Gredelj postavila novi hrvatski juniorski rekord, osvojeno 6 medalja!

Po lijepom i sunčanom vremenu na Sveticama završen je prvi dan pojedinačnog prvenstva Hrvatske za mlađe seniore-ke.

Ivor Šipuš očito je u dobroj formi, nakon Splita (juniorsko) i 51.78 na 400m, danas je trčao 50.90 (osobni rekord)! U cilj je ušao kao petoplasirani! Na 1500m Juraj Kralj trčao je 4:27,76 i osvojio 6.mjesto!

Medalja srebrnog sjaja stigla je na 5000m! Trčao je Goran Grdenić i istrčao svoj osobni rekord : 15:45,59!

Kod Agramerki, lakoću pobjeđivanja po koji put demonstrirala je Romana Tea Kirinić na 400m! Za današnju pobjedu trčala je 55.12! Kad već spominjemo lakoću pobjeđivanja, Antonija Žalac rutinski je na 1500m osvojila zlatnu medalju rezultatom 4:53,99! Na sličan način 1.mjesto i zlato osvojila je i Matea Matošević rezultatom 20:16,05!

Marija Gredelj na troskoku je skočila novi hrvatski juniorski rekord - 12.73! Rezultat koji joj je "donio" srebrno odličje!

Na motki je Ana Forko osvojila brončanu medalju s 3 metra!

Za još jednu medalju, zlatnoga sjaja pobrinula se naša štafeta na 4x100m! Marija Gredelj, Romana Tea Kirinić, Ana Turk i Petra Lulić trčale su 50.21!

Na kraju dana, najuspješniji smo kod mlađih seniorki! Mlađi seniori imaju osvojeno srebro, a sveukupno smo po tablici medalja na 2.mjestu!

Pohvale našim atletičarima na današnjim postignutim rezultatima i plasmanima! Sutra je drugi dan, željno iščekujemo nove sjajne rezultate i medalje!