smo od jutarnjih sati (10h) do popodnevnih sati (15h) pratili mlade nade hrvatske atletike, a pod tu kategoriju zasigurno spadaju i naši članovi.

Limači i limačice

Na 60m najbrža kod naših limačica bila je Hana Ostojić kao petoplasirana s rezultatom 9.38. Osim Hane, nastupale su i Lucija Barišić, Lara Kovač i Josipa Malnar. Luciji je pripalo 11. mjesto (9.89), Lari 13. mjesto (10.10) i Josipi 22. mjesto s 10.73.

Hana se ponovno iskazala malo kasnije u disciplini 200m, spomenutu dionicu istrčala je za 31.70 i u sveukupnom poretku pripalo joj je 3. mjesto! Lucija je ostvarila još bolji plasman naspram 60m, njezinih 33.65 vrijedilo je 10. mjesta, a Josipa je plasmanom također bolja (35.56 - 14. mjesto).

Najduža disciplina u ovoj dobnoj kategoriji je 600m, a mi smo ovdje imali pobjednicu, a to je Lea Glas! Vodila je od prvog do posljednjeg metra i posve zasluženo stigla kao prvoplasirana u cilj s vremenom 2:00,30. Sama je rekla kako je željela istrčati utrku bržu od 2 minute, ali to je nešto što će se kad-tad dogoditi i naša jedina predstavnica u ovoj disciplini može biti zadovoljna svojim nastupom.

Marti Bošnjak na skoku u dalj (zona) zaista je malo nedostajalo da skoči preko 4 metra s obzirom na konačni rezultat od 3.98, a njime je osvojila 5. mjesto. Deset pozicija niže nalazi se Lara Kovač koja je u tim trenucima upravo završila sa 60m. Ona je skočila 3.24. Ne zaboravljamo ni Hanu Urukalović kao 26. s 2.56.

U ovoj disciplini nije nastupilo dosta natjecatelja, najveći razlog odustajanja zasigurno je bilo vrijeme.

Marko Orešković danas je bio najbrži Agramer na 60m, pripalo mu je 2. mjesto s istrčanih 9.04! Odmah do njega na sljedećem, 3. mjestu je Ivan Šćulac s 9.29, a blizu je Ivan Vukančić kao šestoplasirani s 9.40. Lovro Fulgosi je s 9.58 stigao do 9. mjesta, a s četiri stotinke slabijim vremenom Mateo Jurišić je desetoplasirani.

Nastupao je i Filip Hakala, zauzeo je 20. mjesto s 10.34.

Na 200m jedan od onih koji su dobili zaslužene diplome je Ivan Šćulac, sveukupno je bio trećeplasirani! Istrčao je 30.21. Tik do njega je Luka Dubajić s 30.74. On se itekako iskazao u jednoj drugoj disciplini, a to je bacanje vortexa gdje je u napetoj borbi za 1. mjesto pobijedio s 39.96! Već ranije se iskazao u ovoj disciplini kada je početkom 9. mjeseca osvojio 2. mjesto u finalu Erste Plave Lige, natjecanja za učenike od 3. do 6. razreda.

Nisu bili jedini na 200m, mnogi su ubilježili drugi nastup (nakon 60m), Marko Orešković je 7. (31.39), Ivan Vukančić 9. (32.40), Lovro Fulgosi 11. (33.35) i Mateo Jurišić 12. (33.93).

U tim trenucima kiša je malo i 'pojačala', ali naši limači lijepo su se snašli i prilagodili situaciji.

Jure ČuturaKrešimir Hartl i Marko Fortuna bili su naši predstavnici na 600m. Jure je bio najbolji s 1:58,88 i u cilj je ušao kao trećeplasirani, a Krešimir je za njim osvojio 4. mjesto (2:00,27). Nakon toga u cilj uspješno stiže i Marko na 6. mjestu s vremenom 2:06,98.

Tri naša limača skakala su u dalj, a njihova imena su Jan Dragojević, Lovro Rajković i Sven Pevec. Janu je pripalo 11. mjesto (3.66), a Lovri 23. mjesto (2.90). Imao je identičan skok kao i konkurent na 24. mjestu, ali presudio je drugi bolji i kvalitetniji skok. Sven je kao najmlađi natjecatelj u ovoj disciplini, ali i od svih naših članova (2005. godište) uspješno nastupio i s najdaljim skokom od 2.85 zaslužio 25. mjesto.

Mlađi kadeti i mlađe kadetkinje

Karla Puljko definitivno je naše prvo sprintersko ime današnjeg dana kod mlađih kadetkinja, na 60m je osvojila 2. mjesto (8.47), a korak dalje napravila je uvjerljivom pobjedom na 200m, istrčavši 28.51! Ranije ovog tjedna je premoćno pobijedila i na osnovnoškolskom natjecanju na 100m gdje se od ove godine prakticiraju elektronska mjerenja rezultata, a istrčanih 13.50 za nju je zaista lijep rezultat. U svakom slučaju, uspješan tjedan.

