HALS prvenstvo 2015: Sveukupno osvojenih 27 medalja

Osim pojedinačnih uspjeha, nagrađivali su se i ekipni, tako su za ovu godinu naši limači najuspješniji 'hals-ovci' Foto: Nikola Di Giusto Osim pojedinačnih uspjeha, nagrađivali su se i ekipni, tako su za ovu godinu naši limači najuspješniji 'hals-ovci'

Hrvatska atletska liga sjever, regionalno natjecanje za spomenuti dio Hrvatske, došla je do svog kraja koji se obilježava kroz pojedinačno prvenstvo u starijim i mlađim kategorijama, a očekivano je puno medalja osvojilo naših atletičara i atletičarki.

Stariji kadeti i kadetkinje, mlađi juniori – 9 medalja

Na 200m kod starijih kadetkinja nastupale su Leonarda Farkaš (14. mjesto – 28.66), Karla Topalović (20. mjesto – 29.33) i Borna Mohač (21. mjesto – 29.47). Malo je nedostajalo Marti Ivkić do medalje, 4. mjesto skoka u dalj, a od 2. do 4. pozicije presudio je drugi skok, naime sve su imale 4.49, a Marta je imala 4.29. No bilo je tu znatno boljih skokova koji su radi prijestupa nažalost bili neispravni.

Hanni Alagić pripala je bronca na skoku u vis, zaslužila ju je s preskočenih 140cm. Imali smo i štafetu 4x100m. Hanna, Borna, Leonarda i Marta zajedno su istrčale 55.40 i osvojile 5. mjesto. Spomenut ćemo i našu buduću članicu, Tinu Šmid, na 800m, osvojila je 2. mjesto istrčavši 2:22,58.

Medalja istog sjaja kod kadeta pripala je Mihaelu Fitzu na 200m s istrčanih 25.39 dok je Lovro Obajdin istrčavši 26.12 bio petoplasirani.

Antonio Frančić je na 100m prepone istrčao 14.67, prvi puta ispod 15 sekundi za novi osobni rekord, a još bolji bio je na skoku u dalj gdje je njegovih 5.42 vrijedilo 1. mjesta i zlatne medalje! Također, najbolji skok u karijeri do sad. Bez medalje (bronce) nije ostao ni Lovro skočivši 5.06. Imali smo i drugog Lovru, Ištvančića, njegov najdalji skok od 4.92 donio mu je 5. mjesto.

Zato je na vertikalnim skokovima išlo bolje, skočio je vis do 155cm i osvojio 3. mjesto, a s istim rezultatom (manji broj pokušaj) medalju srebrnog sjaja osvojio je debitant Kristijan Bobinec.

Na 4x100m je bilo samo dvije štafete, ali to što drugi klubovi nisu složili nešto nije bio problem Mihaela, Antonija, Lovre (Obajdina) i Kristijana. Njihovih 50.11 vrijedilo je 2. mjesta.

Kod mlađih juniora ponovno je kugla (5kg) Luke Medvidovića letjela preko 14 metara. Ovaj puta je stigla do 14.11 čime je 1. mjesto nesumnjivo bilo njegovo.

Za ovaj dan i kategoriju, osvojeno je 9 medalja, od čega 2 zlatne, 3 srebrne i 4 brončane.

Limači i limačice, mlađi kadeti i kadetkinje – 18 medalja

Nika Kozlinger na 60m kod limačica 2005. godište stigla je do nove pobjede i zlatne medalje istrčavši 9.40! Anja Tvrtković je kod godinu dana starijeg uzrasta osvojila 5. mjesto istrčavši 9.44.

U godištu 2006. najbrža je bila upravo naša Lara Jurčić s vremenom u cilju 9.63, inače sveukupno 15. rezultat. Ispod 10 sekundi utrku je završila Lea Kozlinger, 9.89 sveukupno je vrijedilo 22. mjesta. Ona je kao i sve ostale djevojke nastupala na skoku u dalj, a sa 3.41 podijelila je 26. mjesto.

Bronca je Anji pripala na skoku u dalj, zaslužila ju je skočivši do 4.15. Nikinih 3.90 za 2005. godište vrijedilo je medalje istog sjaja. Isto je trebalo pripasti Lari, njezinih 3.55 donijelo joj je diobu 19. mjesta.

