Kirinić i Kralj juniorski prvaci!

U Zagrebu, točnije Svetice, održava se pojedinačno PH za juniore i juniorke. Danas (1.dan) smo sveukupno osvojili 6 medalja, 2 zlata, 2 srebra i 2 bronce!

Juraj Kralj danas je pobjedio na 5000m istrčavši 16:33,19, svoje najbolje vrijeme u životu! Bila je to besprijekorna taktička utrka u kojoj je presudio sjajan finiš zadnjih 300m našeg Kralja, finiš kojim je slomio i njegova preostala 2 konkurenta! Time je posve zasluženo postao novim juniorskim prvakom Hrvatske za ovu sezonu.

Na 1500m naša dva atletičara, Ivan Bilonić i Anton Strmečki-Stakor, osvojili su 5. i 6.mjesto! Ivan je trčao 4:18,81, a Anton 4:20,93. Demir Kolarević danas je bacao kuglu i najdalji današnji hitac bio je 12.96, rezultat vrijedan 5.mjesta!

Romana Tea Kirinić već duži period neprikosnovena je u juniorskoj konkurenciji na 400m, a danas smo ponovno mogli vidjeti i zašto. Lakoćom je pobjedila sa 56.60 i time je 3.put (!) zaredom obranila naslov juniorske prvakinje Hrvatske! Kad smo već kod ponavljanja plasmana, svoju prošlogodišnju broncu ponovno je osvojila Lucija Kosaber! Trčala je brže nego tjedan dana ranije, danas je to iznosilo 57.77! Nastupila je i Petra Lulić, s istrčanih 1:02,35 sveukupno je osvojila 12.mjesto.

Nove medalje stigle su na još dužim dionicama! Jelena Sajko je s istrčanih 12:37,12 na 3000m sa zaprekama osvojila medalju brončanog sjaja! Jednu stepenicu više otišla je Monika Delač na 5000m, njezinih 20:32,21 vrijedni su srebrnog odličja!

Samira Beriša je na 100m bila četvrtoplasirana u svojoj skupini, a sveukupno 11. s istrčanih 13.09. Na 1500m Odri Tomas trčala je 5:04,92, vrijeme vrijedno 4.mjesta!

Na štafeti 4x100m naše Agramerke u sastavu Jelena Brkić, Romana Tea Kirinić, Sara Luzar-Smajić i Lucija Kosaber trčale su 49.80 i osvojile srebrnu medalju!

Rezultati današnjeg natjecanja dostupni su na sljedećem linku.

Čestitke na medaljama i rezultatima, želimo našim atletičarima još uspješniji 2.dan!