Na 60m i 200m gledali smo još Janu Rafaelu Šimić i Kristinu Fortunu. Jana je s 9.39 zauzela 14. mjesto dok je Kristini pripalo 21. mjesto zahvaljujući vremenu 9.59. Sat vremena kasnije uslijedile su utrke na 200m, Jana je sveukupno bila 25. (31.89), a Kristina nešto brža s 31.84 i osvojenim 22. mjestom.

Njih tri nisu bile jedine na 200m, Klara Blažević je osvojila 9. mjesto s 30.35, a Maja Kovač 16. mjesto istrčavši 30.99. Klara se u međuvremenu okušala i na dalju gdje je malo nedostajalo do 4 metra, samo 3 centimetara. Na kraju je osvojila 17. mjesto. Jednu našu članicu gledali smo na bacanju kugle (3kg), Marija Balenović je bacila 8.19 i pozicionirala se na 4. mjestu.

Kod mlađih kadeta na 200m prvi trkački nastup "ubilježio" je Kristian Sirovina i s 31.68 sveukupno je bio 14. Prije toga je debitirao na skoku u vis i s preskočenih 125cm zauzeo 7. mjesto. Luka Grubišić predstavljao nas je na 400m, spomenutu dionicu istrčao je za 1:16,60 i tako sveukupno osvojio 8. mjesto.

Stariji kadeti i starije kadetkinje

Današnji dan neki naši kadeti iskoristili su za nastupanje u disciplinama na kojim će te ih rijetko vidjeti. To se ne odnosi na Arianu Baronicu, najbržu našu atletičarku na 60m danas, njezinih 8.93 vrijedilo je 18. mjesta. Tu je i Karla Demir koja je  s 9.12 osvojila 21. mjesto.

Josipa Livaković rijetko trči sprinterske discipline, ali u ovoj dobi raznovrsnost je dobrodošla, a i svaki novi nastup dragocjeno je iskustvo. Tako smo Josipu gledali na 60m i 300m.  Kraćih 60m pretrčala je za 9.16 (23. mjesto), a 300m za 45.75 (8. mjesto).

Katarina Vukančić također je trčala 300m, ona je ove sezone najviše nastupala na barem duplo dužim dionicama od današnje gdje je sveukupno bila desetoplasirana u vremenu 46.89. Ema Glas je s 47.53 osvojila 14. mjesto, Karla Demir 16. mjesto (47.99), a zanimljivo kako je Ariana Baronica ponovila plasman sa 60m i s 48.34 bila 18.

Ema je još bolji plasman ostvarila na 100m prepone, 17.49 donijelo joj je 5. mjesto.

Na 1500m nastupale su Petra Štefanović i Lucija Šola. Petra je pred kraj uspjela ubrzati i doći do cilja kao sedmoplasirana s vremenom 6:01,78, a Lucija je završila utrku na 9. mjestu (6:25,72).

Kod starijih kadeta Filip Orlović i Josip Šuflaj trčali su na 60m. Filip, godinu dana stariji, bio je i nešto brži s 7.84 (8. mjesto), a Josipovih 8.32 vrijedilo je 14. mjesta. Isti dvojac trčao je kasnije na 300m. Orlović je s 40.55 osvojio 10. mjesto, a Šuflaj 20. mjesto. Istrčao je 43.30.

Nije bio jedini Filip iz našeg kluba koji je nastupao danas. Filip Svalina je na 1500m u uzbudljivoj završnici za stotinku bio brži od svog konkurenta i pobijedio s vremenom 4:40,42! Dvije godine mlađi Nikola Klarić (2000. godište) je završio utrku kao četvrtoplasirani s 4:47,44 dok je danas najmlađi u ovoj utrci, Bruno Rožman, stigao u cilj s 5:43,59 i time je osvojio 7. mjesto.

Antonio Kovačić okušao se u dvije discipline gdje ga još do sad nismo imali prilike vidjeti. Na 100m prepone je s 16.22 osvojio 5. mjesto, a dobro je nastupio i na skoku u vis gdje je uspješno preskočio 155cm. Rezultat vrijedan 3. mjesta!

Uvjerljivo najbolji u ovoj disciplini bio je upravo naš Ante Zuanović koji je preskočio 175cm i postavio svoj novi osobni rekord! Time je pokazao jedan lijep napredak, prošlu sezonu je završio s preskočenih 165cm, a ovu se poboljšao za čak 10 centimetara. Nastupio je i Luka Medvidović, danas je najdalje išlo preko 140cm čime je zauzeo 8. mjesto.

Zahvaljujemo se svima na dolasku, drago nam je vidjeti kako se naši članovi vole natjecati kakvo god vrijeme bilo i čestitamo svima na postignutom tijekom današnjeg dana!

• Natjecanje: 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever- mlađe kategorije
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 29.9.2013.