Da ne bi netko ostao bez medalje pobrinula se štafeta 4x60m, Lara, Nika, Lea i Anja zajedno su istrčale 37.05 te tako osvojile još jednu brončanu medalju.

Lara Jurčić, Nika Kozlinger, Lea Kozlinger i Anja Tvrtković

Kod limača je sve proteklo u znaku Marka Oreškovića i Brune Di Giusta, na 60m im je pripalo 1. i 2. mjesto s utrkama ispod 9 sekundi, točnije 8.72 i 8.95! Bruno Perec je sveukupno bio među najbržih 10 kao desetoplasirani (9.53) dok je Antonio Toić 15. (9.96), a Filip Szabo 30. (10.85).

Jednako sjajni bili su na skoku u dalj (zona), Markova pobjeda je stigla sa skokom od 4.69, a odmah iza njega sa 4.34 je srebrni Bruno. Drugi Bruno, Perec, sveukupno je bio 16., a najdalji skok koji su mu suci izmjerili je 3.40. Uz njih su još skakali Antonio (21. mjesto - 3.12) i Filip (26. mjesto - 2.89).

Konačnu potvrdu trijumfa i fantastične generacije limača dobili smo na 4x60, trčali su Bruno (Perec), Toić, Bruno (Di Giusto) i Marko. Potonji je odveo našu štafetu do pobjede sa 36.29! Zadnja izmjena relativno izjednačena, možda mali hendikep za vodećima, ali sve je to na kraju bilo nadoknađeno od njega. Bez poraza kad god smo nastupili, sjajno!

Ema Vukadin kod mlađih kadetkinja na 60m istrčala je svoju najbržu utrku (8.14) i suvereno pobijedila, a odmah iza nje srebrna je bila Eva Mačković (8.54). Osim Eme, jednu od uvjerljivijih pobjeda ostvarila je Marta Bošnjak na skoku u vis preskočivši 158cm, ponovno na razini najboljih ovosezonskih rezultata. Zasluženo zlato, a osim nje na korak do medalje bila je Ana Kardum kao četvrtoplasirana (135cm) i Lea Babić je zauzela 6. mjesto (130cm).

Dobra utrka je iza Beate Bujdo na 400m, pobijedila je u svojoj skupini, a sveukupno je njezinih 1:05,58 vrijedilo 5. mjesta. Trčala je još i Lara Kovač (1:13,10 - 16. mjesto).

Blizu 3. mjesta na vortexu bila je Patricija Jukić, 42.72 vrijedilo je pozicije poslije toga. Osim nje, Lana Mačković bacila je 36.59 i bila 11.

Beata, Eva, Marta i Ema trčale su 4x60m štafetu za 32.86, također uvjerljiva pobjeda!

Beata Bujdo, Eva Mačković, Marta Bošnjak i Ema Vukadin

Prvi puta u životu brži od 8 sekundi bio je Luka Dubajić, 7.94 njegov je novi osobni rekord uz zlatnu medalju ovdje. Medalja je pripala i Luki Biošiću, 8.29 vrijedilo je bronce. Dobar je Dubajić bio i na skoku u dalj, skočio 5.06 i 'okitio' se još jednom medaljom, ovaj puta srebrnom. Drugom je Luki malo nedostajalo na kugli za drugu medalju, završio je 4. bacivši 9.12

Na 400m trčali su Ivan Vukančić i Mateo Jurišić. Potonji je bio 9. s 1:08,93, a Ivanu je pripalo 7. mjesto s 1:06,12.

Službeni kraj natjecanja stigao je sa 4x60m štafetom - Ivan, Mateo i dva Luke istrčali su 33.94 i osvojili brončano odličje.

Mateo Jurišić, Luka Biošić, Ivan Vukančić i Luka Dubajić

Kad se sve zbroji i oduzme, mlađe kategorije osvojile su 8 zlatnih, 4 srebrne i 6 brončanih medalja što je sveukupno 18 njih.

Čestitamo svima na osvojenom i ostvarenom, bravo!